חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

יום טיול מניו יורק אל פילידלפיה ואמיש עם מדריך בעברית

יום טיול מניו יורק אל פילידלפיה ואמיש עם הדרכה בעברית

מדי פעם, כולנו כמהים לשינוי קצב, להחליף לרגע את הפלדה והזכוכית של הג'ונגל העירוני ברחובות שטופי היסטוריה ומרחבים כפריים ציוריים. כן, גם מהעיר ניו יורק המדהימה ניתן לקחת הפסקה, וזה בדיוק מה שמבטיח טיול היום מניו יורק אל פילדלפיה ואמיש. לא מדובר רק במסע בין מדינות ארה"ב, אלא במסע בזמן, יום אחד מלא בהרפתקאות, והכל עם מדריך דובר עברית.

לגלות את פילדלפיה: הולדתה של אומה

המסע שלכם מתחיל לו מוקדם בבוקר כשתיפרדו מהמולת העיר התוססת ניו יורק ותצאו למסע באוטובוס נוח ומפנק. את דרככם תעשו דרך ניו ג'רזי הציורית, והיעד- פילדלפיה, 'עיר אהבת האחים'. כאן, כל לבנה ואבן מהדהדות סיפורים על תקופות עברו, אגדות על רוחות חלוציות ורעיונות מהפכניים. 

המפגש הראשון שלכם עם העיר פילדלפיה מתקיים ברחוב אלפרט אלי (Elfreth's Alley), לא סתם רחוב ישן אלא הרחוב המיושב והעתיק ביותר בכל ארצות הברית. זוהי ההיכרות המושלמת לעיר פילדלפיה, בתוך סמטה מרוצפת מלאה במבנים היסטוריים.

אבל מה זה טיול לפילדלפיה מבלי לחלוק כבוד לסמלי החופש האמריקאי? לאחר הדרכה מרתקת ברחוב אלפרט המסע שלכם ממשיך לשני אתרים אייקוניים בעיר- פעמון החירות והיכל העצמאות.

פעמון החירות והיכל העצמאות: עמודי המורשת האמריקאית

בליבה של פילדלפיה שוכן לו סמל של חופש וחוסן אמריקאי – פעמון החירות או פעמון הדרור (Liberty Bell). הפעמון, אותו יצקו בשנת 1752, צלצל פעם במגדל הפעמונים של בית מדינת פנסילבניה, הידוע כיום בשם היכל העצמאות. צלצול הפעמון נשמע בפעם האחרונה בשנת 1846, ועליו מוטבע הפסוק מהתנ"ך "וּקְרָאתֶם דְּרוֹר בָּאָרֶץ, לְכָל יֹשְׁבֶיהָ".

הפעמון נחשב כסמל למהפכה האמריקאית, כשהוא צלצל בשנת 1776 בקריאה לתושבי העיר להגיע לשמוע את קריאתה של הכרזת העצמאות של ארה"ב. מאז, הפך הפעמון לאתר חשוב ומרכזי במדינת פילדלפיה. 

במרחק זריקת אבן מפעמון הדרור ניצב היכל העצמאות (Independence Hall), אתר מורשת עולמית של אונסק"ו ומקום הולדתם של שניים מהמסמכים החשובים באמריקה. בין כותלי המבנה ההיסטורי אומצה הכרזת העצמאות האמריקאית של שנת 1776. 

ביקור באתרים היסטוריים אלה דומה לעלייה לרגל עבור אלה שמוקירים את האידיאלים של דמוקרטיה וחירות. ביקור בהיכל העצמאות מעביר את משתתפי הסיור לעידן היסטורי ומרתק בו רעיונות בעלי חזון עיצבו את גורלה של האומה האמריקאית. חדר האספה, שבו נחתמו גם ההצהרה וגם החוקה, נותר ללא שינוי מהמאה ה-18.  

יחד, פעמון החירות והיכל העצמאות מציעים מסע עמוק אל נשמתה של אמריקה, ומזכירים למבקרים את העקרונות שעליהם הוקמה ארצות הברית. בעת הביקור בשני האתרים ההיסטוריים תקבלו סקירה מקיפה בעברית אודות ההיסטוריה והחשיבות של המקומות הללו.

Philadelphia
הפעמון האייקוני של פילדלפיה
Philadelphia
היכל העצמאות של העיר

 מדרגות רוקי- לחיות בסרט הוליוודי

לחובבי סרטים וחובבי ספורט כאחד, התחנה הבאה תיקח אתכם אל ה"רוקי סטפס", כינוי לא רשמי ל-72 מדרגות האבן שמובילות לכניסה של מוזיאון פילדלפיה לאמנות. אותן מודרגות הופיעו בסרט האייקוני 'רוקי', כשהן מסמלות את רוח האנדרדוג והנחישות של רוקי בלבואה, דמותו של סילבסטר סטאלון בסרט. הסצנה שבה רוקי מטפס את אותן מדרגות נחשבת לבלתי נשכחת, אשר הפכה את אותן מדרגות אבן לציון דרך תרבותי. כאן תוכלו למצוא המוני תיירים ומקומיים שמשחזרים את ריצת הניצחון של רוקי, תוך שהם נהנים מנוף פנוראמי של קו הרקיע של העיר. 

הצצה אל תרבות האמיש 

לאחר מסע מופלא בעיר ההיסטורית פילדלפיה, הגיע הזמן להשאיר את העולם המודרני ואת ציוני הדרך ההיסטוריים מאחור, ולצאת למסע דרך מחוז לנקסטר (Lancaster County), ביתה של קהילת האמיש של פנסילבניה. 

קהילת האמיש בפנסילבניה,  היא קהילה נוצרית פרוטסטנטית, שמקדשת את אורח החיים הפשוט והאותנטי, עם חוסר רצון לאמץ את הנוחות המודרנית של עולמנו. את דרכה החלה הקהילה בסוף המאה ה-19, בעיר פנסילבניה, ומאז זו מקדישה את חייה לחיים פשוטים, כשהם נמנעים מעולמות הטכנולוגיה המודרניים. הדבר נובע מתוך רצון לשמור על הקהילה מלוכדת ודתית. התחנה הראשונה שלכם במסע דרך הקהילה המיוחדת הזו הוא שוק האמיש, שוק היסטורי מענג בו תמצאו שורות על גבי שורות של מאפים טריים, רהיטים עתיקים ולבוש אמיש מסורתי. זו ההזדמנות המושלמת להתענג על בישול כפרי, עם מנות שעברו לאורך דורות ומגלמות את הפשטות והעושר של חיי האמיש.

כאן, תקבלו גם הדרכות מרתקות על הקהילה המיוחדת מפי המדריך שלכם, שיספר לכם בין היתר על טקס ה- Rumspringaאותו עובר כל נער מהקהילה בגיל 14-18, כשבמהלך תקופה זו הוא רשאי לחקור את העולם המודרני, ולאחריה יצטרך להחליט האם מקדיש את חייו לקהילת האמיש או שעוזב את הקהילה ויוצא אל החיים המודרניים שבחוץ.

בשוק האמיש תזכו לאכול ארוחת צהריים מקומית, ולאחריה תעלו על סיפונה של כרכרת אמיש אותנטית ותצאו למסע דרך החוות של הקהילה. בזמן שהסוס דוהר וגלגלי הכרכרות חורקים, ייחשפו בפניכם נופים של שדות ירוקים, אסמים צבעוניים וילדים משחקים, הכל כל כך אותנטי וקסום.

חלק מסקרן בחלק הזה של המסע הוא הבנת אורח החיים של בני האמיש. דמיינו לעצמכם עולם ללא חשמל, נטול זמזום של מכשירי חשמל, מבלי להיות דבוקים לשיחות הווטסאפ או לעמוד האינסטגרם. דמיינו לעצמכם את החוויה של שאיבת מים מבאר במקום לסובב ברז בפשטות, או להשתמש בכוכבים ובשמש כשעון שלכם. אלו הם החיים של בני האמיש, קהילה שמחזיקה מעמד במשך מאות שנים כשהיא שומרת על המסורות והאמונות שלה ללא פגע, לצד העולם שמתפתח סביבם. החוויה אותה תעברו בסיור האותנטי הזה היא ללא ספק אחת מגולות הכותרת שתחוו בחופשה שלכם.

מידע חשוב

משך הסיור הינו 14 שעות, והוא כולל מדריך דובר עברית (לצד שפות רבות אחרות, יש לבחור את שפת ההדרכה הרצויה בעת רכישת הכרטיסים).

עלות הסיור הינה 169 דולרים לאדם.

הסיור כולל נסיעות באוטובוס נוח וממוזג, מדריך צמוד דובר עברית, נסיעה בכרכרת סוסים וביקור באתרים רבים. 

הסיור אינו כולל את עלות ארוחת הצהריים אותה תוכלו לרכוש בזמן חופשי בשוק האמיש.

נקודת המפגש של הסיור נמצאת מחוץ לכניסה הצדדית לבניין מסוף האוטובוסים של רשות הנמל ברחוב 42 (בין השדרה 8 ל-9) בשעה 06:30.

יש להזמין את הסיור מראש!

מחשבות מסכמות

טיול היום מניו יורק לפילדלפיה וארץ האמיש הוא הרפתקה מענגת שמשמשת תזכורת לאבני הדרך של ציוויליזציה, שורשיה של אומה, והפיתוי של חיים נטולי טכנולוגיה.

בין אם אתם חובבי היסטוריה שרוצים ללמוד על היווסדותה של אומה, חובבי תרבות שרוצים להיחשף לקהילה מסתורית ואותנטית או כל מי שרוצה לצאת לרגע מהעיר ניו יורק הסואנת ולהיחשף לעולם שונה ומיוחד, טיול היום הזה מבטיח לספק חוויה מענגת, והכל לצד הדרכה מרתקת בעברית שמבטיחה שתרגישו הכי בבית שבעולם.

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בחו"ל מתחילה כאן

error: Content is protected !!