חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הגנים הבוטניים הכי יפים בעולם

גנים בוטניים הם מקום נפלא עבור אנשים לחקור את יופיו של הטבע, ללמוד על צמחים ופרחים, וליהנות מהיופי של האמנות.

אין ספק שגנים בוטניים קיימים כבר זמן רב. ועם העלייה בפופולריות של גנים בוטניים בשנים האחרונות, אין זה מפתיע שיש עוד גנים בוטניים שצצים בכל רחבי העולם.

הגן הבוטני היפה ביותר בעולם הוא שאלה שקשה לענות עליה מכיוון שיש כל כך הרבה סוגים שונים של גנים בוטניים עם סגנונות, תרבויות ואישים שונים. כמובן בגנים בוטניים כאלו יפים ומפורסמים אי אפשר לקנות עציצים לבית אבל כן אפשר לקבל השראה איך לעצב את הגינה או את המרפסת עם עציצים ופרחים!

הגנים הבוטניים המפורטים להלן הם כמה מהגנים הבוטניים היפים בעולם.

1. הגנים הבוטניים המלכותיים, קיו, בריטניה

2. הגנים הבוטניים של הנטינגטון, קליפורניה, ארצות הברית

3. הגן הבוטני של ניו יורק, העיר ניו יורק, ארצות הברית

4. הגן הבוטני של שיקגו, אילינוי, ארצות הברית

גנים בוטניים הם המקום המושלם לברוח מההמולה של חיי העיר. הם דרך מצוינת ליצור קשר עם הטבע ולהסתובב בצמחייה.

גנים בוטניים הם גם מקום מצוין למחקר. בחלק מהגנים הבוטניים יש אוסף גדול של צמחים, עצים ופרחים שניתן להשתמש בהם למטרות מדעיות. גנים בוטניים מספקים גם מקום לאנשים ללמוד על מינים שונים של צמחים ופרחים, כמו גם כיצד הם גדלים באקלים שונים.

הגן הבוטני של ניו יורק

הגן הבוטני של ניו יורק הוא הגן הבוטני העתיק ביותר בארצות הברית. הגן נוסד בשנת 1891 על ידי נתנאל לורד בריטון ואשתו אליזבת.

הגן הבוטני של ניו יורק הוא מוזיאון חי מסוגים, עם מגוון עצום של צמחים שמקורם בצפון אמריקה, כמו גם צמחים רבים ממקומות אחרים בעולם. הגנים מכילים גם מספר מבנים שכדאי לחקור. אלה כוללים את קונסרבטוריון Enid A. Haupt, המאכלס למעלה מ-500 מינים של צמחים מרחבי העולם; וספריית הצמחים הכלכליים LuEsther T. Mertz, המכילה את אחד האוספים הנרחבים ביותר בבוטניקה הכלכלית של צפון אמריקה ואירופה.

הגן הבוטני של ניו יורק הוא גן בוטני עם משימה לחבר אנשים עם צמחים וטבע. הגן נוסד בשנת 1891 כדרך לחלוק את היופי של הצמחים והטבע עם הציבור. יש בו למעלה מ-50,000 סוגים שונים של צמחים, עצים, שיחים, גפנים ופרחים המוצגים למבקרים.

הגן הבוטני של ניו יורק פתוח כל השנה בין השעות 9:00-17:00 כל יום למעט 25 בדצמבר.

הגן הבוטני של ניו יורק ממוקם בברונקס והוא אחד הגנים הבוטניים החשובים בארצות הברית.

הגן הבוטני של ניו יורק נוסד בשנת 1891 על ידי נתנאל לורד בריטון ואשתו אליזבת. הוא היה ממוקם במקור על חלקת אדמה באפר ווסט סייד של מנהטן. בשנת 1924 עבר הגן למיקומו הנוכחי בברונקס.

בגן הבוטני של ניו יורק יש אוסף של יותר מ-25,000 סוגים שונים של צמחים מכל רחבי העולם, כולל מינים נדירים רבים ובסכנת הכחדה. הגן כולל גם מספר מבנים שכדאי לבקר בהם, כגון The Lady Bird Johnson Wildflower Center, The Enid A. Haupt Conservatory, The LuEsther T. Mertz Library, ו-William C. Bobo Horticultural Center for Education and Research.

הגן הבוטני של לונדון הוא גן בוטני בקיו, אנגליה. זהו הגן הבוטני העתיק ביותר בבריטניה ואחד הגנים המדעיים העתיקים בעולם.

האתר הראשון של הגן תוכנן על ידי סר כריסטופר רן ונבנה כגן פיזי עבור הקולג' המלכותי לרופאים כדי לספק צמחים רפואיים לרופאים בלונדון. האתר השני תוכנן על ידי וויליאם צ'יימברס, בסיוע סר ג'וזף בנקס, ונבנה כגן עץ וגן בוטני לאנשים המתעניינים בצמחים.

הגן הבוטני של לונדון נמצא כעת בבעלות הגנים הבוטניים המלכותיים, קיו (RBG Kew).

הגן הבוטני של לונדון – גני קיו הוא גן בוטני בלונדון. הוא נוסד בשנת 1840 ומשתרע על פני 120 דונם. זהו הגן הבוטני המפורסם ביותר בעולם, והוא מכיל את האוספים הבוטניים והמיקולוגיים הגדולים והמגוונים ביותר בעולם.

לגן הבוטני של לונדון – לגני קיו היסטוריה ארוכה של מחקר מדעי מימיו הראשונים ועד היום. הגנים נפתחו לראשונה לציבור ב-30 במרץ 1841. הם הונחו על ידי סר וויליאם הוקר, אשר מונה למנהל הגנים הבוטניים המלכותיים, קיו, ב-1841.

בשנת 1859 הוגדלו הגנים על ידי סר ג'וזף הוקר, בנו ויליאם ת'יסלטון-דייר וד"ר ג'ון האטון בלפור מכספים שסיפק ג'ורג' וויתרס ליצירת אוספי עץ וצמחים חדשים ללימוד בגני קיו.

גני קיו הוא המוסד הבוטני והמדעי המפורסם ביותר בעולם.

הגן הבוטני של קיו, הידוע גם בשם הגנים הבוטניים המלכותיים, קיו, הוא גן בוטני בדרום מערב לונדון, המאכלס את האוספים הבוטניים והמיקולוגיים הגדולים והמגוונים ביותר בעולם. נוסדה בשנת 1840 על ידי סר וויליאם הוקר, והוא אחד המוסדות המדעיים העתיקים ביותר בבריטניה. הגן מכיל יותר מ-30,000 סוגים שונים של צמחים על פני 75 דונם של גנים.

Kew Gardens נוסדה בשנת 1840 על ידי סר וויליאם הוקר כדי לשמר צמחים מרחבי העולם. הוא הפך להיות הגן הבוטני הגדול בעולם עם למעלה מ-50,000 מיני צמחים המוצגים.

הגן הבוטני של פארמה הוא אחד הגנים הבוטניים היפים באיטליה. הוא ממוקם בעיר פארמה והוקם ב-1777.

הגן הבוטני של פארמה הוקם על ידי הדוכס רנוצ'יו השני פרנסה. הוא רצה להשתמש בו כמקום לגידול צמחים שניתן להשתמש בהם בבית המרקחת שלו ולמחקר מדעי. הוא שימש גם כמקום לפעילויות פנאי, כגון הליכה וקריאה, לחברי בית המשפט.

גן פארמה הוא אחד הגנים הבוטניים החשובים ביותר באיטליה ובאירופה.

הגן הבוטני של פארמה נוסד על ידי הדוכס רנוצ'יו השני פרנסה, שהחל להקים אותו בשנת 1644. זהו כיום אחד הגנים הבוטניים החשובים ביותר באיטליה ובאירופה.

הגן הבוטני של פארמה הוא אחד הגנים הבוטניים החשובים באיטליה. הוא נוסד בשנת 1787 על ידי הקיסרית מריה תרזה, וכיום הוא גן ציבורי. בגן יש יותר מ-5,000 מינים של צמחים ועצים. הגן הבוטני של פארמה ממוקם על גדות נהר פארמה, והוא משתרע על שטח של כ-10 דונם.

הגן הבוטני של פארמה פתוח לקהל מאז 1864. הוא נוסד בשנת 1787 על ידי הקיסרית מריה תרזה כחלק ממתחם ארמון שהזמינה כדי לחגוג את הכתרתו של בעלה למלך לומברדיה ולקיסר הרומית הקדושה פרנסיס הראשון.

הגן הבוטני מכיל למעלה מ-5,000 מינים מכל העולם, ביניהם צמחים אקזוטיים רבים כמו קקטוסים מצפון אמריקה ודרום אמריקה, במבוק ממזרח אסיה, דקלים מאפריקה ואוסטרליה, ציקדים מאפריקה ודרום אמריקה, סחלבים ממזרח אסיה.

הגן הבוטני של מרימורטרה של ג'ירונה הוא גן בוטני המתמחה בקקטוסים וצמחים בשרניים אחרים. הוא ממוקם בעיר ג'ירונה, קטלוניה, ספרד.

הגן הוקם בשנת 1884 כגן ציבורי על ידי מועצת העיר חירונה. הפארק מכיל יותר מ-1,000 מיני צמחים שונים עם מגוון אקלים ומיקרו אקלים.

גנים בוטניים הם חלק חשוב מההיסטוריה של ההבנה והחקירה האנושית של חיי הצומח. הם גם מקום משמעותי למחקר, חינוך ושימור.

הגן הבוטני מרימורטרה הוא גן בוטני הממוקם בג'ירונה, קטלוניה, ספרד. הוא נוצר בשנת 1792 על ידי הבישוף של גירונה כדי לטפח צמחי מרפא. הגן הוא כיום ביתם של למעלה מ-500 מינים של צמחים.

הגן הבוטני של מרימורטרה ממוקם בעיר ג'ירונה ונבנה במאה ה-18. הגן משתרע על שטח של 8,000 מ"ר והוא ביתם של מגוון צמחים, כולל כאלה שלא נמצאים בשום מקום אחר בקטלוניה.

הגן הבוטני של מרימורטרה הוא אחד הגנים הבוטניים החשובים ביותר בקטלוניה. הוא נבנה בשנת 1777 בפקודת המלך צ'ארלס השלישי כסמל לאהבתו לאשתו מריה עמליה. הגן משתרע על שטח של 8,000 מ"ר ויש בו כ-1,500 סוגי צמחים מכל העולם.

החלק המעניין ביותר בגן הבוטני הזה הוא שהוא מכיל צמחים שלא נמצאים בשום מקום אחר בקטלוניה כמו עץ האלון מצ'ילה או הברוש מאוסטרליה.

הגן הבוטני של טנריף הוא גן הממוקם בעיר סנטה קרוז דה טנריף, באי הקנרי טנריף, ספרד.

הגן הבוטני הוא פארק ציבורי ומוסד מדעי אשר נוסד בשנת 1832 על ידי צ'ארלס השלישי, מלך ספרד. הגנים ידועים באוספים הנרחבים של צמחים סובטרופיים ובמאפיינים האדריכליים הייחודיים שלהם.

הגן הבוטני של טנריף הוא אחד הגנים הבוטניים היפים בעולם. יש לו היסטוריה עשירה וכמה מהצמחים הנדירים ביותר בעולם.

הגן הבוטני של טנריף הוא אחד הגנים הבוטניים היפים בעולם. יש לו היסטוריה עשירה וכמה מהצמחים הנדירים ביותר בעולם. הגן נוסד על ידי המלך אלפונסו ה-13, שהוקסם מהבוטניקה ורצה ליצור מקום בו יוכל ללמוד צמחים מכל רחבי ספרד. היו לו יותר מ-250,000 צמחים שיובאו מכל רחבי אירופה ואמריקה עבור הגן שלו, שנפתח לקהל ביום הולדתו ב-27 בנובמבר 1916.

הגן הבוטני של טנריף שימש ביתם של מספר מיני צמחים שונים שכעת נכחדו או בסכנת הכחדה בבית הגידול הטבעי שלהם עקב התערבות אנושית. כמה דוגמאות כוללות: Guaiacum Sanctum (העץ הלאומי), ציקאדים (סוג של עץ דקל) או ארב

הגן הבוטני של טנריף ממוקם בעיר סנטה קרוז דה טנריף, בירת האיים הקנריים. הוא נוסד בשנת 1777 על ידי סר ג'ורג' יאנג, מושל האי.

זהו אחד הגנים הבוטניים העתיקים ביותר בספרד ואחד הגנים הבוטניים החשובים באירופה. יש בה שלושה אזורים שונים: אזור טרופי, אזור סובטרופי ואזור ממוזג.

בגן יש יותר מ-5,000 מינים מרחבי העולם עם יותר מ-1,000 מינים מהאיים הקנריים בלבד. הגן מכיל גם ארבורטום עם יותר מ-500 מינים ועשבוני עם כ-100,000 דגימות.

הגן הבוטני של אוטרכט הוא הגן הבוטני העתיק ביותר בהולנד. היא נוסדה בשנת 1638 על ידי מריה מאוסטריה, מלכת ספרד והדוכסית מפרמה. שטחו של הגן הוא 18 דונם והוא ממוקם על גדות נהר וכט. הוא פתוח מדי יום בשעות היום, עם כניסה חופשית לכל המבקרים.

הגן נוצר כגן "הורטוס מדיקוס" או גן מרפא כדי לספק לרופאים את הצמחים הדרושים להם לטיפול בחולים. הצמחים מקובצים לפי סגולותיהם הרפואיות, כמו אלו שטובים לטיפול בבעיות קיבה, מצבי עור או כאבי ראש.

הגן הבוטני של אוטרכט הוא גן בוטני באוטרכט, הולנד. זהו הגן הבוטני העתיק ביותר בהולנד, ואחד העתיקים בעולם. הגנים נוצרו לראשונה כאשר וויליאם מאורנג' חיפש מקום מתאים לשתול את פקעות הצבעונים שלו מטורקיה ושלח את משרתו לחפש מקום עם אדמה טובה.

הגנים הם ביתם של יותר מ-8500 צמחים שונים מכ-350 מינים שונים כמו גם בריכות, מזרקות, פסלים, מטעים ואטרקציות נוספות.

הגן הבוטני של אוטרכט הוא אחד הגנים הבוטניים העתיקים ביותר בהולנד. היא נוסדה בשנת 1638 על ידי מריה יוהנה ואן שורמן, אצילה וחוקרת הולנדית.

הגן הוא ביתם של יותר מ-10,000 צמחים מכל רחבי העולם והוא משתרע על שטח של כ-12 דונם. יש בו כ-20 חממות, כולל בית דקלים עצום עם 1650 זנים של עצי דקל. בגן יש גם ארבורטום, גן במבוק וגן סלעים.

הגן הבוטני של אוטרכט פתוח כל יום מ-8 בבוקר עד 7 בערב בעונת הקיץ (אפריל-אוקטובר) ומ-8 בבוקר עד 17:00 בעונת החורף (נובמבר-מרץ).

פונצ'ל (Funchal) היא בירת מדיירה ויש בה גן בוטני שהוקם בשנת 1887. הגנים ממוקמים בחוף המזרחי של מדיירה, קרוב למרכז העיר. הם מחולקים לשלושה חלקים: היער הטרופי, הגן הסובטרופי והגן הים תיכוני.

היער הטרופי הוא יער סוב-טרופי המהווה בית לצמחים אקזוטיים מכל העולם. הוא משתרע על שטח של 3 דונם ויש בו מינים רבים ושונים, כולל עצי דקל, עצי בננה, קקטוסים ועוד. הוא מכיל גם אגם קטן עם צמחי מים מקומיים כמו חבצלות מים ולוטוסים.

הגן הסובטרופי הוא אזור אקלים ממוזג יותר המאכלס מינים רבים ושונים של צמחים מרחבי העולם כולל שרכים, ציקדים, דקלים וצמחים סובטרופיים אחרים כמו בוגנוויליה או פרחי היביסקוס. הגן הסובטרופי כולל גם שני אגמים: אחד לדגי מים מתוקים

הגן הבוטני של פונצ'ל הוא אחד הגנים הבוטניים היפים בעולם, והוא אתר מורשת עולמי של אונסק"ו.

הגן הבוטני של פונצ'ל נוסד בשנת 1887 כאשר המלכה הפורטוגלית מריה השנייה החליטה ליצור גן בוטני עבור מעון הקיץ שלה. מאז הוא הורחב לכלול מינים רבים אחרים וכעת הוא משתרע על שטח של כ-4 דונם.

בגן הבוטני יש יותר מ-5,000 מינים, עם יותר מ-1,500 עצים שונים בארבורטום שלו. הגן כולל גם גן חיות עם בעלי חיים כמו תוכים ופלמינגו.

הגן הבוטני של פונצ'ל הוא מקום נהדר לבלות בו זמן אם אתם באזור. הצמחים והפרחים מסודרים כל כך יפה ויש בה אווירה מקסימה.

הגן הבוטני של ריו דה ז'נרו הוא הגדול והעתיק בברזיל ואחד החשובים באמריקה הלטינית.

זהו פארק עירוני, בשטח של כ-1.5 קמ"ר, הממוקם על מורדות הר קורקובדו ופונה למרכז העיר. הגן הוקם על ידי הקיסר דום פדרו השני בשנת 1859, אך ההיסטוריה שלו מתחילה בשנת 1808 כאשר דום ז'ואאו השישי הביא מאירופה כמה זרעים שנשתלו על ידי בנו ויורשו, דום פדרו הראשון. הגן כולל יותר מ-8,000 מינים המייצגים כמעט בכל האקלים והיבשות ברחבי העולם.

הגן הבוטני של ריו דה ז'ניירו כולל שטח של 13 דונם ומכיל למעלה מ-8,000 מינים מכל העולם.

הגן הבוטני של ריו דה ז'נרו הוא גן בוטני בעיר ריו דה ז'נרו, ברזיל. הוא ממוקם בפארק קווינטה דה בואה ויסטה והוקם ב-1808.

הגן הבוטני הוא בשטח של 80 דונם ומכיל יותר מ-6,000 מינים של צמחים מכל העולם, כולל מינים רבים בסכנת הכחדה. הגן מכיל גם ספרייה עם ספרים על צמחים וגנים, מעבדה למחקר מדעי הקשור לצמחים, אמפיתיאטרון להרצאות וקורסים בנושא בוטניקה וחממה עם צמחים טרופיים כמו דקלים ובננות.

הגן הבוטני שימש כמקום לסרטים כמו "נשיקת אשת העכביש" (1985), "האלק המדהים" (2008) ו"אקס-מן: אפוקליפסה" (2016).

Whatsapp
Facebook
Email
Telegram

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בחו"ל מתחילה כאן

error: Content is protected !!