חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שייט לפסל החירות

פסל החירות הוא אחד הסמלים הכי מפורסמים בעולם. הפסל אשר ניתן כמתנה בשנת שמונים ושש של המאה התשע עשרה על ידי ממשלת צרפת עד מהרה הפך להיות אחד הסמלים המובהקים של העיר ניו יורק.

את הפסל עיצב הפסל הצרפתי פרדריק אוגוסט ברתולדי על פי דמותה של אלת החירות הרומית אשר לבושה בגלימה ומחזיקה לפיד גדול בידה הימנית אשר מונף מעל ראשה. בידה השמאלית היא מחזיקה את הכרזת העצמאות של ארצות הברית.

כיום טיול לניו יורק לא יכול להיות שלם בלי ביקור בפסל החירות עם שייט מדהים אשר לוקח אתכם לאי אליס שם נמצא הפסל, כמו גם לאי ליברטי שם תוכלו לחקור את ההיסטוריה המעניינת של ארצות הברית במוזיאון ההגירה של אליס איילנד.

את הטיול לניו יורק בהחלט מומלץ לתכנן מראש בעיקר כי יש בה כל כך הרבה מה לראות ומה לעשות, כדאי ששייט לפסל החירות יהיה בראש סדר העדיפויות שלכם ואת הכרטיסים מומלץ לרכוש מראש באינטרנט ולהבטיח את מקומכם.

המדריך המלא לשייט לפסל החירות

שייט לפסל החירות זוהי אחת האטרקציות הפופולריות ביותר בניו יורק, חוויה אולטימטיבית של אמריקנה במיטבה. את השייט עושים במעבורת שיוצאת ממנהטן אל עבר פסל החירות בדרך אתם יכולים לראות עוד נקודות ציון רבות, השייט עצמו הוא כבר חוויה מדהימה שמאפשרת לכם לראות את ניו יורק מזווית שונה.

את הכרטיסים לשייט מומלץ לקנות מראש באינטרנט, יש לכך לא מעט יתרונות. מחירו של כרטיס לשייט הוא מאה ושישה שקלים והוא כולל, שייט במעבורת הלוך חזור ממנהטן לפסל החירות ומוזיאון ההגירה, דילוג על התור בכניסה למוזיאון פסל החירות וסיור שמע מודרך.

לאחר רכישת הכרטיסים אתם מקבלים אותם למייל עמו ביצעתם את ההזמנה, את הכרטיסים יש להחליף בכרטיס נייר בקופת קאסל קלינטון מספר 6 בכתובת, רחוב סטייט 17, 10004, ניו יורק. מעבורות יוצאות כל חצי שעה בערך מנקודת היציאה בניו יורק. 

מומלץ להגיע לפחות שלושים דקות לפני מועד ההזמנה המתוכנן. כדאי לקחת בחשבון אם לוקחים את המעבורת האחרונה לא ישאר לכם זמן לבקר בשני האיים, בשעות הבוקר המוקדמות יש פחות עומס והשייט רגוע יותר.

שייט לפסל החירות הוא במעבורת פתוחה אשר מאפשרת לכם לראות את ניו יורק מזווית פנורמית. גם בחורף השייט מתקיים אך הוא יהיה בתוך מעבורת סגורה. השייט כולל גם כניסה למוזיאון פסל החירות וכניסה למוזיאון ההגירה הלאומי של אליס איילנד בהחלט מומלץ ומעניין.

שייט לפסל החירות בהחלט מומלץ למשפחות עם ילדים שמאוד אוהבים גם את השייט עצמו. חשוב להביא דרכון או תעודת זהות, כדאי לקחת בחשבון שהסיור מלווה בלא מעט הליכה לכן מומלץ לנעול נעליים מתאימות, אם אתם מתכננים לעשות קניות לפני השייט קחו בחשבון שלא ניתן לעלות למעבורת אם חפצים גדולות ושקיות.

מומלץ לתכנן את היום שלכם מראש בעת ההזמנה אתם מקבלים לוח זמנים של כל ההפלגות, כדאי לקחת בחשבון שמומלץ להשקיע כמה שעות בסיור לפחות ארבע כדי שתספיקו לנצל ולראות את כל האתרים הכלולים בסיור, מומלץ להצטייד במים רבים בעיקר אם אתם יוצאים לשייט ביום חם.

מה רואים בשייט לפסל החירות

במעבורת פתוחה אשר מעניקה מבט פנורמי על העיר ניו יורק וזוויות צילום יוצאות מן הכלל. לאורך הדרך יתגלו בפניכם אתרים אייקונים נוספים כמו למשל האזור של וול סטריט ועוד מבנים חשובים, ילדים מאוד אוהבים את השייט במעבורת הפתוחה ובשבילם זוהי חוויה נהדרת.

הכרטיס שרכשתם מראש כולל כניסה לשני מוזיאונים חשובים מוזיאון פסל החירות והמוזיאון הלאומי להגירה, מומלץ לסייר בהם וללמוד את ההיסטוריה המעניינת של הפסל המפורסם וגם במוזיאון ההגירה תוכלו ללמוד על הדרך בה ניו יורק יושבה.

מוזיאון פסל החירות נפתח רק לאחרונה בשנת אלפיים ותשע עשרה, המוזיאון מכיל תערוכות המתארות את בניית הפסל כמו כן יש במקום תיאטרון אשר מציג את הפסל מזוויות שונות בהחלט שווה את הביקור. 

מוזיאון הלאומי להגירה ממוקם על האי אליס איילנד, המוזיאון כולל תערוכות על ההגירה לארצות הברית החל מהקמתה ועד עצם היום הזה, יש במקום גם תצפית מדהימה על קו הרקיע של מנהטן ושל ניו ג'רזי. ביקור במוזיאון המהגרים מעורר השראה איך ומה עברו המהגרים, איך הם חיו ומה הם חשבו על העולם החדש שהגיעו אליו. 

כמו כן בכל חצי שעה מוקרן סרט האי של התקווה סרט דוקומנטרי באורך של שלושים דקות המתאר בצורה יוצאת דופן את חווית המהגרים על אליס איילנד. מומלץ להשקיע בסיור לפחות ארבע עד שש שעות ולנצל את מדריך האודיו הכלול בכרטיס ומאפשר לכם לעשות סיורים מודרכים באזור, הסיור מורכב משעה אחת של אודיו.

מבחינת אוכל תוכלו למצוא באיים כמה אפשרויות לא רעות בכלל כולל המבורגר טבעוני מעולה ומומלץ במיוחד. אם אתם מגיעים אם הילדים תוכלו להשתתף בפעילויות שונות המתקיימות באיים. ביקור באליס איילנד הוא טיול אחורה בזמן זוהי חוויה מדהימה שכל מי שמגיע לניו יורק לא יכול להרשות לעצמו לפספס, חשוב לדאוג למצלמה טובה מפני שיש בסיור אינספור אפשרויות מדהימות לצלם את התמונה המנצחת של הטיול לניו יורק.

כל מה שרציתם לשאול על שייט לפסל החירות

פסל החירות הוא ללא ספק אחד הסמלים האייקונים ביותר של ארצות הברית. הפסל אשר הוענק במתנה מהעם הצרפתי הוא אחד האטרקציות המובילות בניו יורק ומדי שנה מבקרים במקום מיליוני תיירים מכל רחבי בעולם. בהחלט שווה ומומלץ לעשות את השייט אשר לוקח אתכם אל הפסל ואל אתרים נוספים.

במידה ואתם קונים את הכרטיסים מראש באינטרנט מחירו של השייט הוא 106 שקלים לאדם, הכרטיס כולל שייט הלוך חזור ממנהטן לפסל החירות, ביקור במוזיאון פסל החירות, ביקור במוזיאון הלאומי להגירה, סיור אודיו בהדרכה עצמית באי ליברטי סיור אודיו בהדרכה עצמית באי אליס ועוד. כמו כן הכרטיס כולל גם דילוג על התורים בכניסה למוזיאונים. כמו כן הכרטיס כולל גם אפשרות ביטול עד עשרים וארבע שעות לפני מועד השייט המתוכנן כמובן בעת הצורך.

אל היציאה לשייט ניתן להגיע לשתי נקודות מפגש, אחת נמצאת מאחורי מסילת הרכבת המרכזית של ניו ג'רזי טרמינל בתוך ליברטי סטייט פארק. נקודת המפגש השנייה ממוקמת מול טירת קלינטון, שנמצאת בתוך באטרי פארק במנהטן התחתית. השייט יוצא מכתובת: רחוב סטייט 17, 10004, ניו יורק. ניתן להגיע אל הכתובת באמצעות תחבורה ציבורית, רכבת תחתית קו M יביא אתכם קרוב למקום.

שייט לפסל החירות יוצא כל חצי שעה החל מהשעה 8:30 עד 16:40. כדאי לקחת בחשבון המעבורת שיוצאת אחרי השעה אחת לא תתן לכם מספיק זמן להגיע אל כל נקודות הציון הכלולות בכרטיס. מומלץ להגיע לנקודת המפגש לפחות חצי שעה לפני המועד המתוכנן לשייט. אם אתם מעוניינים לצאת בשעות שיש בהם פחות עומסים שעות הבוקר המוקדמות הן הזמן המומלץ.

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בחו"ל מתחילה כאן

error: Content is protected !!