חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חופשת כריסמס בבוקרשט – אירועי שווקי חג המולד בבוקרשט חודש דצמבר

חופשת כריסמס בבוקרשט

מדריך למטיילים בארץ הפלאות החורפית של מזרח אירופה

בלב מזרח אירופה שוכנת לה פנינה מפוארת בדמות עיר הבירה של רומניה, העיר בוקרשט. העיר התוססת מזמינה אליה מבקרים מכל רחבי העולם בכל ימות השנה, אך בחודשי החורף העיר מתעוררת מחדש כממלכת פלאות חורפית.  דמיינו לעצמכם נוף עירוני שבו האוויר הפריך והצונן נושא את המנגינות של שירי חג המולד ומשתלב בניחוח עשיר של יין חם ותבלינים עונתיים, מקום שבו האורות המנצנצים כאילו רוקדים על הבניינים ההיסטוריים, מטילים זוהר חם על הרחובות המושלגים. 

בוקרשט, שלעתים קרובות מופלת לרעה על ידי עמיתיה המערב-אירופיים, מתגלה בחודש דצמבר כגן עדן חגיגי, כזה שמציע שילוב ייחודי של קסם מסורתי וקדמה עכשווית, והכל במחירים מעולים. בוקרשט בחג המולד מביאה עמה חום ושלווה אל תוך התקופה הקרה ביותר בשנה, ורחובותיה הופכים למוזיאון חי של אורות ונצנצים. מהברים הצבעוניים דרך בתי הקזינו ועד לרחובות ההיסטוריים של העיר העתיקה, בוקרשט לובשת חג ומזמינה כל אחד ואחת להתאהב. 

אז הכנו לכם מדריך מקיף לחוות את הקסם של חג המולד בבוקרשט. נתעמק בלב חגיגות הכריסמס של העיר, נחשוף את סודות השווקים החגיגיים שלה, נתענג על התענוגות הקולינריים שלה, ונחקור את המסורות שהופכות את העונה הזו בבוקרשט לחוויה בלתי נשכחת. הצטרפו אלינו ונחקור יחד את הקסם של בוקרשט, ארץ הפלאות החורפית של מזרח אירופה.

בוקרשט בכריסמס- על מה כל הרעש?

אווירה קסומה וקישוטים חגיגיים

כשעונת חג המולד מתקרבת, כבר באמצע חודש נובמבר, ניצנים ראשונים של אור ושמחה מתחילים לבצבץ ברחבי העיר, מתפשטים כמו אש בשדה קוצים, או יותר נכון כמו פריחת הדובדבן הצבעונית. האווירה בעיר נעשית טעונה בשמחה ובציפייה מדבקת, הרחובות והחללים הציבוריים מתמלאים באורות ועיטורים מנצנצים, הופכים את העיר לתפאורה של ספר אגדות. נקודות ציון כמו ארמון הפרלמנט ושער הניצחון הופכים למוקדים של חגיגה, מוארים באלפי נורות שמאירות את שמי הלילה.

שילוב של מסורת וקדמה

חגיגת חג המולד של בוקרשט היא שילוב ייחודי של ישן וחדש. מנהגים ופולקלור רומניים מסורתיים שזורים בחגיגות מודרניות, מציעים חוויה תרבותית עשירה ומגוונת. תפגשו ברחובות מקהלות ששרות קולינדה (מזמורי חג מולד רומניים מסורתיים), ובמקביל, מוזיקה ובידור עכשוויים שממלאים את הכיכרות הציבוריות ואת השווקים העתיקים.

במהלך חג המולד, הפאר הארכיטקטוני של בוקרשט מודגש בחוכמה ובטעם, כשהמבנים ההיסטוריים, עם הארכיטקטורה המגוונת שבין ניאו-קלאסי לבארוק, מוארים בצבע ובעניין, יוצרים ניגוד בולט בין המבנים העתיקים ובין האורות המנצנצים. 

סימפוניה של אורות וצבעים

אחד ההיבטים המדהימים ביותר של חג המולד בבוקרשט הוא תצוגות האור. העיר הופכת לקנבס אמנות של מגוון מסנוור של צבעים ועיצובים. מדפוסים מורכבים בבניינים ועד לרחובות עם אורות מנצנצים, העיר הופכת לחגיגה חזותית. בכיכרות מרכזיות ובנקודות ציון חשובות בעיר מתקיימים מופעי אור, מושכים את הקהל המקומי ואת התיירים בעיר ומוסיפים לאווירה החגיגית.

רוח קהילתית ופעילויות חגיגיות

ואם אתם אנשי קהילה או כאלו שמעוניינים להתערבב עם התושבים המקומיים, עונת חג המולד היא כנראה התקופה הטובה ביותר לעשות זאת. במהלך החג, בעיר שוררת תחושה של קהילה וביחד, מעין חמימות שמחלחלת לכל מקום בעיר. המרחבים הציבוריים הופכים לנקודות מפגש של משפחות וחברים, והעיר מלאה באטרקציות מגבשות ומהנות- ממשטחי החלקה על הקרח באוויר הפתוח, סדנאות בנושא חג המולד וקונצרטים שמפגישים בין אנשים ומטפחים תחושה של חגיגה קהילתית.

הקסם של חג המולד בבוקרשט הוא סימפוניה של אורות נוצצים, צלילים חגיגיים ושמחה קהילתית. זוהי תקופה שבה העיר לא רק מציגה את יופייה ההיסטורי ואת עושרה התרבותי, אלא גם מטפחת אווירה חמה ומסבירת פנים שמגלמת את רוח העונה. חג המולד הוא זמן של אור בתוך החושך של חודשי החורף, זמן של קהילה, תקופה של צבע ועניין, וכך בדיוק נראות חגיגות הכריסמס של בוקרשט.

חגיגות הכריסמס של בוקרשט- מחג דתי לאירוע תרבותי

בעוד שחלק ניכר מתושבי רומניה מגדירים עצמם נוצרים אדוקים, העיר בוקרשט כיום מציגה חגיגת חג מולד צבעונית ומגוונת- מאירועים דתיים קפדניים ועד למסורות חילוניות ותרבותיות שהתפתחו במשך מאות שנים. בואו נצלול לאבולוציה של חג המולד הרומני בבירת המדינה- בוקרשט.

מבחינה היסטורית, האמונה הנוצרית האורתודוקסית השלטת של רומניה מילאה תפקיד משמעותי בעיצוב מנהגי חג המולד שלה. חגיגות הכריסמס המוקדמות של בוקרשט היו בעיקר דתיות, ובמרכזן שירותי כנסייה ומצוות רוחניות. התמקדות זו בהיבט הדתי של חג המולד עדיין ניכרת ברבות מהמסורות של העיר.

הפולקלור הרומני לצד טקסים פגאניים עתיקים השפיעו באופן ניכר על חגיגות חג המולד של העיר, ושיטות כגון קישוט בתים בענפים ירוקים עד לשירת קולינד (מזמורים רומניים מסורתיים) מקורם בחגיגות פגאניות שהושרשו באזור עוד לפני הנצרות, על ידי הפאגנים. הפגאנים חגגו את 'חג היפוך החורף', שמסמל את חגיגות היום הארוך הקצר בשנה, כשלאחריו הימים מתחילים להתארך שוב. אלמנטים אלו שולבו במסורות הנוצריות, יצרו שילוב ייחודי של קודש ופולקלור.

במהלך מאות השנים, חגיגות חג המולד של בוקרשט התפתחו וגדלו, תוך שילוב השפעות תרבותיות שונות מאזורים שכנים במדינה ובאירופה כולה. בתקופות של שלטון והשפעה זרה, כמו האימפריה העות'מאנית והאוסטרו-הונגרית, הוכנסו אלמנטים חדשים לחגיגות חג המולד של העיר, כאלו שהעשירו את המסורות המקומיות.

במאה ה-20, במיוחד בעידן הקומוניסטי, חגיגות חג המולד בבוקרשט עברו שינויים משמעותיים. מנהגים דתיים נזנחו, והפוקוס עבר לכיוון של חגיגות חילוניות ומשפחתיות. עם זאת, נפילת הקומוניזם ב-1989 סימנה את התעוררותם מחדש של מנהגי חג המולד הדתיים והמסורתיים.

כיום, חג המולד בבוקרשט הוא שילוב תוסס של ישן וחדש. העיר מכבדת את שורשיה ההיסטוריים על ידי שמירה על כמה מהמנהגים המסורתיים כמו השתתפות במיסת חצות בכנסייה, מופעי מזמורים ופולקלור דתיים ועוד טקסים דתיים. יחד עם זאת, ההשפעות המודרניות של החג ניכרות בתצוגות האור המשוכללות, בשווקי חג המולד ובמגוון אפשרויות בילוי שנותנות מענה לאוכלוסייה המגוונת והקוסמופוליטית של העיר.

תאריכים חשובים ומידע שחשוב להכיר

תחילת הקישוטים בעיר: בוקרשט מתחילה להתקשט ולהפוך לארץ פלאות חורפית בסוף חודש נובמבר. זהו הזמן שבו הרחובות, הבניינים והמרחבים הציבוריים של העיר מתחילים להתקשט באורות חגיגיים ובקישוטים צבעוניים.

תאריכים וחגיגות מפתח- מה פתוח? מה סגור?

1 בדצמבר – היום הלאומי של רומניה: יום זה מציין את תחילת עונת החגים בגאווה לאומית. למרות שזה לא אירוע חג מולד כשלעצמו, מצב הרוח החגיגי מכין את הבמה לחגיגות הקרובות. צפו למצעדים צבאיים ולאירועי תרבות.

24 בדצמבר – ערב חג המולד: באופן מסורתי, זהו ערב משפחתי וקהילתי, כשבמהלך היום העסקים והחנויות פתוחים לרוב בבוקר, אך נסגרים מוקדם בשעות הצהריים או אחר הצהריים. בשעות הערב העיר כמעט ריקה מאדם, אך ניתן להזמין מקום למסעדות שמציעות אירועי חג מולד, סעודות חגיגיות עם תפריטים במהדורת חג.

25 בדצמבר – חג המולד: יום חג ברומניה, יום שבו מתאספות משפחות לחגוג. רוב העסקים, החנויות והמסעדות, סגורים, אך ייתכן שחלק מהאטרקציות התיירותיות יישארו פתוחות.

26 בדצמבר – היום השני של חג המולד: זהו גם חג ציבורי ברומניה. בדומה לחג המולד, צפו לאתרים סגורים, אך ייתכן שחלק מהאתרים התיירותיים בעיר יהיו פתוחים.

31 בדצמבר – ערב השנה החדשה: בערב חגיגי זה, העיר בוקרשט מארחת חגיגות ציבוריות ומופעי זיקוקים. מסעדות ומועדונים רבים מציעים אירועים מיוחדים, אם כי לעתים קרובות נדרשת הזמנה מראש.

1 בינואר – ראש השנה האזרחי: חלק ניכר מאתרי התיירות, האטרקציות והשירותים יהיו סגורים. המסעדות ובתי הקפה לרוב פתוחים.

חשוב להכיר

לינה: רצוי להזמין מקום לינה זמן רב מראש, שכן עונת חג המולד היא תקופה פופולרית ונחשבת לשיא עונת תיירות החורף בעיר.

תחבורה: התחבורה הציבורית פועלת בלוח זמנים של חגים במהלך חג המולד וראש השנה האזרחית, עם שירותים מופחתים בעיר ומחוצה לה. שירותי מוניות זמינים בקלות, אך שימו לב לתעריפים שעלולים להיות גבוהים יותר במהלך עונת החגים.

מזג אוויר: כיאה לעיר מזרח אירופאית קלאסית, חודשי החורף בבוקרשט מאופיינים בקור עז ובשלג. תקופת הכריסמס, שנופלת בין סוף נובמבר לתחילת ינואר, מאופיינת בטמפרטורות משתנות שנעות בין 0 ל-5 מעלות צלזיוס בממוצע בשעות היום, ובשעות הלילה הטמפרטורות לרוב יורדות מתחת ל-0. גלי קור הם דבר אופייני לחורף הרומני, עם טמפרטורות שצונחות הרבה אל מתחת לאפס, במיוחד בשעות הלילה.

ואם אתם מצפים לנחות אל תוך ארץ פלאות לבנה, סיכוי גבוה שזה יקרה, שכן שלג היא כמובן תופעה שכיחה בעיר בחודשי החורף, כולל בעונת חג המולד. העיר מתכסה לעתים קרובות בשמיכה לבנה של שלג, מה שמוסיף לאווירה החגיגית. עם זאת, כמות השלג משתנה כמובן משנה לשנה, וישנם חורפים שבהם השלג נשאר לתקופה קצרצרה.

מלבד שלג, בעיר עלולים להופיע גם גשמים בתקופה זו. כמויות המשקעים בחורף אינן גבוהות במיוחד, אך ימים מעוננים ואפורים הם דבר שבשגרה.

חשוב לקחת בחשבון כי החורף בבוקרשט עשוי להיות סוער, עם ימי גשם או שלג ממושכים וסופות ורוחות. בהתחשב בתנאים אלה, עליכם להיות מוכנים למזג אוויר קר. מומלץ לארוז בגדים חמים- מעילים, כובעי צמר, צעיפים, כפפות ומגפיים אטומים למים כדי שתוכלו ליהנות מאתרי התיירות שבחוץ ומשווקי הכריסמס הקסומים של העיר. 

ביקור בעיר בוקרשט במהלך חג המולד היא חוויה מדהימה, ואם תתלבשו טוב אפילו הקור לא יצליח להעיב על העיר החמימה והמקושטת בחג המולד.

מה לא לפספס בביקור בעיר בוקרשט בעונת הכריסמס

ביקור בבוקרשט במהלך עונת חג המולד מציע שילוב נפלא של פעילויות חגיגיות, חוויות תרבותיות והזדמנויות לחקור את ההיסטוריה העשירה של העיר ואת החיים העכשוויים התוססים. הנה כמה דברים מומלצים לראות ולעשות במהלך הביקור שלכם:

חקרו את שווקי חג המולד של העיר

שוק הכריסמס של כיכר החוקה - Piața Constituției

כששואלים מקומיים ותיירים כאחד מה היא עבורם גולת הכותרת של חגיגות הכריסמס בעיר, מרביתם מעידים כי מדובר על שוק הכריסמס המרכזי של העיר, השוק בכיכר החוקה (Piața Constituției). מדובר על שוק ענק ומפואר, ממוקם בכיכר החוקה, בסמוך לכמה מנקודות הציון המשמעותיות ביותר של בוקרשט, הכוכבת שביניהן היא כמובן ארמון הפרלמנט. 

השוק מפורסם בזכות הקישוטים המרהיבים שלו, כולל עץ חג המולד הגדול של העיר, מואר להפליא על רקע הארמון העצום והמפואר. הכיכר כולה הופכת לארץ פלאות חגיגית עם אורות, קישוטים ותצוגות, מזמינה אליה אינספור מבקרים, מקומיים ותיירים כאחד.

בשוק תמצאו מעל ל-70 דוכנים שמוכרים מגוון רחב של פריטים, מעבודות יד רומניות מסורתיות ועד לקישוטי חג מולד. זה מקום מצוין לקנות מתנות ומזכרות ייחודיות לאהובים שמחכים בבית. 

כמו כן, השוק מציע מגוון רחב של מאכלים ומשקאות חגיגיים רומניים מסורתיים. תוכלו ליהנות מיין חם, פינוקים מתוקים כמו קוזונאק (סוג של לחם מתוק), ומנות מקומיות שונות. מוזיקה חיה, מופעי שירה וריקודים הם חלק ממערך הבידור של השוק, ובשעות הערב תמצאו כמעט תמיד איזה אמן מקומי שמנעים את הזמן למבקרי השוק התוסס.

מיקום: כיכר החוקה- Piața Constituției, בצמוד לארמון הפרלמנט של בוקרשט.

תאריכים (נכון לשנת 2023): 30.11-26.12

שעות פעילות: ראשון עד שישי בין השעות 12:00-23:00. בסופי השבוע, החגיגות מתחילות בשעה 10:00 ומסתיימות עד 23:00.

שוק חג המולד של פארק דרמול טאברי- Drumul Taberei 

שוק חג המולד בפארק Drumul Taberei בבוקרשט הוא עוד אטרקציה עונתית מענגת בעיר, ולמרות שהיא אולי לא גדולה או מוכרת כמו זו בכיכר החוקה, היא מציעה חוויה ייחודית ומקסימה, במיוחד למי שמחפש ליהנות מסביבה מקומית יותר ופחות צפופה. 

השוק ממוקם בפארק דרמול טאברי, פארק גדול ופופולרי בשכונת דרמול טאברי במערב העיר בוקרשט. הפארק מספק סביבה רגועה וטבעית יותר לשוק, מוקף בצמחייה ובשבילים יפהפיים. 

השוק מתגאה באווירה נעימה ומשפחתית, עם קישוטים ואורות חגיגיים שמאירים את הפארק ויוצרים אווירה חמימה ומזמינה. המבקרים יכולים למצוא מגוון דוכנים שמציעים אומנות רומנית מסורתית, פריטים בעבודת יד וקישוטים לחג המולד, וכמו שווקי חג מולד אחרים, השוק מציע מגוון מאכלים רומניים מסורתיים ומשקאות חמים. תוכלו לצפות למצוא פינוקים עונתיים, יין חם ומעדנים מקומיים שונים.

השוק כולל לעתים קרובות מוזיקה חיה, בידור ופעילויות שמותאמות לילדים. התפאורה הנינוחה של הפארק הופכת אותו למקום נוח למשפחות ליהנות מהחגיגות.

מיקום: פארק Parcul Drumul Taberei שבמערב העיר.

תאריכים (נכון לשנת 2023): 20.11-26.12

שוטטו בין האורות והקישוטים של העיר

במהלך עונת חג המולד, בוקרשט הופכת לממלכה של אורות וקישוטים חגיגיים, מציעה מקומות רבים בהם תוכלו ליהנות מאווירת החג. הנה כמה מהמקומות המרכזיים לספוג את האווירה החגיגית בעיר:

כיכר האוניברסיטה (Piața Universității): כיכר מרכזית זו מציגה בתקופת חג המולד תצוגות אור ועיטורים משוכללים שהופכים אותה למקום תוסס לספוג בו את האווירה החגיגית.

כיכר החוקה (Piața Constituției): ביתו של אחד משווקי חג המולד הגדולים בעיר, הכיכר מוארת להפליא ומעוטרת בקישוטים חגיגיים, כולל עץ חג מולד מפואר שאסור לכם לפספס.

העיר העתיקה (Centrul Vechi): העיר העתיקה ההיסטורית של בוקרשט היא בגדר חובה בכל ימות השנה, ובמיוחד בעונת הכריסמס, אז הרחבות המקסימים שלה מתמלאים באורות צבעוניים ועיטורים ציוריים. אל תפספסו ביקור גם במהלך היום וגם במהלך הלילה, ותזכו לפגוש שני עולמות שונים ומדהימים.

שדרת ויקטוריה (Calea Victoriei): שדרה איקונית זו ידועה בקישוטים האלגנטיים שלה במהלך עונת חג המולד. הבניינים המפוארים לאורך השדרה מוארים ומקושטים, הכל בטעם ובעניין.

גן צ'ישמיג'יו (Grădina Cișmigiu): הגן הציבורי העתיק ביותר בעיר מקבל בחודשי החגים מהפך מיוחד וצבעוני עם אורות וקישוטים שהופכים אותו לממלכה קסומה שמשלבת בין טבע יפהפה ואווירה מלכותית.

קניונים ומרכזים מסחריים: רבים מהקניונים והמרכזים המסחריים של בוקרשט, כמו Băneasa Shopping City ו-AFI Cotroceni, מציגים קישוטי חג מולד מרשימים ויש להם תצוגות אור פנימיות משלהם ופעילויות מהנות לכבוד החג.

מהשווקים השוקקים ועד לפארקים השלווים, כולם מוארים ומקושטים להפליא לכבוד עונת חג המולד בעיר. זוהי הזדמנות נפלאה לחוות את הרוח החגיגית של העיר, ליהנות מאורות החג, ואולי לצלם גם כמה תמונות בלתי נשכחות. זכרו, כל שנה מביאה עמה נושאים וקישוטים חדשים, כך שזו תמיד חוויה מרעננת!.

צפו בקונצרט או בהופעה

צפו בקונצרט קלאסי באולם הקונצרטים המעוטר להפליא של העיר, האטאנאום הרומני (Ateneul Român), וחפשו מופעים מיוחדים של בלט לרגל חג המולד באופרה הלאומית של בוקרשט (Opera Națională București). במהלך חודש דצמבר עולות מדי ערב הופעות רבות במוסדות התרבות של העיר, מהצגות ילדים דרך מופעי ג'אז ובלט ועד לקונצרטים של מוזיקה קלאסית.

בקרו בנקודות ציון היסטוריות

ארמון הפרלמנט (Palace of the Parliament): צאו לסיור באחד המבנים הגדולים בעולם.

קשת הניצחון (The Arch of Triumph): צפו באנדרטה האיקונית הזו, מוארת להפליא במהלך עונת החגים.

כנסיות היסטוריות: בקרו במנזר סטברופולאוס (Stavropoleos Monastery) ובקתדרלת הפטריארכלית (Patriarchal Cathedral) בשל היופי הארכיטקטוני והמשמעות הדתית שלהם.

תיהנו מהחלקה על הקרח

בשוק הגדול של בוקרשט, השוק שבכיכר החוקה, מדי שנה נפתחת זירת החלקה על הקרח ענקית, שמזמינה את כולם- מקומיים ותיירים כאחד, ליהנות משעה של החלקה מהנה. בין אם התנסיתם כבר בעבר ובין אם לא, מדובר בחוויה נפלאה. 

גלו ערים רומניות נוספות

צאו לגלות ערים נוספות במדינה שמתקשטות לכבוד חג המולד, ביניהן העיר סיביו שמארחת שוק חג מולד תוסס וענק, או העיר בראשוב שגם היא הופכת לארץ פלאות חורפית וצבעונית בתקופת הכריסמס.

צאו למסע שופינג

בין אם אתם מחפשים אומנות מקומית ייחודית, בגדי מעצבים או קישוטים חגיגיים, בסצנת הקניות של בוקרשט יש משהו לכל אחד בתקופת החגים. הנה המקומות המומלצים:

AFI Cotroceni ו-Băneasa Shopping City: הקניונים הגדולים הללו מציעים מגוון רחב של חנויות, ממותגים בינלאומיים ועד לבוטיקים מקומיים, ובתקופת החג מלאים במבצעים ובהפתעות.

אזור Calea Victoriei ו-Dorobanți: עבור קניות יוקרתיות, אזורים אלה מלאים בחנויות מעצבים ובוטיקים יוקרתיים, מציעים הכל מהכל- מאופנה ועד לתכשיטים בהזמנה אישית.

העיר העתיקה (Centrul Vechi): הסתובבו ברחובות העיר העתיקה כדי לגלות חנויות קטנות וגלריות שמוכרות אמנות מקומית, עתיקות ומוצרים בעבודת יד.

טיפים 

שעות פעילות: בדקו את שעות הפעילות של השווקים והחנויות, שכן ייתכן שיהיו להן שעות פתיחה שונות במהלך עונת החגים, במיוחד סביב חג המולד וערב השנה החדשה.

מזומן וכרטיסים: בעוד שרוב החנויות והקניונים מקבלים כרטיסי אשראי, קצת מזומן הוא תמיד שימושי בעבור שווקים ודוכנים קטנים.

החזרי מס: זכרו כי על קניות מעל לסכום מסוים ישנם החזרי מס, ולכן בקניות גדולות מומלץ לבדוק על החזר מס. 

ומה לגבי סיילים?

בבוקרשט, כמו בערים רבות באירופה, מבצעי החורף מתחילים בדרך כלל לאחר עונת חג המולד, כאשר ההנחות המשמעותיות ביותר מתחילות בתחילת חודש ינואר. הנחות אלו נמשכות בדרך כלל עד סוף פברואר או אפילו עד תחילת מרץ, תלוי ברשת. 

חנויות מסוימות עשויות להתחיל להציע סיילים מיד לאחר חג המולד, בסביבות ה-27 בדצמבר. הנחות מוקדמות אלו הן הזדמנות מצוינת למצוא הנחות על בגדי חורף ופריטי חג. תקופת מבצעי החורף המסורתית מתחילה בדרך כלל בתחילת חודש ינואר. זה הזמן שבו תמצאו הנחות נרחבות יותר במגוון רחב של חנויות, ממותגי רחוב ועד לבוטיקים יוקרתיים.

המאכלים המקומיים שאסור לכם לפספס

  1. סרמאל (לחמניות כרוב)

 Sarmale הם לחמניות כרוב רומניות מסורתיות, בדרך כלל ממולאות בתערובת של בשר טחון, אורז ותבלינים, ואז מבושלות לאט ברוטב מלוח.

היכן למצוא: המאכל המענג באופן נרחב בשווקי חג המולד, במסעדות רומניות מסורתיות, ולעתים קרובות מוגש כמנה מיוחדת במסעדות מקומיות במהלך עונת החגים.

  1. קוזונאק (לחם מתוק)

לחם מתוק דמוי בריוש, ה- Cozonac ממולא בדרך כלל באגוזי מלך או פרג. מדובר במרכיב עיקרי במהלך חגיגות שונות ברומניה, במיוחד בתקופת חג המולד.

איפה אפשר למצוא: מאפיות, בתי קפה ושווקי חג המולד. משפחות רבות מכינות אותו גם בבית, כך שהוא נפוץ בעיקר במסעדות מסורתיות בניהול משפחתי.

  1. יין חם

יין חם ומתובל, מוגש חם חם, מושלם לימי חורף קרים.

איפה למצוא: כמעט בכל שוק חג מולד, גם בברים ובמסעדות ברחבי העיר במהלך עונת החורף.

  1. Mămăligă (פולנטה)

מנת קמח תירס, המאמאליגה המפורסמת היא מנה פשוטה אך אהובה ברומניה, מוגשת לרוב עם גבינה, שמנת חמוצה, או כתוספת למנות עיקריות.

איפה אפשר למצוא: מסעדות רומניות מסורתיות ודוכני שוק חג מולד.

  1. פיפטי (ג'לי בשר)

Piftie הוא מאכל מסורתי שעשוי מחלקי חזיר, כגון רגליים, אוזניים וזנב, משובץ לג'לטין שעשוי מהקולגן הטבעי שבבשר. לא כולם מתחברים למנה, אך אמיצים וחובבי קולינריה אוהבים לנסות אותה. 

איפה למצוא: במסעדות רומניות מסורתיות.

  1. קורטוסקלאקס (קיורטוש)

למרות שמוצאו הונגרי, המאפה המתוק הזה בצורת ספירלה הפך פופולרי ברומניה. המאפה החם נאפה על גחלים, ולרוב מכוסה בסוכר, קינמון, שוקולד או אגוזים.

איפה אפשר למצוא: נפוץ בשווקי חג המולד ובדוכני אוכל רחוב ברחבי העיר.

אז בעודנו מסיימים את הגיחה החגיגית אל לבה של רומניה, מקווים שכבר הזמנתם את כרטיס הטיסה שלכם לבוקרשט, הממלכה החורפית הנפלאה של מזרח אירופה. האוכל מענג, האוויר קר וחורפי, העיר המקושטת מעוטרת בלבן של שלג והאווירה פשוט נפלאה, אז איך אפשר לפספס את התקופה הטובה בשנה בעיר בוקרשט? כי איפה עוד אתם יכולים לשיר יחד מזמורים שאתם כנראה לא מכירים את המילים, ללכת לאיבוד במבוך של אורות מנצנצים ולאכול מספיק סרמל כדי לגרום לכם לשקול לאמץ כרוב כירק האהוב עליכם? בוקרשט בדצמבר היא כמו להיכנס לכדור שלג, מינוס החלק הרועד – היא מלאה בקסם, היסטוריה ומספיק יין חם כדי לשמור עליכם חמימים ושיכורים. 

Whatsapp
Facebook
Email
Telegram

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בחו"ל מתחילה כאן

error: Content is protected !!