חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ילדים טסים לבד – מאיזה גיל אפשר לטוס לבד?

מדריך להורים כיצד לשלוח את הילדים לטיסה לבד בפעם הראשונה

לשלוח ילד לבד לחוץ לארץ זהו מהלך אשר מלווה באחריות מקסימלית, האם ילד יכול לטוס למדינה אחרת לבד זהו נושא אשר מעסיק לא מעט אנשים, מכל מיני סיבות ישנם מצבים שהורה צריך לשלוח ילד או ילדה בגילאים צעירים ואז עולה השאלה מאיזה גיל אפשר לטוס לבד?

יש המון מקרים בהם אנו נאלצים לשלוח את הילדים שלנו לחו"ל, בדרך כלל מטרת הנסיעה היא כדי לפגוש שם בני משפחה, כל הורה ששולח את הילד שלו לטוס לבד רוצה לדעת איך זה בדיוק מתבצע והאם זה בכלל אפשרי, האם מישהו מלווה אותו, האם מישהו פוגש אותו בירידה מהמטוס.

הנושא של ילדים שטסים לבד הוא מאוד רגיש מהמון בחינות, רשות ביקורת הגבולות בשדה התעופה בן גוריון וגם בשדות תעופה ברחבי העולם פועלים על פי נהלים וחוקים מאוד ברורים, ישנם אינספור מצבים שחשוב להם למנוע מראש כמו חטיפות ילדים והם עושים את מירב המאמצים בנושא, קחו בחשבון שתצטרכו לחתום על מספר טפסים שונים שמומלץ להכין מבעוד מועד.

מאיזה גיל אפשר לטוס לבד ללא ליווי

הגילאים בהם ניתן לשולח ילדים לטוס לבד הוא בין חמש לחמש עשרה, רוב חברות התעופה לרבות חברת אל על מעניקים שירות אשר נקרא (Child Care) אשר מעניק להם השגחה וליווי לאורך הטיסה, כמו כן אם אתם מעוניינים אתם יכולים לבקש את השירות גם עבור בני נוער עד גיל שמונה עשרה.

כמובן שאתם יכולים לקבל את כל המידע על השירות לפרטים כדי להבין מה הוא כולל, ניתן להזמין את השירות דרך סוכן נסיעות וכמובן ניתן לפנות ישירות לחברה ולבצע את ההזמנה מולם, את השירות הספציפי לא ניתן להזמין און ליין דרך אתרי האינטרנט.

האם צריך להוציא אישורים מיוחדים עבור ילדים שטסים לבד?

ישנם אישורים שהורה צריך להוציא לפני הטיסה של הילד, חשוב לברר איזה אישורים נדרשים עבור המדינה בה הילד עומד לנחות לכל מדינה יהיו אישורים שונים לכן חובה לדאוג לזה מראש, לעיתים יכולות להיות הגבלות מסוימות במקרה כזה כדאי לתכנן את הטיסה מראש כדי שתספיקו לדאוג לכל האישורי הדרושים.

בין היתר כדאי לשים לב כאשר מבצעים את ההזמנה מה קורה כאשר יש עצירות בדרך האם המלווה ממשיך, ישנם הגבלות מסוימות בנושא זה לכן חשוב לברר אותו עד הסוף בלי להשאיר קצוות פתוחות, 

במקרה וילד בין גיל חמש לחמש עשרה מלווה עם מבוגר שהוא אינו ההורה שלו כאשר יש להם שמות משפחה שונים, יש לחתום על טופס הצהרת מלווה זמני בטיסה גם על ידי ההורים וגם על ידי המלווה אשר יחתום עליו במעמד הבידוק.

קבלת הילד בשדה התעופה

את הילד או הילדה יש הביא עם ההורה או המלווה שקיבל את האישור המתאים, על ההורה או המלווה להגיע עם הילד אל נציג של החברה ולהמתין איתו שם עד לקבלת האישור, חשוב שיהיו את כל האישורים המתאימים המלווה שימשיך עם הילד או הילדה יוכל להמשיך הלאה רק לאחר שהתברר שיש את כל הפרטים שהם נכונים.

מה קורה בטיסה עצמה

את הילד או הילדה מלווה דייל אוויר מנוסה הוא גם מעדכן את אנשי הצוות שהוא אחראי לשמור על ילד במהלך הטיסה, הדייל עוזר לילד בכל מה שצריך, הוא מאפסן את הציוד ועוזר לו לשבת בנוחות במקום שלו, לאורך כל הטיסה הוא אחראי לדאוג לרווחתו של הילד מבחינת אוכל שתייה, ליווי לשירותים ולדאוג שהוא או היא ירגישו טוב.

במקרה של טיסת לילה הדייל ישמור על הילד ואף יכסה אותו בשמיכה, כאשר הנחיתה מתקרבת הוא יסביר לילד את המשך התהליך ומה עליו לעשות לאחר הנחיתה.

מה קורה אחרי הנחיתה

הנציג אשר מלווה את הילד מגיע אל נציג מטעם חברת התעופה הוא מציג בפניו את כל האישורים הנדרשים ולאחר שהוא מוודא שהכל תקין הוא לוקח את הילד אל אזור קבלת הנוסעים, הליווי כולל מעבר בביקורת הדרכונים, איסוף וקבלה של המזוודות וכל מה שכרוך במעבר הגבול.

בשלב האחרון המלווה מטעם חברת התעופה מוסר את הילד אך ורק למלווה אשר רשום בטופס שמלוא על ידי ההורים מראש בישראל, על המלווה שמחכה בשדה התעופה להיות עם כל אמצעי הזיהוי הנדרשים, הוא מקבל את הילד רק לאחר שכל הפרטים נבדקו והיו נכונים ולאחר שהוא חותם על טופס.

שאלות ותשובות בנוגע לילדים טסים לבד - מאיזה גיל אפשר לטוס לבד

מחירי כרטיסי הטיסה משתנים על פי היעדים השונים, במידה ואתם שולחים ילד לטוס לבד, תשלמו ברוב חברות התעופה תוספת של 100 דולר לילד, שימו לב המחיר הוא לכל עצירה, במידה ואתם שולחים שתי ילדים המחיר הוא 150 דולר, המחיר עבור ארבעה ילדים ויותר 200 דולר.

רוב חברות התעופה מטיסות ילדים החל מגיל חמש ועד גיל חמש עשרה מבחינת ילדים קטנים יותר זאת בעיה, אם אתם מעוניינים ניתן להרחיב את השירות לילדים עד גיל שמונה עשרה, הטיסה מתבצעת עם מלווה שלוקח את הילד עד לנקודת היעד.

זה מאוד משתנה מה שבטוח חשוב לדעת מראש שיש אישורים שצריך להוציא לפני הטיסה, האישורים משתנים מיעד ליעד וכל מדינה דורשת את האישורים שלה, לכן כדאי להתכונן מראש ולהכין את כל האישורים הדרושים הבידוק הביטחוני מאוד מקפיד על כל פרט ופרט.

את השירות ניתן לקבל דרך חברות התעופה רוב החברות מציעות שירות בו דייל מטעמם מלווה את הילד לכל אורך התהליך, החל מהקבלה בשדה התעופה בן גוריון ועד למסירה של הילד למלווה בנקודת היעד, לא ניתן לבצע הזמנה לשירות באתרי האינטרנט ותוכלו להזמין אותו בשיחה טלפון מול החברה או להגיע לסוכן נסיעות, כמו כן אתם יכולים גם להגיע באופן פיזי.

כן אתם יכולים לשלוח את הילד לטוס יחד עם מלווה מטעמכם, אך גם במקרה כזה יש לדאוג לכם הטפסים הדרושים, יש מספר טפסים שיש למלא לפני הטיסה כאשר המלווה שלוקח את הילד צריך יהיה להציג אותם חתומים בבידוק הביטחוני אשר מאוד מקפיד על הפרטים לכן חשוב לדאוג לזאת מראש, כדי שלא יהיו בעיות מיותרות.

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בחו"ל מתחילה כאן

error: Content is protected !!