חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

בניין אמפייר סטייט – היסטוריה, כרטיסים והמלצות

אמפייר סטייט בילדינג - הבניין הכי מרשים במנהטן

כל ניו יורק על כף היד, 360 מעלות. לראות את גורדי השחקים מלמעלה ולתפוס את היצירה הענקית של מנהטן.

תצפית מדהימה על העיר, נהדרת לאנשים שרוצים לצלם את הרקיע של העיר לא דרך זכוכית (להבדיל מתצפית רוקפלר). רק צריך להתכונן לתורים הארוכים, בעיקר למעלית הראשונה בקומה ה80 (דרך זכוכית) ולמעלית השניה בקומה 86 (התצפית הפתוחה).

שימו לב: בדרך יש מוזיאון עם תוכן הקשור לבניית הבניין, אטרקציית קינקונג, אטרקציית מעלית ללא תחתית, כל מיני מחוות ותמונות של מפורסמים שהיו במקום. בדרך למעלה עוברים 2 מעליות. ולכן זה יוצר עומס גם בדרך למעלה וגם בדרך למטה.

מומלץ לרכוש כרטיסי כניסה מראש!

העיר ניו יורק מלאה בסמלים אייקוניים כאשר אחד הבולט בהם ללא ספק זהו מגדל אמפייר סטייט בילדינג – Empire State Building, בניין מדינת האימפריה. אמפייר סטייט בילדינג הוא גורד שחקים המתנשא לגובה של שלוש מאות שמונים ואחת מטרים ממוקם בלב מנהטן בין השדרה החמישית ורחוב שלושים וארבע.

מגדל אמפייר סטייט בילדינג החזיק בתואר הבניין הגבוה ביותר בעולם במשך שלושים ותשע שנים ברציפות. הוא נחנך בשנת אלף תשע מאות שלושים ואחת ומאז הפך להיות סמל אייקוני של ניו יורק. כיום לאחר נפילת מגדלי התאומים אמפייר סטייט בילדינג חזר להיות הבניין הגבוה ביותר בניו יורק.

אף טיול בניו יורק לא יכול להיות שלם בלי ביקור בבניין האמפייר סטייט. בניין האמפייר סטייט הוא בניין המשרדים המפורסם בעולם, נקודת ציון היסטורית, וכמו כן הוא זכה בתואר הארכיטקטורה הטובה ביותר של אמריקה. בסקר שנערך על ידי המכון האמריקאי לאדריכלים. 

זה ממש לא מפתיע שביקור בבניין המדהים הזה הוא אחד המקומות המובילים לביקור בניו יורק. לכן אם אתם מבקרים בניו יורק אל תוותרו על ביקור במגדל המרשים ביותר בניו יורק אמפייר סטייט בילדינג.

תערוכות שמתקיימות כרגע באמפייר סטייט

למה אסור לפספס ביקור באמפייר סטייט

יש בניו יורק מספר נקודות ציון שזה פשוט יהיה חבל לא להגיע אליהם בעת ביקור בעיר, עם זה פסל החירות, אנדרטת התאומים או סנטרל פארק, לכל אחד מהמקומות האלה בהחלט כדאי להגיע. זה לגמרי נכון גם לגביי הבניין האייקוני אמפייר סטייט בילדינג.

כיום אמפייר סטייט בילדינג מעניק את נקודת התצפית הגבוהה ביותר בניו יורק, ניתן לעלות לקומה השמונים ושש או מאה ואחת ולקבל את הנופים הטובים ביותר על מנהטן וניו יורק נופים פנורמיים של שלוש מאות שישים מעלות. כדאי לקחת בחשבון שאת כרטיס העלייה לקומה המאה ושתיים ניתן לקנות רק במקום.

גם מבחוץ מגדל אמפייר סטייט בילדינג הוא מדהים בעיצוב של אר דקו לא במקרה הוא זכה בתואר הארכיטקטורה המועדפת של אמריקה בסקר שנערך על ידי המכון האמריקאי לאדריכלים. ככל הנראה תזהו אותו ממגוון גדול של סרטים כמו למשל קינג קונג, הנקוק, או גברים בשחור.

מה צריך לדעת לפני ביקור באמפייר סטייט בילדינג

את כרטיס הכניסה למגדל אמפייר סטייט בילדינג מומלץ מאוד לרכוש מראש באינטרנט. ישנם מספר סוגים של כרטיסי כניסה, כרטיס הכולל כניסה למוזיאון בקומה השנייה של המגדל, עלייה לקומה השמונים ושש או מאה ושתיים. כרטיס זה יעלה לכם, מאה שבעים וחמישה שקלים

בכל מקרה מומלץ מאוד לבקר גם במוזיאון האינטראקטיבי בקומה השנייה מאוד מעניין ובהחלט שווה את הביקור, משך הביקור הוא פחות או יותר שעה אחת ובמגדל יש גם שבע מסעדות שוות שתוכלו לסעוד בהן כרטיס הכניסה לא כולל את המסעדות.

אחד היתרונות הבולטים של רכישת כרטיס מראש זוהי האפשרות לדלג על התור בכניסה למגדל. זוהי אפשרות מעולה שבהחלט חוסכת לכם לא מעט זמן וכאבי ראש מיותרים במיוחד אם אתם מטיילים עם הילדים. כמו כן הכרטיס כולל גם אפשרות ביטול עד עשרים וארבע שעות לפני המועד של הביקור במקום.

כדאי לקחת בחשבון את הכרטיסים מזמינים לפי תאריך ושעה חשוב להקפיד ולהגיע למקום רבע שעה לפני המועד שקבעתם בעת רכישת הכרטיסים. בעת הביקור מומלץ להוריד את האפליקציה של המקום שמאפשרת לכם לקבל מדריך אודיו מעולה שלוקח אתכם לסיור במגדל ומלמד אתכם עובדות מעניינות על ההיסטוריה שלו

שאלות ותשובות בנוגע לאמפייר סטייט בילדינג

אמפייר סטייט בילדינג הוא אחד המגדלים האייקוניים ביותר בעולם. המגדל אשר ממוקם בלב מנהטן הוא הבניין הראשון שנבנה עם יותר ממאה קומות, אמפייר סטייט בילדינג מופיע במספר רב של סרטים מפורסמים כמו למשל קינג קונג האייקוני. כיום כל מי שמבקר בניו יורק לא יכול לפספס ביקור במגדל המרשים והיפיפה.

כרטיס כניסה לאמפייר סטייט בילדינג עולה 175 שקלים. הכרטיס כולל, עלייה לתצפית בקומה ה 86 של המגדל עם נופים פנורמיים של שלוש מאות שישים מעלות על העיר, ניתן לשדרג את הכרטיס גם לעלייה לקומה ה 102 שנחשבת לנקודת התצפית הגבוהה ביותר בעיר ניו יורק, כמו כן כרטיס הכניסה כולל את המוזיאון האינטראקטיבי בקומה השנייה של אמפייר סטייט בילדינג.

כניסה לאמפייר סטייט בילדינג חייבת בבידוק ביטחוני ברמה של שדה תעופה, חשוב להימנע מחפצים שלא מורשים להיכנס למקום. הביקור נגיש לכיסא גלגלים להם הכניסה היא חינם, כמו כן הכניסה למגדל היא בחינם גם לילדים עד גיל 6. כדאי לקחת בחשבון שכרטיס הכניסה הוא לפי תאריך ושעה קבועים מראש לכן לא כדאי לאחר ואף מומלץ להקדים ברבע שעה.

אחד הטיפים החשובים ביותר זה לקנות את הכרטיסים מראש, מלבד העובדה שלא תצטרכו לדאוג אם יש או אין מקום כרטיס הכניסה שנקנה מראש כולל דילוג על התורים, זהו יתרון אדיר במיוחד אם אתם מתכננים להגיע יחד עם הילדים למקום.

שאלה על בניין אמפייר סטייט

תשובת המומחה על אמפייר סטייט בילדינג 

כמה קומות יש בבניין אמפייר סטייט?

בניין האמפייר סטייט הוא גורד שחקים בן 102 קומות. הוא נבנה בשנת 1931 ומאז הוא הבניין הגבוה ביותר בניו יורק.

על ידי מי הוקם מגדל האמפייר סטייט? מי האדריכל?

הוא תוכנן על ידי ויליאם לאמב, שעיצב אותו לפי בניין קרייזלר. גובה הבניין 1,250 רגל ויש לו 102 קומות. זה היה הבניין הגבוה ביותר בעולם עד שנת 1967, אז עבר התואר למגדל סירס בשיקגו.

מהי כתובת מגדל האמפייר סטייט?

בניין האמפייר סטייט ממוקם בשדרה החמישית וברחוב 34 במידטאון מנהטן.

כמה זמן נמשכה הבנייה? מה שווי אמפייר סטייט בילדינג?

בנייתו של האמפייר סטייט בילדינג החלה ב-17 במרץ 1930 והסתיימה ב-11 באפריל 1931. עלות הבנייה הייתה 41 מיליון דולר (שווה ערך למיליארד דולר כיום).

ספרו לי משהו שלא ידעתי על מגדל האמפייר סטייט

בניין האמפייר סטייט כונה כאחד משבעת פלאי העולם המודרני על ידי האגודה האמריקאית להנדסה אזרחית .

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בחו"ל מתחילה כאן

error: Content is protected !!