חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ארוחת ימי ביניים בפראג

ארוחת ימי ביניים בפראג

חגיגה של היסטוריה וקולינריה

העיר פראג, עיר מאה הצריחים, היא אחת מהערים ההיסטוריות והציורית באירופה. רחובות מפותלים, ארכיטקטורה גותית מרשימה ואווירה ספוגה באגדות ובהיסטוריה, כולם מתכנסים יחדיו ליצירת מופת עתיקה. מעבר ליופיו של גשר קארל בשעת בין ערביים, ומעבר לקסם של המופע השעתי של השעון האסטרונומי, ישנה חוויה ייחודית וסוחפת שצריכה להיות במסלול של כל מטייל בעיר ההיסטורית- ארוחת ימי הביניים. מי שעדיין לא חווה את מחזה האוכל המדהים, הכינו את עצמכם למסע בלתי נשכח אחורה בזמן.

מהי סעודת ימי הביניים?

דמיינו את זה: אתם נכנסים דרך דלתות עתיקות אל תוך מבנה בן מאות שנים, מואר רק בנרות מהבהבים ורומנטיים. צלילי צ'לו וכינור ממלאים את החלל, ואת פניכם לא מקבלים מלצרים עם ג'ינס וטי- שרט, אלא מארחים שלבושים כאילו יצאו מסיפור אגדות בן מאות שנים. ברוכים הבאים לארוחת ערב של ימי הביניים, שבה המאה ה-21 תופסת את המושב האחורי, ואתם מועברים ללב אירופה של ימי הביניים.

הערב עוסק לא רק באוכל, אם כי בהחלט תתכבדו במשתה שמתאים לבני המלוכה. מדובר בחוויה כוללת, שבה כל היבט – מהבידור והאווירה ועד ללבוש המלצרים – נבחר בקפידה כדי לספק לכם תחושה אמיתית של ימי הביניים.

למה לצפות

מדובר בחוויה מיסטית ורומנטית, כזו שקשה למצוא בעוד מקומות אחרים בעולם. החוויה מתקיימת בתוך מבנים היסטוריים בני מאות שנים, בתפאורה שעוצבה בקפידה כדי לדמות את התקופה ההיסטורית- שולחנות עץ עתיקים, קירות אבן אדירים ועיצוב כפרי מענג.

המלצרים שלכם, לבושים בלבוש הולם לתקופה, עברו הכשרה מקיפה כדי לספק חוויה היסטורית מלאה, והם אלו שיגישו לכם את המנות, שגם הן נבחרו בקפידה והוכנו בהרבה מחשבה ואהבה. הארוחות השונות מתחילות בדרך כלל במרק מפנק, שלאחריו מגיעות המנות העיקריות- בשרים צלויים, תוספות מסורתיות וקינוח טעים לסיום. זכרו, בימי הביניים, מזלגות לא היו דבר נפוץ, אז היו מוכנים לאכול בידיים. סתם, אנחנו צוחקים, יוגשו לכם כמובן מזלגות.

ובמהלך הערב, את הארוחה הנפלאה ילוו מופעי בידור שמשתנים מערב לערב ובהתאם לארוחה בה תבחרו. מליצנים שמבצעים פעלולים, זמרים שמזמרים סרנדות או רקדני פולקלור שמציגים בגאווה את שירי העם הצ'כים העתיקים, מובטחת לכם חוויה מפוארת ומבדרת, הכל ברוח התקופה העתיקה. 

פראג מימי הביניים: רקע לחוויית הסעודה

כדי להעריך באמת את המהות של ארוחת ימי הביניים בפראג, חיוני להבין את הרקע של העיר מימי הביניים. עידן זה הוא יותר מסתם פרק בהיסטוריה הארוכה של פראג, זוהי עצם נשמתה של העיר, תקופה שעיצבה את זהותה והותירה סימנים וזיכרונות ברחובותיה, בנייניה ואגדותיה.

העיר פראג, שנוסדה בסוף המאה ה-9, תקופת ימי הביניים עצמה, ביססה את עצמה כמקום מושבה חשוב של כוח במרכז אירופה. תקופת 'תור הזהב' של פראג הגיעה תחת שלטונו של קרל הרביעי, המלך השני של בוהמיה, במאה ה-14. 

קרל הרביעי, שמכונה לעתים קרובות 'אבי האומה הצ'כית', הפך את העיר פראג לאחת מהערים המפוארות והחשובות באירופה. תחת שלטונו, החלה בנייתו של גשר קארל האייקוני, ה-'עיר החדשה של פראג' נוסדה, מצודת פראג הורחבה ונהייתה יפה עוד יותר. אוניברסיטת צ'ארלס, האוניברסיטה הראשונה של מרכז אירופה, הוקמה גם היא, והפכה את פראג למרכז של חינוך עולמי.

בתקופה זו הוקמו בעיר פלאים אדריכליים רבים- כנסיות, קתדרלות ומבנים אחרים שכללו צריחים נישאים, חלונות ויטראז' מורכבים ופסלים מעוטרים. העיר הפכה לפלא ארכיטקטוני. 

וכשהעיר פרחה, כך גם חיי התרבות שלה. השווקים גדשו סוחרים מכל רחבי אירופה, פסטיבלים וירידים היו אירועים קבועים בעיר, וטברנות ופונדקים הדהדו את צלילי העליזות, המוזיקה והסיפורים של פעם.

בארוחת ימי הביניים שלכם, תקבלו הזדמנות מפוארת לצלול אל אותה תקופה חשובה בהיסטוריה, כשתהיו עטופים ברוח התקופה מכל עבר- במיקום, באוכל ובבידור.

למקום שבו תסעדו ישנה משמעות היסטורית, כשהמוסדות שמציעים את ארוחות הערב הללו שוכנים בבניינים בני מאות שנים. קירות האבן, קורות העץ והתפאורה ההיסטורית היו עדים לאותה התקופה המפוארת. כמו כן, האוכל שתתענגו עליו הוא למעשה שחזור קפדני של מה שאנשי פראג מימי הביניים היו אוכלים. המתכונים, המרכיבים ואפילו אופן ההגשה נטועים בעובדות ומחקר היסטוריים. כשתנגסו בנתח בשר צלוי או כשתלגמו מהיין שלכם, אתם בעצם טועמים נתח מההיסטוריה. 

וכמובן, המוזיקאים והרקדנים הם לא רק פרפורמרים, הם מספרי סיפורים. באמצעות האמנות שלהם, אותם אמנים מספרים סיפורים ישנים, אגדות שעברו לאורך דורות, סיפורים על תקופה שבה אבירים, כבוד וקסמים היו חלק מחיי היומיום.

אז למה כדאי להצטרף לארוחת ימי ביניים בפראג?

טבילה היסטורית: העיר פראג מתהדרת בהיסטוריה בת למעלה מאלף שנים. העיר ראתה אימפריות קמות ונופלות, שימשה כמרכז דתי חשוב ומילאה תפקיד מכריע בעיצובה של אירופה כולה. סעודת ימי הביניים מציעה הצצה, חיבור מוחשי, לעבר העשיר שלה. לקרוא על היסטוריה בספרים או לראותה במוזיאונים זה דבר אחד, אבל לחיות את רוח התקופה, לחזור למספר שעות לעידן ימי הביניים בעיר, זה דבר אחר לגמרי.

תענוג קולינרי: האוכל שמוגש במהלך ארוחות הערב הללו הוא כנראה רחוק מלהיות הארוחה היומיומית שלכם. בשרים צלויים, תבשילים עשירים, לחמים טריים – כולם מתכונים שהיו מרכיבים את השולחן הצ'כי מימי הביניים. האוכל, בשילוב עם ארומה של עץ בוער, כלים כפריים בני מאות שנים, והתפאורה העתיקה, מבטיחים שהערב יהיה תענוג קולינרי בלתי נשכח.

בידור משגע: לא מדובר על ארוחת ערב רגילה, כי כאן, בעודכם מתענגים על הארוחה, תתכבדו במגוון הופעות של מוזיקאים מימי הביניים. קוסמים, לוחמי סייף ואפילו כשפי אש, כולם התכנסו כאן יחדיו כדי לבדר ולשמח אתכם, לגרום לכם לרגע לקפוץ אחורה בזמן אל אחת מהתקופות הצבעוניות והעשירות בהיסטוריה של העיר פראג.

ארוחות ימי ביניים מומלצות בפראג

סעודת ימי הביניים עם משקאות ללא הגבלה

היכנסו לעידן שחלף מהעולם ותחוו ערב עשיר בהיסטוריה, בידור וגסטרונומיה. מהרגע שבו תיכנסו לטברנה מימי הביניים, תועברו ישר לזמנים שבהם אבירים, ולצנים מילאו את אולמות האוכל של פראג. החוויה מתחילה במופע מרהיב מימי הביניים- מופעי סייף, להטוטנים ורקדניות בטן מהפנטות, כולם נעים בקצב של מנגינות היסטוריות.

אבל החוויה לא מסתיימת רק בהנאה ויזואלית כמובן, ותהיה לכם את ההזדמנות ליהנות מארוחת צהריים בת 3 מנות או ארוחת ערב מפנקת בת 5 מנות, עם תפריטים מגוונים ורחבים שעונים על מגוון רחב של העדפות- מארוחה טבעונית ועד לארוחה ללא גלוטן. ומהי ארוחה מפוארת בלי שתייה? סיור זה מבטיח שהכוסות שלכם לעולם לא יהיו ריקות, עם אספקה בלתי מוגבלת של בירה, יין ומשקאות קלים.

סיור זה מבטיח לא רק ארוחה, אלא חגיגה לכל החושים, כשהוא מציע טעם אותנטי של פראג מימי הביניים בסביבה היסטורית ומפוארת.

משך החוויה: בין שעתיים לארבע שעות.

עלות: החל מ-48 אירו לאדם.

ארוחת ערב ימי הביניים עם העברות

יוקרה, היסטוריה וגסטרונומיה משתלבים להם בצורה חלקה בסיור יוקרתי ומפנק. המסע שלכם מתחיל במיני-אוטובוס מפואר שמביא אתכם מהמלון בעיר, לפנינה נסתרת מתחת לטירת פראג המלכותית – פאב מימי הביניים עם דלתות שמקבלים את פני האורחים מאז המאה ה-14. כשההיסטוריה מחלחלת לאווירה, הערב מבטיח צלילה אל פלאי הקולינריה והבידור של ימי הביניים.

צוות המסעדה ממתין לכם בלבוש היסטורי ומגיש לכם ארוחת ערב מפוארת בת 3 מנות בזמן שאתם צופים ומתענגים על מגוון הופעות- ממופע אש עוצר נשימה ועד למופע סייף מקצועי, דרך קוסמים ורקדנים, כל מופע שכזה מלווה במוזיקה היסטורית ברוח התקופה, כזו שמוסיפה אותנטיות לחוויית ימי הביניים שלכם.

כשהערב מתקרב לסיומו, אין צורך לדאוג לניווט ברחובות פראג. הסיור מבטיח נסיעה נוחה חזרה למלון שלכם.

משך החוויה: שלוש שעות.

עלות: החל מ-75 אירו לאדם.

מופע ארוחת ערב פולקלורי 

למי שבעל זיקה לא רק להיסטוריה של פראג, אלא גם לשטיח התרבותי העשיר של צ'כיה, הסיור הנ"ל מציע בדיוק את זה. לא מדובר בארוחת ערב רגילה, אלא בצלילה סוחפת אל תוך מסורות צ'כיות עתיקות. לצד הארוחה המענגת תיהנו מערב של ריקודי פולקלור ומוזיקה צ'כיים, שחושפים בפניכם את הסצנה התרבותית של העיר והמדינה בתקופת ימי הביניים.

המסע המבדר מתלווה למסע קולינרי בן 4 מנות, עם תפריט נרחב שנותן לכם את החופש לבחור מתוך מגוון מעדנים- מדגי פורל מקומיים ועד לבשר מסורתי. וכל זאת לצד משקאות ללא הגבלה. 

משך החוויה: שעתיים וחצי.

עלות: החל מ-52 אירו לאדם.

ניתן להוסיף בתשלום גם העברות.

לסיכום, בין אם אתם חובבי היסטוריה, חובבי קולינריה, או פשוט מטיילים שמחפשים לחוות משהו ייחודי, מדובר על ערב שלא תשכחו. אחרי הכל, באיזו תדירות אתם זוכים לסעוד כיד המלך, להתבדר ברוח ימי הביניים ולהרגיש בתוך תקופה שנעלמה מן העולם? בפראג, העבר הוא לא משהו שרק מתבוננים בו – הוא חי, חוגג ומתענג, ואין מקום טוב יותר לחוות זאת מסעודת ימי ביניים בליבה של העיר.

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בחו"ל מתחילה כאן

error: Content is protected !!