חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מזרקת הקסם בברצלונה

מזרקת הקסם בברצלונה היא אחד המקומות המתויירים ביותר בעיר, זוהי מזרקה מדהימה אשר משלבת מופע אורות יחד עם המים והכל על פי קצב המוזיקה אשר מושמעת ברקע.

המזרקה נמצאת באזור מרכזי באחת הכיכרות הגדולות והמפורסמות של ברצלונה כיכר אספניה, מזרקת הקסם של ברצלונה נמצאת בשכונת מונז'ואיק שכונה מקסימה שמאוד כדאי לטייל בה זהו אזור מעולה לשופינג בברצלונה, תוכלו לבקר במוזיאונים או לאכול באחת המסעדות באזור.

ההיסטוריה של מזרקת הקסם בברצלונה

מזרקת הקסם נבנתה לכבוד תערוכה גדולה וחשובה בשנת עשרים ותשע למאה העשרים על ידי קרלס בויגאס לאחר כמה שנים המזרקה נהרסה לחלוטין ונבנתה מחדש בשנת אלפיים ועשר, כמה מטרים מהאתר המקורי שניצבה לפני.

בשלב ההקמה של המזרקה המארגנים שלה הרגישו שחסר משהו מיוחד שיהפוך אותה לשונה, אז הציג קרלס בויגאס את הפרויקט שלו ליצירה אדירה, נועזת ויוקרתית, בתוך פחות משנה, יותר משלושת אלפים עובדים הפכו את החלום של בויגאס למציאות ומלאו את השדרה הגדולה שהייתה אמורה להיות הציר המרכזי של התערוכה באור, מים וצבע. 

לאורך השנים המזרקה שופצה והוסיפו לה אלמנטים נוספים, בתחילת שנות השבעים הוסיפו למזרקה מוזיקה, בשנת תשעים ושתיים כאשר האולימפיאדה נערכה בברצלונה המזרקה שוב שופצה אך המופע שלה הוחלף למופע לייזרים במקום המופע של המים והצבעים.

בשנת אלפיים ועשר מזרקת הקסם של ברצלונה שופצה לחלוטין ונחנכה מחדש עם תוספות של כוריאוגרפיה תלת מימדית ומופעים חדשים של אור, מים ומוזיקה בשלוש דקות בלבד. 

השיפוץ הכללי כלל החלפת נורות במנורות לד שהן גם חסכוניות וגם ינתן להפיק מהן הרבה יותר אור וצבעים מיוחדים, הנושא של איכות ושמירה על הסביבה היה חשוב וכיום המזרקה כמעט ולא מבזבזת אנרגיה מיותרת כאשר אפילו המים של המזרקה אלה מיי תהום.

מזרקת הקסם של ברצלונה היא מקור גאווה של העיר עם כמה מהרגעים החשובים ביותר בהיסטוריה של העיר, כמו למשל המשחקים האולימפיים של תשעים ושתיים, המופע המשלב את הכוריאוגרפיה של מזרקה עם פירוטכניקה מדהימה מושכת אליה תיירים רבים מדי שנה.

בקצרה

מזרקת הקסם נמצאת בכיכר אספניה, שעות הפעילות החל מתשע בערב.
מופע מים מרהיב בשילוב שירים ואורות מתחלפים, המופע הראשון מתחיל בתשע בערב ואחר כך כל שעה עגולה עד אחת עשרה.
המופע מתחיל בשיר ברצלונה של פרדי מרקורי ומונסראט קאבאייה שהיה שיר הפתיחה במשחקים האולימפים ב1992.
מומלץ!!!

כל מה שצריך לדעת על מזרקת הקסם של ברצלונה

למזרקת הקסם בברצלונה יש שבע מיליארד שילובים אפשריים של מים ואור, המופע בן חצי שעה משלב מוזיקה יחד עם המים והתאורה כאשר הכל קורה על פי הקצב של המוזיקה, המופע מתקיים בין הימים שלישי לראשון בשעות ספציפיות, בעונת החורף המופעים מתקיימים בין השעות שמונה בערב עד תשע כל מופע אורך חצי שעה.

בעונת הקיץ יש יותר מופעים והם גם מתחילים מוקדם יותר החל מאחת בצהריים עד שלוש לאחר מכן בין ארבע לשש ובשעות הלילה בין שמונה לתשע, שימו לב בין ינואר לפברואר המזרקה לא פעילה ומשמשת לנוי בלבד.

הזמן המומלץ והטוב ביותר לצפות במופע של מזרקת הקסם בברצלונה הוא בשעות הערב כאשר השמש שוקעת כך תוכלו לראות את הצבעים העזים בצורה הטובה ביותר, המופע המרהיב הוא פשוט מהפנט השילוב של המים הצבעים והמוזיקה ברקע הם חוויה בלתי נשכחת ומומלצת במיוחד.

כאמור המזרקה נמצאת במקום מרכזי בעיר ולא אומורה להיות לכם בעיה למצוא אותה בקלות, ניתן להגיע באמצעות מספר קווי אוטובוס, 30, 50, 57, 157 או 27 כמו כן תוכלו להגיע כם באמצעות מטרו קו 3 הירוק או קו 1 אדום.

מומלץ לתכנן מראש את היום מפני שיש עוד המון מה לראות ולעשות באזור של המזרקה, המופע אורך חצי שעה כך ששווה לתכנן את היום שתספיקו להגיע לאטרקציות נוספות באזור.

שאלות נפוצות על Magic Fountain

מזרקת הקסם בברצלונה הוא יעד תיירותי פופולרי ביותר בקרב תיירים רבים שמגיעים לביקור בעיר, זוהי מזרקה המשלבת מופע אורות, מים ומוזיקה בצורה נפלאה אחד המופעים הטובים בעיר ללא ספק.

כן זהו אזור מאוד מרכזי בעיר ותוכלו למצוא שם מוזיאונים, גלריות אמנות, מסעדות ובתי קפה מומלצים במיוחד.

מזרקת הקסם בברצלונה נחנכה בפעם הראשונה בשנת עשרים ותשע של המאה העשרים ומאז היא עברה שיפוצים רבים וכיום זוהי מזרקה ירוקה עם איכות הסביבה בראש סדר העדיפויות.

מזרקת הקסם נמצאת באזור של כיכר אספניה בשכונת מונז'ואיק, הכתובת של המזרקה היא: כיכר קרלס בויגאס, 1

magic fountain
magic fountain

עוד קצת המלצות על מזרקות הקסם - מופע המזרקות של ברצלונה

ממש נחמד, מלא מקום מסביב לצפות בנחת, מופע של צבעים ומוזיקה ותנועה של מיים. המופע עצמו נמשך כשעה אבל אחרי כחצי שעה מבינים את הרעיון. המוזיקה המלווה אינה הרמונית עם המזרקה כמו בווגאס אבל כיפית ונעימה שלעצמה ואנחנו הוספנו תחרות ניחושים של המבצע ויחד עם שזאם זאת היתה חוויה מהנה ואתנחתה נעימה

*המזרקה הצבעונית פועלת רק בערב ובסופי שבוע (רביעי-ראשון) אך היא מדהימה מוזיקה עכשווית וממה יפה. המזרקה גם פועלת במהלך היום אך ללא מוזיקה אורות או ריקוד.

המופע מתחיל ב 21:30 נגמר ב22:30 שווה כל דקה – לא לאחר שווה להקדים ולתפוס מקום טוב בשורות הראשונות ולקבל שפריצים של מים!

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בחו"ל מתחילה כאן

error: Content is protected !!