חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חג הכלניות בצפון הנגב של ישראל

חג הכלניות בצפון הנגב הוא פסטיבל שנתי שנערך בחודשים פברואר-מרץ באזור צפון הנגב, בישראל. הפסטיבל מציג את פריחת הכלניות באזור, הנחשב לאחת מהמראות היפים ביותר בישראל.

הכלניות בצפון הנגב פורחות בעקבות גשמים חזקים שירדו באזור בסוף החורף. הגשמים מאפשרים לזרעי הכלניות לצמוח ולפרוח, ובעקבותיהם מתהווים מרבדים אדומים וססגוניים של כלניות.

פסטיבל חג הכלניות מציע מגוון פעילויות לכל המשפחה, כולל:

  • סיורים מודרכים בשדות הכלניות
  • טיולים רגליים ורכיבה על אופניים
  • סדנאות יצירה
  • הופעות מוזיקה
  • פעילויות לילדים

הפסטיבל מתקיים באזורים שונים בצפון הנגב, כולל יער שוקדה, יער רוחמה, שמורת בתרונות רוחמה, שמורת הטבע נחל בשור, שמורת הטבע נחל שקמה ועוד.

השנה יתקיים הפסטיבל בימים 1-28 בפברואר.

להלן כמה טיפים לטיול בפסטיבל חג הכלניות:

  • מומלץ ללבוש נעלי הליכה נוחות ומגפיים, מכיוון שההליכה בשדות הכלניות עלולה להיות בוצית.
  • מומלץ להצטייד במים ובמזון, מכיוון שיכול להיות חם בשדות הכלניות.
  • מומלץ להביא מצלמה, כדי לתעד את המראות היפים של מרבדי הכלניות.

חג הכלניות הוא הזדמנות נהדרת לצאת לטיול בטבע וליהנות מהמראות היפים של מרבדי הכלניות האדומים.

הציבור מוזמן ליהנות מהשטיח האדום של כלניות ולהכיר את אתרי הטבע, ההיסטוריה והפנאי של צפון הנגב כמו גם את שדות הפרחים. מחלקת התיירות של המועצה האזורית של יהודה מציעה מדי יום שישי בחודש מרץ טיולי פרחים וציפורים בעברית.

פסטיבל דרום אדום מציע מגוון רחב של פעילויות משפחתיות המתקיימות באזור אשכול

תוכננו פעילויות שונות וכן סיור מודרך חינם בשטיח האדום של אזור הבילוי כלניות ריים ביער רוחמה. הפעילויות מוצעות בימי ראשון ורביעי במהלך שבוע הפסטיבל, וכל האירועים מפורטים באתר הפסטיבל.

רבים מהפסטיבלים פתוחים למבקרים ללא תשלום

גם בתקופה זו מקורות, חברת המים הארצית, חוגגת 70 שנה לצינורות מים בנגב. תיירות רהט חוזרת לחגיגה השנתית של הכלניות הפורחות לאחר סגירה שלישית ומשתתפת הן בפסטיבל דרום אדום והן בפסטיבל הדרום האדום.

ליד הררי יש אזורי פיקניק ומסלולי הליכה נעימים. יש גם טיולים לג'מאמה, כנסייה ביזנטית עם שדה כלניות פסיפס, ברכב או ברגל.

זה קצת יותר דומה לשוקדה המערבית, אבל עם פחות אנשים. תחשוב על זה כעל זמן פריחה, אבל אין פרחים רבים כמו כלניות. במהלך הפסטיבל משפחות רבות מטיילות, רוכבות על אופניים ומצלמות.

עם שני חברים שמנו פעמינו לאתר הפסטיבל שנמצא כשעתיים נסיעה מירושלים. במיוחד בפארק הלאומי הבשור לא ראינו הרבה פרחים ולא כלניות. טיילנו טיול קצר ביער קטן וצילמנו כמה תמונות של הפרחים כשהיינו בקרבתם.

מעולם לא הייתי בפסטיבל המוקדש לפרח כל כך יפה

אבל השנה החלטתי לראות אותו. הפסטיבל הזה, שנקרא דרום אדום אדום בדרום, נמשך ארבעה עד חמישה שבועות, חוגג את יופייה של החקלאות ואת הכלנית האדומה שמשתנה עם העונה הישראלית ועכשיו זו השנה העשירית.

השנה הדרום אדום ה -21

או הדרום האדום, הוא פסטיבל שנתי באזור הנגב בישראל שחוגג את שדות הכלניות האדומות הפורחות בתחילת חודשי האביב. פסטיבל הדרום אדום השנה עוקב אחר עונת הגשמים, ויש דיווחים מתיירים בכל רחבי ישראל כי הנוף הירוק של הנגב הצפוני מכוסה בשטיח נהדר של כלניות אדומות ואדומות. באשר לפסטיבל עצמו, המארגנים עובדים על תוכניות אוקטובר שלהם הכוללות מירוצי כלניות, טיולי כלניות, סיורים מודרכים, טיולי בלונים חמים, קטיף פירות וסלסלות פיקניק של ספקים מקומיים.

מאז 2005

ישראלים מכל רחבי הארץ נהרו מדי שנה למדבר הנגב הצחיח של ישראל כדי לחגוג את אחד המקומות היפים בעולם. אלפי אנשים עושים את דרכם מצפון-מערב לנגב כדי להתפעל מהשטיח האדום ולהשתתף בפעילויות רבות ושונות כגון טיולים בשבילי טבע. במשך ארבעה שבועות, מדבר הנגב הצפוני שופע כלניות אדומות, המציעות נוף עוצר נשימה כשהן מתפרשות בפלטי צבע ענקיים ומרהיבים עד כמה שהעין יכולה לראות, ומזכיר את הולנד ושדות הצבעונים המרהיבים שלה.

בחודש פברואר, כלניות אדומות מתחילות לפרוח בדרום ישראל, המכסות את האדמה בגווני ארגמן בהיר. הפרחים הבהירים מכסים את החלק הצפוני של מדבר הנגב במהלך פסטיבל הדרום האדום בפברואר.

אישה ישראלית מצטלמת לצילום סלפי בעת שישבה בשדה של פריחת כלניות אדומות פורחות. כלניות גדלות עם פרחים צהובים למדי על אחו בדרום ישראל זה לצד זה.

זוהי תופעה מדהימה בצפון מערב הנגב הישראלי המתעוררת לחיים במהלך כלניות (פריחת כלניות באנגלית) בתחילת פברואר בדרום ישראל

עשרות אלפי פריחת כלניות אדומות בוהקות הופכות חלקים רבים בישראל לאדומים במיוחד בצפון מערב אזור הנגב. זהו מרץ, ומרץ הוא אמצעי לישראלים להתפעל משדות ורודים, סגולים, אדומים וצהובים המורכבים מפרחי הבר האהובים עליהם: נרקיס (נרקיסים), טורמוס (תורמוס) ופרג (פרג).

הרעיון החכם של החברה ושמירת הטבע בישראל כיום מאפשר לנו לחגוג את תחילת האביב בנגב המערבי

מוקף שדות כלניות אדומות בוהקות שנה לפני הדרום השנתי הדרום אדום (אדום הדרום) פֶסטִיבָל. שלנו יפה, וראוי שהכלניות האדומות הבוהקות יצלצלו באביב בצבע הירוק מבין כל הפרחים הלאומיים של מדינת ישראל.

גבעות עמק בית שאן מפורסמות בזכות האירוסים המדהימים שלהן

קשתיות הנגב השחור האקזוטי גדלות בחורשות קק"ל וקק"ל, בשדות באר שבע ולאורך הכביש שבין צאלים וגבולות בדרום ", מספרת מזרחי. אשתי קרן ואני נהנים מקלניות (כלניות פורחות באנגלית) בדרום ישראל בתחילת הדרך. פברואר.

אומרים שהפרחים של הכלה ביום חתונתה יפים. המילה "בדואית" פירושה מילולית "איש מדבר" ויש בישראל כ -250,000 בדווים.

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בחו"ל מתחילה כאן

error: Content is protected !!