חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מה אסור לקחת לטיסה? מה אי אפשר להעלות למטוס?

דמיינו שאתם מתכוננים לחופשה המיוחלת, אורזים בזהירות את המזוודות שלכם עם הפריטים האהובים עליכם, רק כדי לגלות שהם אסורים במטוס. ההלם והאכזבה יכולים להיות מכריעים. תהליך האריזה אכן יכול להיות משימה מסובכת, שכן חיוני לדעת אילו פריטים אסורים במטוס למען ביטחוננו ובטיחות הנוסעים האחרים. המדריך המקיף הזה יצלול לעומק הרשימה המפתיעה של פריטים שאי אפשר לקחת למטוס, וידון בכל דבר, החל מנוזלים מוגבלים ועד חומרים מסוכנים, ציוד ספורט, כלי נשק וחומרי נפץ אסורים, ואפילו חוקים הנוגעים לפריטי מזון. ניתוח מפורט זה יספק מידע חיוני שיעזור להבטיח שתוכלו לעבור בקלות את הבידוק הביטחוני ולעלות למטוס, בטוחים שארזתם נכון וחכם.

מה אסור לקחת לטיסה? מה אי אפשר להעלות למטוס?

לכן, לפני שהטיול הבא שלכם יוצא לדרך, קחו רגע כדי ליידע את עצמכם על הפריטים שכדאי לכם להשאיר מאחור ולהפוך את חווית הנסיעה שלכם לנטולת מתח ומהנה.

אילו דברים אסורים בטיסה?

ישנם פריטים שונים האסורים במטוסים מטעמי בטיחות וביטחון. אלה כוללים נוזלים מוגבלים, חומרים מסוכנים, ציוד ספורט, כלי נשק וחומרי נפץ, תוצרת חקלאית ובשר. חשוב להיות מודעים לפריטים שאינם מותרים במטוס, מכיוון שהנחיות אלה עשויות להשתנות בהתאם לחברת התעופה ולמדינה ממנה אתם נוסעים.

דוגמאות לנוזלים מוגבלים שאינם מורשים להיכנס לתא הנוסעים הם משקאות אלכוהוליים המכילים יותר מ-70% אלכוהול, וכל נוזל במיכלים הגדולים מ-100 מ"ל. פריטים אלה מהווים סיכון משמעותי ואינם מורשים לעלות למטוס ברוב הטיסות. במקרים מסוימים, חריגות עשויות להיעשות עם אישור מיוחד או בתנאים ספציפיים, לכן הקפד לבדוק עם חברת התעופה שלך.

חומרים מסוכנים כגון חומרים דליקים, חומרים מחמצנים וחומרים רעילים אסורים בהחלט בטיסות. פריטים אלה יכולים להיות מסוכנים ולהוות סיכונים משמעותיים במהלך טיסה, ולעתים קרובות לגרום לעיכובים ביטחוניים בשדה התעופה אם יתגלו. לנשיאת חומרים מסוכנים עלולות להיות גם השלכות משפטיות, ולכן חשוב להימנע מאריזתם במזוודות.

ציוד ספורט כמו מחבטי בייסבול, מחבטי גולף ומקלות הוקי אינם מורשים להיכנס לתא הנוסעים בשל גודלם והשימוש הפוטנציאלי בהם כנשק. פריטים אלה צריכים להיבדק, ואריזות מיוחדות או עמלות עשויות להידרש עבור ציוד גדול יותר כגון גלשנים, מגלשיים ואופניים.

כלי נשק וחומרי נפץ אסורים גם הם על הסיפון, כולל כלי נשק, אקדחים משוכפלים, תחמושת וזיקוקים. חלק מחברות התעופה מאפשרות נשק חם בתנאים מסוימים ועם תיעוד מתאים. עם זאת, חיוני לבדוק עם חברת התעופה שלך ועם מנהל אבטחת התחבורה (TSA) כדי להבין תקנות ספציפיות הנוגעות לכלי נשק וחומרי נפץ.

בנוסף, תוצרת חקלאית ובשר ממדינות זרות אסורים בדרך כלל, מכיוון שהם עלולים לשאת מזיקים ומחלות שעלולים לפגוע בחקלאות המקומית. הקפד להצהיר על פריטים כאלה במכס אם אתה מתכנן להביא אותם לטיסה שלך.

מה אסור להכניס לכבודה רשומה?

בעת הכנת הכבודה שלך לטיסה, חשוב להיות מודעים לפריטים שאין לאחסן בכבודה הרשומה שלך. ישנם חפצים מסוימים שנוסעים צריכים לשמור איתם בכבודת היד שלהם כדי להבטיח את בטיחותם ונגישותם במהלך הטיסה. אי ציות להנחיות אלה עלול להוביל לסיבוכים או עיכובים בשדה התעופה, ובמקרים מסוימים, הנוסעים עשויים להידרש להשאיר פריטים כאלה מאחור.

פריטים שבירים או יקרי ערך הם בין החפצים המובילים שאין לאחסן בכבודה רשומה. זה כולל פריטים כמו תכשיטים, מצלמות, אלקטרוניקה יקרה ומסמכים יקרי ערך. הסיבה לכך היא שכבודה רשומה עלולה להיות נתונה לטיפול גס במהלך הובלה ואחסון, מה שעלול להוביל לנזק או שבירה של פריטים עדינים. תמיד בטוח יותר לשמור חפצים יקרי ערך אלה בכבודת היד שלך, שם תוכל להבטיח באופן אישי את ההגנה עליהם לאורך כל המסע.

תרופות ומסמכי זיהוי הם גם פריטים חשובים שיש לשאת על הסיפון. נוסעים עשויים להזדקק לתרופות שלהם במהלך הטיסה, ובמקרה של כבודה אבודה או מעוכבת, קבלת התרופות איתך יכולה להיות חיונית לבריאותך ולרווחתך. אותו נימוק תקף גם לגבי מסמכי זיהוי, שכן גישה נוחה לדרכון, לרישיון הנהיגה או לכל מסמך זיהוי אחר היא חיונית בעת נסיעה לחו"ל. שמור תמיד פריטים אלה בכבודת היד שלך לזמינותם המיידית.

לבסוף, יש להימנע ממכשירים אלקטרוניים כמו מחשבים ניידים, טאבלטים וסמארטפונים בכבודה רשומה בשל הסיכון לנזק או גניבה. החזיק מכשירים אלה איתך בתא הנוסעים כדי להרתיע מפני גניבה ולהבטיח את הטיפול הנכון בהם לאורך כל הנסיעה. על ידי הפרדה מתאימה של פריטים בין כבודה רשומה לכבודה הנשלחת לכבודה הניידת, תוכל להבטיח חוויית טיסה חלקה ונטולת בעיות.

איזה ציוד ספורט לא ניתן להעלות לאונייה?

כשמדובר בנשיאת ציוד ספורט על הסיפון, חלים כללים ותקנות ספציפיים. פריטים מסוימים, כגון עטלפים, אלות ומקלות אינם מורשים להיכנס לתא הנוסעים בשל הפוטנציאל שלהם לגרום נזק. בנוסף, ציוד ספורט גדול יותר, כמו גלשנים, מגלשי סקי ואופניים, בדרך כלל אינו מורשה לעלות למטוס, מכיוון שהוא חורג ממגבלות הגודל והמשקל הסטנדרטיות לכבודת יד.

ישנם מקרים בהם חברות תעופה עשויות לאפשר ציוד ספורט גדול מדי, אך הן בדרך כלל גובות תשלום נוסף ודורשות אריזה מיוחדת כדי למזער כל סיכון לנזק במהלך ההובלה. חשוב גם שהנוסעים יבדקו עם חברת התעופה שלהם מראש כדי לקבוע את התקנות הספציפיות שלהם לציוד ספורט, מכיוון שלחברות תעופה שונות עשויה להיות מדיניות שונה לגבי גודל, משקל ועמלות.

בעת אריזת ציוד הספורט שלך, ודא שהוא מאוחסן ומוגן כראוי כדי למנוע נזק או פציעה לאחרים. שקיות דחיסה וכיסויי מעטפת קשיחים מומלצים לאריזת פריטים כמו קסדות, רפידות וציוד מגן אחר. הקפד לאפשר מספיק זמן לבדיקות ביטחוניות נוספות פוטנציאליות, מכיוון שציוד ספורט מסוים עשוי לדרוש הליכי טיפול או סינון מיוחדים לפני שהוא מורשה לעלות למטוס.

נסיעה עם ציוד ספורט יכולה להיות אתגר, אך עם מחקר ותכנון נכונים, ניתן לנווט בתקנות ובמגבלות שנקבעו על ידי חברת התעופה שלך. תמיד צרו קשר עם חברת התעופה שלכם לפני הנסיעה כדי להבין את המדיניות והעמלות הספציפיות שלהם הקשורות לציוד ספורט, והכינו את הפריטים שלכם בהתאם כדי להבטיח חוויית נסיעה נטולת טרחה.

אילו כלי נשק וחומרי נפץ אסורים על הסיפון?

בטיחות הנוסעים נמצאת בראש סדר העדיפויות של חברות התעופה ורשויות התעופה. כתוצאה מכך, יש מערכת קפדנית של תקנות המכתיבות אילו כלי נשק וחומרי נפץ אינם מורשים לעלות על מטוס. סעיף זה נועד לספק סקירה כללית של פריטים אסורים אלה, ולעזור למטיילים להישאר בתוך הגבולות החוקיים ולהימנע מבעיות אבטחה. חשוב לזכור כי תקנות ספציפיות עשויות להשתנות בין חברות תעופה ומדינות, ולכן מומלץ תמיד לנוסעים לבדוק את הדרישות עם חברת התעופה שלהם לפני היציאה למסע.

כלי נשק וחפצים קשורים אסורים באופן אוניברסלי לנשיאה או לאחסון בתא הנוסעים של מטוס. זה כולל אקדחים אמיתיים, העתקים, אקדחי איירסופט וכל התחמושת. חברות תעופה מסוימות עשויות לאפשר הובלת כלי נשק ותחמושת בכבודה רשומה, אך חלות תקנות מחמירות, כולל אריזה מאובטחת והצגת תיעוד מתאים. יתר על כן, הנוסעים עשויים להידרש להצהיר על הובלת כל כלי נשק בדלפק הצ'ק-אין.

חומרי נפץ וחומרים דליקים

חומרי נפץ וחומרים דליקים מהווים סיכון משמעותי למטוסים ולאנשים על הסיפון; כתוצאה מכך, הם אסורים בהחלט. זה כולל פריטים כמו זיקוקים, אבק שריפה, אבוקות ונתיכים. חומרים דליקים נפוצים כגון בנזין, נוזל מצית ופחיות תרסיס (למעט אלה לשימוש אישי, כמו דאודורנט) אסורים גם בכבודה הנשיאה וגם בכבודה הרשומה. חיוני לבחון בקפידה את התקנות והדרישות שנקבעו על ידי חברות התעופה ורשויות התעופה כדי להבטיח הובלה בטוחה וחוקית של כל הפריטים הרלוונטיים.

חפצים חדים וכלי נשק בעלי להבים

קטגוריה נוספת של פריטים אסורים כוללת חפצים חדים וכלי נשק להבים. דוגמאות לכך הן סכינים, חותכי קופסאות, חרבות ואפילו כלים מרובים עם להבים העולים על אורך מסוים. הגבלה זו חלה על כבודת יד, בעוד שפריטים מסוימים עשויים להיות מותרים בכבודה רשומה, בהתאם לתקנה שנקבעה על ידי חברת התעופה והמדינה שבה הם פועלים. כדי להימנע מבעיות משפטיות או עיכובים בנקודות הבידוק הביטחוניות, על הנוסעים להכיר כללים אלה לפני נסיעתם.

לסיכום, כלי נשק וחומרי נפץ הם פריטים מוסדרים בקפידה כשמדובר בטיסה. על הנוסעים להיות מודעים לתקנות המוטלות על ידי חברות התעופה והמדינות שאליהן הם נוסעים וממנה, ולוודא שהם מצייתים להנחיות אלה כדי להימנע מבעיות משפטיות או בעיות אבטחה במהלך נסיעתם. פנה לחברת התעופה הספציפית לקבלת פרטים ותקנות על הובלת פריטים כאלה.

האם מותר להתאפר במטוס?

כנוסעים מתמידים, אתם עשויים לתהות אם מותר להתאפר במהלך הטיסה או אם יש הגבלות. החדשות הטובות הן שמותר להתאפר במטוס. עם זאת, ישנן הנחיות ספציפיות שעליך לעקוב אחריהן בעת נשיאת איפור בכבודת היד שלך, במיוחד כשמדובר בקוסמטיקה על בסיס נוזל.

מוצרי איפור נוזליים כגון מייק-אפ, מסקרה ואייליינר חייבים להיות במיכלים של 100 מ"ל או פחות. על הנוסעים להניח מיכלים אלה בשקית פלסטיק שקופה הניתנת לאטימה חוזרת, אשר צריכה להיות בעלת קיבולת של לא יותר מליטר אחד. כל אדם רשאי לשאת רק תיק אחד כזה. היו מוכנים לכך שאנשי הביטחון יבדקו אותו בתהליך הבידוק בשדה התעופה. מומלץ לארוז אותם בנפרד ולהסיר את התיק מכבודת היד שלך לפני שתמשיך בבידוק הביטחוני כדי למנוע עיכובים.

בעוד מוצרי איפור על בסיס פודרה כמו צלליות, סומק ואבקות אינם כפופים למגבלת 100 מ"ל, הם עדיין עשויים לדרוש סינון נוסף. בשל הווריאציות של מוצרים מבוססי אבקה, ייתכן שאנשי הביטחון יצטרכו לבחון פריטים אלה מקרוב יותר כדי לוודא שהם אינם מהווים סיכוני אבטחה. כדי להקל על תהליך חלק יותר, תמיד עדיף לשמור אותם נגישים בקלות ולהיות מוכנים לביטחון שדה התעופה כדי לבחון מקרוב.

בעת בחירת מוצרי האיפור, שאתה מתכוון ללבוש או להביא למטוס, חיוני לקחת בחשבון את הנוחות של הנוסעים האחרים. הימנע ללבוש ניחוחות חזקים ואיפור כבד, אשר עלול לגרום אי נוחות לאחרים עקב אלרגיות או רגישויות פוטנציאליות. גם מריחת איפור באמצע הטיסה עשויה להיות לא אידיאלית בשל מערבולות והמרחב המוגבל, ולכן מומלץ להשלים את שגרת האיפור לפני העלייה למטוס.

לסיכום, מותר להתאפר במטוס, אך הגבלות מסוימות חלות על נשיאת איפור בכבודת היד. על ידי שמירה על כללים אלה והתחשבות בנוסעים אחרים, אתה יכול לנסוע בצורה מסוגננת ובביטחון.

האם מותר להעלות קרם למטוס?

כאשר מתכננים להעלות קרם למטוס, חשוב להיות מודעים להגבלות ולהנחיות בנוגע לנשיאת נוזלים. בדומה לאיפור, את הקרם יש לאחסן במיכלים של 100 מ"ל או פחות ולהכניס לשקית ניילון שקופה. זה חל על כל סוגי הקרם, כולל קרם לחות, קרמים וקרם גילוח. כל עוד מקפידים על כללים אלה, בדרך כלל יש לאפשר קרמים בתא הנוסעים.

חשוב לציין כי קרמים מסוימים, כגון קרמים או משחות תרופתיות, עשויים לדרוש סינון נוסף או תיעוד. במקרים אלה, הנוסעים צריכים להתייעץ עם חברת התעופה שלהם או עם סוכנות הביטחון המתאימה כדי להבטיח תהליך אבטחה חלק. אריזת קרמים ומוצרי טיפוח אחרים בשקית נפרדת ונגישה יכולה לעזור לזרז את התהליך ולהבטיח שאף פריט אסור לא ייארז בטעות.

שיקולים לנסיעה עם קרם

כאשר מתכננים להביא קרם למטוס, חשוב לקחת בחשבון גורמים כגון סוג הקרם והתנאים בהם הוא יאוחסן במהלך הטיסה. קרמים מסוימים עשויים שלא לעמוד בשינויים בלחץ או בטמפרטורה בתא הנוסעים ועלולים להפוך ללא יעילים או פגומים. בנוסף, קרמים המכילים חומרים פעילים או פורמולות ספציפיות עשויים להיות רגישים יותר למצבים אלה, ולכן מומלץ לחקור את המוצר לפני הנסיעה.

מחשבות אחרונות: בעוד שרוב סוגי הקרם צריכים להיות מותרים על הסיפון, חיוני לעקוב אחר ההנחיות לאריזת נוזלים ולהישאר מוכנים לכל דרישות סינון או תיעוד נוספות, במיוחד כשמדובר בקרמים או משחות רפואיות. כמו כן, קחו בחשבון את סביבת תא הטיסה בעת אריזת הקרמים שלכם כדי להבטיח שהם מאוחסנים כראוי, ויעילותם נשמרת. על ידי ביצוע טיפים אלה, הנוסעים אמורים להיות מסוגלים להביא קרמים למטוס ללא כל בעיה, שמירה על טיפוח עור נאות או שגרת טיפוח אישית בזמן הנסיעה.

האם אוכל להביא בושם למטוס?

כמטייל, ייתכן שתרצה להביא איתך את הבושם האהוב עליך במהלך המסע שלך. חלק זה יעסוק בשאלה האם ניתן להעלות בושם למטוס. בדומה לאיפור וקרם, את הבושם יש להכניס לבקבוקים של 100 מ"ל או פחות ולשים בשקית ניילון שקופה. כלל זה מסייע להבטיח כי הנוסעים לדבוק במגבלות נוזלים, אשר נקבעו כדי לשמור על בטיחות וביטחון על המטוס.

חשוב לציין כי לחלק מחברות התעופה עשויה להיות מדיניות מחמירה יותר בנוגע לבשמים. לדוגמה, הם עשויים לאסור על שימוש בבושם במהלך הטיסה בשל בעיות פוטנציאליות עם אלרגיות או רגישויות. הנוסעים צריכים לבדוק עם חברת התעופה שלהם מראש כדי לקבוע את התקנות הספציפיות שלהם. על ידי כך, תוכלו להימנע מכל בעיה או אי נוחות פוטנציאלית במהלך הטיסה.

בנוסף, סוגים מסוימים של בושם עשויים להיות כפופים לבדיקה נוספת על ידי האבטחה בשדה התעופה. כדי להפוך את התהליך לחלק ומהיר יותר, מומלץ להחזיק את הבושם בשקית או במיכל מתאים נגיש בעת המעבר בנקודות הבידוק הביטחוני. זה יאפשר בדיקה מהירה יותר ויחסוך גם לך וגם לאנשי הביטחון זמן יקר.

ראוי גם לציין כי לכל מדינה עשויות להיות הגבלות והנחיות משלה. אז אם אתם טסים בטיסה בינלאומית או שיש לכם טיסת המשך, שימו לב לתקנות עבור כל מדינה המעורבת בטיול שלכם. זה יעזור לך למנוע סיבוכים פוטנציאליים או החרמות של הבושם שלך.

לסיכום, בדרך כלל מותר להעלות בושם למטוס, בתנאי שהוא עומד במגבלות הנוזלים ומונח בשקית ניילון שקופה. זכור לבדוק עם חברת התעופה שלך לגבי מדיניות או תקנות ספציפיות עבור בושם, ולהיות מוכן לבדיקות נוספות אפשריות בנקודות הבידוק הביטחוניות.

כדי להפוך את הנסיעה שלך ללא טרחה ככל האפשר, ודא שאתה גם עוקב אחר תקנות עבור פריטים מוגבלים אחרים כגון איפור (כפי שנדון בסעיף קודם) וקרמים. על ידי מודעות והקפדה על כל הכללים וההנחיות עבור פריטים במטוס, אתה תורם לחוויית טיסה בטוחה ונעימה לכל הנוסעים.

האם מותר להעלות אוכל לאונייה?

ברוב המקרים, הנוסעים רשאים להביא מזון לטיסות. עם זאת, סוגים מסוימים של מזון עשויים להיות כפופים להליכי בידוק ביטחוני נוספים. בעת אריזת פריטי מזון בכבודת היד, מומלץ לאחסן אותם בשקיות ניילון שקופות או במיכלים כדי להקל על תהליך המיון. בנוסף לשיקולי ביטחון, הנוסעים צריכים להיות מודעים גם להגבלות או הנחיות שנקבעו על ידי חברות תעופה ספציפיות בנוגע למזון במטוס.

לכל חברת תעופה עשויה להיות מערכת חוקים והגבלות משלה הקשורים להבאת מזון למטוס. לדוגמה, חברות תעופה מסוימות עשויות להתיר כמות מוגבלת של תוצרת טרייה, בעוד שאחרות עשויות לאסור זאת לחלוטין. הנוסעים צריכים להתייעץ עם חברת התעופה שלהם מראש כדי לקבוע את התקנות הספציפיות הקשורות למזון ולהימנע מאי נוחות או עונשים אפשריים.

בעת נסיעה בינלאומית, ייתכנו הגבלות נוספות המוטלות על ידי מחלקות המכס והחקלאות של מדינת היעד. לדוגמה, הבאת פירות וירקות טריים, בשר או מוצרי חלב אל מעבר לגבולות בינלאומיים עשויה להיות אסורה כדי למנוע התפשטות של מחלות או מינים פולשים. חיוני לעיין בהנחיות ובהגבלות שנקבעו על ידי מדינת היעד כדי למנוע בעיות פוטנציאליות עם ההגעה.

יתר על כן, חיוני לקחת בחשבון את הנוחות והרווחה של נוסעים אחרים בעת בחירת המאכלים להביא למטוס. מזון בעל ריח חזק או ריחני מדי עלול לגרום אי נוחות לנוסעים אחרים בחלל הסגור של תא הנוסעים במטוס. בחירה באפשרויות מזון פחות ארומטיות וצריכתן באופן דיסקרטי יכולה לסייע בשמירה על סביבה נעימה לכל הנוסעים במטוס.

לסיכום, בעוד שרוב חברות התעופה מאפשרות לנוסעים להביא אוכל למטוס, ייתכנו בדיקות ביטחוניות נוספות, הגבלות ספציפיות או הנחיות במקום. על ידי היכרות עם התקנות שנקבעו על ידי חברת התעופה שלך ומדינת היעד, כמו גם התחשבות בנוחות של נוסעים אחרים, אתה יכול להבטיח חווית נסיעה חלקה ומהנה. כפי שהוזכר קודם לכן, חיוני לבדוק עם חברת התעופה שלך אם יש תקנות או הנחיות ספציפיות הקשורות לנוזלים מוגבלים, חומרים מסוכנים ופריטים אחרים שאינם מורשים בתא הנוסעים של המטוס.

סיכום פריטים שאינם מותרים בתא הנוסעים של המטוס

חלק אחרון זה משמש כסיכום של הפריטים שלא ניתן להכניס לתא הנוסעים של מטוס. על ידי מודעות להגבלות אלה ועמידה בתקנות ובהנחיות הספציפיות של כל חברת תעופה, הנוסעים יכולים להבטיח נסיעה חלקה ונטולת טרחה, תוך התחמקות מבעיות משפטיות פוטנציאליות ובעיות אבטחה.

ראשית, נוזלים מוגבלים כגון משקאות אלכוהוליים עם מעל 70% הוכחה, חומרים דליקים ומוצרי טואלטיקה כמו איפור וקרמים אינם מורשים בתא הנוסעים של המטוס. יש לארוז את כל הפריטים על בסיס נוזלי במיכלים שגודלם אינו עולה על 100 מ"ל ולהניח אותם בשקית ניילון שקופה. חיוני שהנוסעים יהיו מוכנים לכל בדיקה נוספת שעלולה להתעורר עקב נוכחותם של פריטים אלה במזוודותיהם.

לאחר מכן, חומרים מסוכנים אסורים בהחלט על הסיפון. פריטים אלה מהווים סיכונים משמעותיים לבטיחות ולביטחון של מטוס ונוסעיו, ולכן חיוני להשאיר אותם מחוץ למטען שלך. באופן דומה, ציוד ספורט כמו עטלפים, אלות, מקלות, גלשנים, מגלשי סקי ואופניים בדרך כלל אינו מותר בתא הנוסעים, אך הם עשויים להיות מותרים בתנאים מסוימים עם תשלום נוסף ואריזה מיוחדת. צרו קשר עם חברת התעופה שלכם כדי ללמוד את הכללים הנוגעים לציוד ספורט.

יתר על כן, כלי נשק וחומרי נפץ, כולל כלי נשק, אקדחים משוכפלים, תחמושת וזיקוקים, אינם מורשים להיכנס לתא המטוס. על הנוסעים לציית לכללים ולציית לתקנות TSA וחברות התעופה בנוגע להובלת פריטים כאלה, דבר שעשוי לדרוש תיעוד מתאים והנחיות ספציפיות.

לבסוף, תוצרת חקלאית ובשר הם שני פריטים נוספים שלא ניתן להכניס לתא הנוסעים. הגבלות אלה קיימות כדי למנוע התפשטות מחלות ומזיקים. לחברות תעופה מסוימות עשויים להיות כללים נוספים הנוגעים לפריטי מזון בתא הנוסעים, כך שהנוסעים צריכים לבדוק עם חברות התעופה שלהם לפני הטיסה.

לסיכום, חיוני שהנוסעים יהיו פרואקטיביים ומעודכנים לגבי הפריטים שאינם מורשים בתא המטוס. על ידי הקפדה על כללים אלה, הנוסעים יכולים להבטיח חווית טיסה בטוחה ומהנה.

פריטים מוגבלים נפוצים בטיסות

הטבלה הבאה מספקת דוגמאות לפריטים מוגבלים בדרך כלל בטיסות, עם תיאורים קצרים והערות על דרישות האריזה. חשוב לזכור כי תקנות ספציפיות עשויות להשתנות בין חברות תעופה ומדינות, לכן ודאו תמיד עם חברת התעופה שלכם לפני הנסיעה.

תיאור פריט דרישות אריזה
סוללות ליתיום גדולות נפוץ באופניים חשמליים, קורקינטים וכלי עבודה. אסור הן בכבודה נשיאה והן בכבודה רשומה. צרו קשר עם חברת התעופה לקבלת נהלי משלוח מיוחדים.
תרביות חיידקים ורעלים פריטים כמו תרביות חיידקים או נגיפים, וחומרים ביולוגיים מסוכנים. אסור לנשיאה. אריזה בכבודה רשומה דורשת תיעוד נאות ועמידה בתקנות ספציפיות.
הוברבורדים מרחפים מכשירי תחבורה אישיים מופעלים עם סוללה נטענת. בדרך כלל אסור לשאת כבודה או כבודה רשומה. בדוק עם חברת התעופה לגבי מדיניות ספציפית.
בלוני גז דחוס כולל מחסניות פחמן דו חמצני, מיכלי צלילה ואפודי הצלה המתנפחים מעצמם. דורש אריזה ואישור מיוחדים. חברות תעופה מסוימות עשויות לאפשר כמויות קטנות בכבודה רשומה, אך לעולם לא בכבודת יד.

שאלות נפוצות

בחלק זה, נענה על כמה שאלות נפוצות לגבי הפריטים שאינם מותרים במטוס וההגבלות שהנוסעים צריכים להיות מודעים אליהן.

 • האם אוכל להביא מזון לתינוקות, חלב אם או פורמולה למטוס?
  כן, מזון לתינוקות, חלב אם ותמ"ל מותרים במטוס. עם זאת, פריטים אלה עשויים להיות כפופים לאמצעי סינון נוספים, ולכן מומלץ להפריד אותם מפריטי הנשיאה האחרים שלך כדי להקל על התהליך.
 • האם סיגריות אלקטרוניות ומכשירי אידוי מותרים במטוס?
  סיגריות אלקטרוניות ומכשירי אידוי מותרים בדרך כלל בכבודת היד שלך, אך אסורים בכבודה רשומה מטעמי בטיחות. זכור כי השימוש במכשירים אלה במהלך הטיסה אסור בדרך כלל.
 • מה לגבי ציוד רפואי ותרופות?
  ציוד רפואי ותרופות מותרים במטוס, אך הם עשויים להיות כפופים לבדיקות נוספות. מומלץ להביא פתק רופא או מרשם כדי למנוע בעיות במהלך בדיקות ביטחוניות. בנוסף, ודא שהתרופות שלך נמצאות במיכלים המקוריים המסומנים שלהן.
 • האם אוכל להעלות למטוס בנקים חשמליים, סוללות ליתיום או סוללות רזרביות?
  כן, בנקים חשמליים וסוללות רזרביות מותרים בכבודת היד אך אינם מותרים בכבודה רשומה מטעמי בטיחות. ודא שפריטים אלה ארוזים כראוי כדי למנוע קצר חשמלי על ידי שימוש בכיסויי מגן וכיסוי ההדקים.
 • האם מותר להעלות כלי נגינה לאונייה?
  רוב חברות התעופה מאפשרות כלי נגינה כפריטי נשיאה, בתנאי שהם מתאימים למגבלות הגודל והמשקל שצוינו. חברות תעופה מסוימות עשויות לדרוש ממך לרכוש מושב נוסף עבור מכשירים גדולים יותר. בדוק תמיד עם חברת התעופה שלך מראש כדי לוודא שאתה עומד בדרישות הספציפיות שלהם לנסיעה עם כלי נגינה.
 • מה עלי לעשות אם אני מביא בטעות פריט אסור לשדה התעופה?
  אם אתה מביא בטעות פריט אסור, ליידע את האבטחה בשדה התעופה בהקדם האפשרי. ברוב המקרים, הם ינחו אותך כיצד להיפטר מהפריט או ייעצו לך על האפשרויות הזמינות, כגון שליחת הפריט בדואר ליעד שלך או השארתו אצל מישהו מחוץ לשדה התעופה.

היתרונות של ידיעת פריטים אסורים בטיסות

הבנת הרשימה הנרחבת של פריטים מוגבלים או אסורים לטיסה מגיעה עם סט יתרונות משלה:

 • בדיקות ביטחוניות חלקות יותר: קבלת מידע על הפריטים שאינם מורשים לעלות למטוס יכולה לעזור לך להכין את המזוודות שלך בהתאם, וכתוצאה מכך תהליך הבידוק הביטחוני חלק ומהיר יותר.
 • מניעת קנסות או עונשים: מטיילים שמודעים לתקנות בנוגע לפריטים אסורים יכולים להימנע מקנסות, עונשים או בעיות משפטיות פוטנציאליות שעלולות להתעורר אם הם אורזים פריטים מוגבלים ללא ידיעתם.
 • שמירה על חפצים אישיים: אם תדעו מה לכלול בתיק היד שלכם ומה לארוז בכבודה הרשומה, תוכלו לשמר טוב יותר את חפציכם האישיים ולמנוע נזקים או הפסדים במהלך ההובלה.
 • בריאות ובטיחות במטוס: תשומת לב לפריטים המותרים בתא הנוסעים מבטיחה את הבריאות והבטיחות הכללית של כל הנוסעים ואנשי הצוות במהלך הטיסה.
 • חוויית נסיעה נטולת מתח: חינוך יזום על תקנות חברת התעופה עוזר להכין את הקרקע לחוויית נסיעה נטולת מתח, מכיוון שיהיו פחות הפתעות או עיכובים בלתי צפויים בשדה התעופה.
 • חיסכון בזמן ובכסף: על ידי היכרות עם כללי חברת התעופה בנוגע לעמלות נוספות או דרישות אריזה עבור פריטים מסוימים כגון ציוד ספורט או מזוודות גדולות במיוחד, תוכלו לקבל החלטות מושכלות שיכולות בסופו של דבר לחסוך לכם זמן וכסף.
Whatsapp
Facebook
Email
Telegram

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בחו"ל מתחילה כאן

error: Content is protected !!