Search
Close this search box.

סיור אופניים בתל אביב

סיור אופניים בתל אביב

לגלות את העיר כמו מקומי אמיתי

אמסטרדם של המזרח התיכון?

בלב המזרח התיכון, לאורך החופים המנצנצים של הים התיכון, שוכנת לה העיר תל אביב, שם נרדף לחדשנות, תרבות וקסם. העיר שידועה בשל חיי הלילה התוססים שלה, הסצנה הקולינרית המשובחת, והאתוס המתקדם והמגוון שלה, הופכת בהתמדה למרכז עולמי שמושך מטיילים מכל קצוות תבל. נכון, לא מדובר בעיר אמסטרדם, אבל יש שמכנים את העיר תל אביב 'אמסטרדם של המזרח התיכון', ולא, זה לא בגלל תרבות הקופי שופס או התעלות, אלא בשל למעלה מ-60 קילומטרים של שבילי אופניים שחוצים את העיר התוססת הזו. 

הפיכתה של תל אביב לעיר שמתניידת באמצעות אופניים לא היה תהליך שהתרחש בן לילה, אלא מאמץ מרוכז שהונע על ידי המחויבות של העיר לחיים ברי-קיימא, הרצון להקל על עומסי התנועה, והפיתוי הבלתי ניתן להכחשה של רכיבה על אופניים לאורך עיר החוף השטוחה. כיום, עם למעלה מ-60 קילומטרים של שבילי אופניים ייעודיים, תל אביב עומדת כעדות למה שעיר יכולה להשיג כשהיא מאמצת את כוחה של הדוושה.

משדרות רוטשילד הרחבות עטורות העצים ועד לשבילים השלווים לאורך נהר הירקון, התכנון העירוני של תל אביב משלב בקפידה שבילי אופניים, תחנות השכרה ומתקני חניה, מה שמבטיח שרוכבי אופניים בכל הגילאים ובכל רמות המיומנות יוכלו לנווט ברחבי העיר בקלות ובבטיחות. גודלה הקומפקטי של העיר מאפשר לרוכבים לעבור מחוף לשוק, ממוזיאון לבית קפה, הכל על שני גלגלים.

בעיר תל אביב רכיבה על אופניים היא יותר מסתם אמצעי תחבורה, זוהי דרך חיים. רוכבי אופניים קשורים לתחושת אחווה ותשוקה משותפת לחופש ולשמחה שמגיעים עם הרכיבה על אופניים. רכיבות קבוצתיות, אירועי רכיבה על אופניים ותרבות של התניידות ללא רכב יצרו בעיר קהילה תוססת שמקבלת את כולם, מרוכבים מתחילים ועד לרוכבי אופניים ותיקים.

סיור האופניים של תל אביב- 3 שעות של חקר עירוני

סיור האופניים של תל אביב מציע לקחת אתכם לחוויה בת 3 שעות שבמהלכה תיחשפו למיטב הדרכים, הנופים הפנורמיים ופנינות החן הנסתרות של המטרופולין ההומה. בזמן שתדוושו בין רחובות העיר, תמצאו את עצמכם שקועים בעולם שמו היסטוריה פוגשת בקדמה, ממלכה שבה בריזת הים מלטפת בעדינות את מוסדות התרבות והקולינריה התוססים של העיר. כן חברים, מדובר במסע בנשמתה של תל אביב. 

הסיור מתחיל בנסיעה לאורך החופים הנוצצים של העיר. כאן תזכו להרגיש את החופש בזמן שאתם גולשים על פני השבילים המתוחזקים של טיילת העיר, הכל לרקע נופי הים התיכון השליו. חופי תל אביב הם לא רק רצועות חול, מדובר על אנרגיה, צבע ורוח, ליבה של העיר השוקקת. 

מהחופים, תעשו את דרככם אל נווה צדק, השכונה הוותיקה ביותר בתל אביב, אך עם זאת מפוצצת בווייב בוהמייני. האזור המקסים הזה הוא מבוך של רחובות צרים, חצרות נסתרות ומבנים תוססים. בזמן שתדוושו בין אותם מונומנטים עתיקים, תוכלו כמעט ולשמוע את לחישות העבר, מספרות על אמנים, סופרים וחולמים שפעם קראו למקום הזה בית. מרכז סוזן דלל למחול ותיאטרון עומד כעדות למורשת האמנותית של השכונה, ותהיה לכם הזדמנות להתפעל מיופיו החיצוני. 

העיר תל אביב ידועה בארכיטקטורת הבאוהאוס שלה, סגנון שזיכה אותה בתואר אתר מורשת עולמית של אונסק"ו. בעודכם רוכבים על אופניים לאורך שדרות רוטשילד, תהיו מוקפים בנפלאות האדריכליות הללו, כל אחד מספר סיפור על חדשנות ועיצוב. השדרה עצמה היא אחת מגולות הכותרת של הסיור- שבילים רחבים מוקפים בירוק ובבתי קפה שיהיו ודאי מלאים עד אפס מקום. 

ולאחר מכן המסע ייקח אתכם 

 המסע הרכוב לוקח אתכם לכיכר רבין, מקום שנחרט בדברי ימי ההיסטוריה. כאן תרגישו את הדופק של העיר, ותבינו את תחושת הקהילה העמוקה ששוררת בתל אביב. במרחק זריקת אבן משם נמצא מוזיאון בן גוריון, מחווה לדוד בן גוריון, מהאבות המייסדים של ישראל. כאן תהיה לכם הזדמנות להתעמק בהיסטוריה העשירה של העיר וללמוד על הדמויות שעיצבו את עברה של תל אביב ושל מדינת ישראל כולה.

במהלך הסיור תגיעו גם אל מתחם התחנה, אתר תחנת הרכבת הישנה של תל אביב. החלל ההיסטורי הזה הפך למרכז תרבותי תוסס, מלא בבוטיקים, מסעדות וגלריות. זהו מקום שבו העבר וההווה רוקדים בהרמוניה, ותהיה לכם הזדמנות לספוג את האווירה ואולי לאסוף מזכרת או שתיים בדרך.

מידע חשוב

משך הסיור הינו 3 שעות.

את הסיור מלווה מדריך דובר אנגלית, מדריכי אודיו זמינים באנגלית ובעברית. 

לאורך הסיור תקבלו הפסקות. שימו לב כי ציינו את האתרים שבהם תבקרו בסיור, אך אלו יהיו לאו דווקא בסדר הזה. 

הסיור אינו מתאים למשתתפים מתחת לגובה של 1.45 מטרים.

נקודת המפגש של הסיור הינה 'ספוט הוסטל' (The Spot Hostel Tel Aviv) שבסמוך לנמל תל אביב. זוהי גם נקודת הסיום.

מומלץ להצטייד בבקבוק מים.

יש לדעת לרכב על אופניים (הרכיבה אינה מאתגרת אך יש לדעת עקרונות בסיסיים).

הסיור מתקיים בכל ימות השבוע למעט יום שבת בשעה 9:30. 

מחיר הסיור הינו 224 ש"ח למשתתף. 

את הסיור מלווה מדריך מקומי דובר אנגלית וצלם שיתעד את החוויה. הסיור כולל את השכרת האופניים וביטוח.

יש להזמין את כרטיסי הסיור מראש!

סיור האופניים של תל אביב מציע צלילה עמוקה אל תוך הלב והנשמה של אחת מהערים התוססות בעולם. זהו מסע בזמן, בתרבות ובנופיה המדהימים של תל אביב, לאורך מונומנטים היסטוריים, רחובות מרכזיים ונופי גן עדן של ים כחול. אז אם מתחשק לכם לגלות את העיר תל אביב בצורה חדשה, כזו שמשלבת בידור והנאה עם היסטוריה ותרבות, זהו הסיור המושלם בשבילכם. חבשו את הקסדה, הזמינו כרטיסים וצאו לגלות את העיר ללא הפסקה. 

Whatsapp
Facebook
Email
Telegram

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בחו"ל מתחילה כאן

error: Content is protected !!