Search
Close this search box.

סיור בעקבות ווינסטון צ'רצ'יל בלונדון

סיור בעקבות ווינסטון צ'צריל בלונדון

מסע היסטורי בלב העיר

ווינסטון צ'רצ'יל אמר פעם "ההיסטוריה תהיה נחמדה אליי, כי אני מתכוון לכתוב אותה", ולכם, מטיילים יקרים, יש אפשרות להתהלך ממש ברחובות שבהם כתב צ'רצ'יל את ההיסטוריה, מצויד בסיגר ובמגבעת מהודרת. 

אם תהיתם פעם איך סר ווינסטון צ'רצ'יל ניווט ברחובות המרוצפים של לונדון תוך כדי תזמורת האסטרטגיות של בריטניה בזמן המלחמה? או שתהיתם אולי איפה הוא רכש את הסיגרים האהובים שלו ואם אי פעם אזלו מהמלאי? ובכן, ידידי חובב ההיסטוריה, אנחנו עומדים לצאת למסע בזמן, מסע מלא בהומור משובח ובידע מרתק. כמו שהאיש עצמו אמר פעם, "אם אתה עובר גיהנום, תמשיך" – ואם אתה עובר את לונדון, למה שלא תעשה את זה בסטייל ובקורטוב של הומור?

לצלול אל תוך מורשת העיר

מהארכיטקטורה הנצחית שלה ועד לפאבים ההיסטוריים שלה, לונדון היא עיר שמפוצצת בסיפורים מרתקים. למי שמתענג על דברי ימי ההיסטוריה, לונדון מציעה מסע מרתק בין רחובותיה ואתריה, והכוכב של המסע, הוא לא אחר מאותו צ'רצ'יל, אדם שנחישותו, מנהיגותו וחוסנו חרטו את שמו בדברי ימי ההיסטוריה באחת התקופות המאתגרות ביותר של בריטניה.

לונדון היא ללא ספק היעד האידיאלי לחקור ולחגוג את חייו של סר ווינסטון צ'רצ'יל. סיור ההליכה האקסקלוסיבי ידריך אתכם ברחובות ההיסטוריים של פיקדילי, סנט ג'יימס ווסטמינסטר, כל אחד מהדהד סיפורים מהימים שבהם קולו של צ'רצ'יל נשמע ברדיו, והחדיר תקווה ואומץ בליבם של מיליונים.

בין אתרי הסיור תגיעו גם לספסל מרגש, שבו תהיה לכם הזדמנות לפגוש שני מנהיגים אהובים- סר ווינסטון צ'רצ'יל והנשיא פרנקלין ד' רוזוולט. קחו רגע לשבת ליד שתי הדמויות האדירות הללו, לספוג את האנרגיה של ימים שבהם גובשו אסטרטגיות, ונרקמו בריתות. בעודכם יושבים, תנו לדמיון שלכם לצייר תמונה של השיחות הכנות שלהם, כשמשקל העולם על כתפיהם אך אחווה בליבם.

לעתים קרובות אומרים שכדי להבין אדם באמת, צריך ללכת בנעליו או, במקרה זה, לשוטט במקומות שבהם ביקר. הנטייה של צ'רצ'יל לסיגרים מתועדת היטב, אבל האם אתם יודעים מאיפה הוא השיג אותם? הסיור המרתק יוביל אתכם אל החנות שבה הוא רכש את הסיגרים האהובים שלו, שם תוכלו להתקרב עוד קצת אל הדמות האהובה ולגלות עוד פן מרתק בסיפור חייו.

המסע לא מסתיים שם כמובן, כי בעת סיור ההליכה תבקרו בבתים שבהם צ'רצ'יל בילה את חייו, מהבית שבו גדל ועד המוסד ברחוב דאונינג, מוקד הכוח הפוליטי שבו קיבל צ'רצ'יל, כראש ממשלה, החלטות שישנו את מהלך ההיסטוריה העולמית. הסיור גם ייקח אתכם אל הכנסייה שבה צ'רצ'יל וקלמנטיין הבטיחו להיות העוגן זה לזו ונישאו, וכשתעמדו שם, אולי תצליחו לשמוע את הדי הנדרים, ההבטחות שניתנו והאהבה שעמדה כנגד סערות רבות.

העיר לונדון אוהבת את האגדות שלה, ומהי אגדה ללא אנדרטה? בלב העיר המפוארת הזו ניצב פסל של צ'רצ'יל, עדות למורשתו המתמשכת. בעודכם עומדים שם, המדריך שלכם יספר לכם סיפורים על מקורו, על משמעותו ועל אינספור המבקרים שבאו לחלוק כבוד לאותו אדם.

ואם הסיפורים מעוררים בכם צמא, אל תדאגו, כי ללונדון אף פעם לא חסרים פאבים צבעוניים. במרחק זריקת אבן מהפסל של צ'רצ'יל, תמצאו פאב אייקוני שבו נהג צ'רצ'יל לשבת. אל הפאב אמנם לא תיכנסו לסיור, אך זהו מקום מעולה לחזור אליו אחרי הסיור וללגום בירה מסורתית תוך שאתם מדמיינים את צ'רצ'יל יושב בפינת הבר ומתכנן אסטרטגיות.

נקודת הסיום- חדרי המלחמה של צ'רצ'יל

כשהמסע המודרך שלכם ברחובות לונדון יגיע לסיומו, מסע החקר שלכם עדיין לא מסתיים, כי נקודת הסיום הינה חדרי המלחמה של צ'רצ'יל, שם תקבלו כרטיסים שכלולים במחיר הסיור, תצטיידו במדריך אודיו בעברית ותצאו לגלות את מרכז העצבים של פעולות המלחמה של בריטניה.

החדרים האלה, שנשמרו בקפידה, ראו דיונים אינטנסיביים, שיחות נואשות ורגעים של תקווה. דמיינו את צ'רצ'יל, צועד במסדרונות, כשמשקלה של אומה על כתפיו, אך נחישות בלתי נכנעת בצעדיו. 

על חדרי המלחמה של צ'רצ'יל

בלב לונדון, מתחת לרחובותיה ההומים של ווסטמינסטר, שוכנת פנינה היסטורית מרתקת- חדרי המלחמה של צ'רצ'יל. המתחם התת קרקעי מספק עדות מרהיבה לחוסנה של בריטניה בשעותיה החשוכות ביותר, ומציע למבקרים תובנה מרתקת על פעולתה הפנימית של הנהגת האומה במהלך מלחמת העולם השנייה.

חדרי המלחמה של צ'רצ'יל, שנודעו בעבר בשם חדרי המלחמה של הקבינט, הוקמו בשנת 1938 כמרכז חירום ממשלתי לקראת הפצצות אוויריות במהלך המלחמה. ככל שהקונפליקט התגבר ולונדון הפכה למטרה, חשיבותם של החדרים הללו הלכה וגברה. כאן נפגשו ראש הממשלה וינסטון צ'רצ'יל והקבינט שלו בתקופת המלחמה, קיבלו החלטות קריטיות וניווטו את האומה בתקופת המלחמה הסוערת.

החדרים ההיסטוריים נשמרו בקפידה, ואלו מעניקים למבקרים תחושה אמיתית של המתח והכובד שחשו מקבלי ההחלטות בפרלמנט הבריטי. לב ליבם של חדרי המלחמה הם חדרי הקבינט, שם נתקבלו ההחלטות המרכזיות. בחדר הקבינט המרכזי תוכלו לראות את השולחן המלבני הגדול שמוקף במיקרופונים וכיסאות מיושנים, בתוך חלל שקשה להאמין כמה שהוא השפיע על ממלכת בריטניה באותן השנים. 

בנוסף, תוכלו לגלות את חדרו האישי של צ'רצ'יל, בו לן במהלך המלחמה ודרכו שידר ארבעה מנאומיו המפורסמים לאומה. החדר המסקרן במתחם הוא ללא ספק חדר המפות, שנותר ללא שינוי מאז שנכבו בו האורות בשנת 1945. בחדר זה תמצאו מפות עם סיכות צבעוניות, מחברות ותרשימים שממחישות את קנה המידה העולמי של המלחמה הקשה.

בנוסף לחדרי המלחמה, במקום תמצאו את מוזיאון צ'רצ'יל, שמוקדש לחייו ולתקופות שלטונו של וינסטון צ'רצ'יל. המוזיאון החדשני מספק סקירה מקיפה על חייו של צ'רצ'יל, מימיו הראשונים באקדמיה הצבאית המלכותית סנדהורסט ועד השנים שלאחר המלחמה. תצוגות אינטראקטיביות, מזכרות אישיות, צילומים ומכתבים נותנים למבקרים מבט אינטימי על האיש שמאחורי האגדה.

לאורך הביקור במתחם תהיו מצויידים במדריך אודיו בעברית, שיספק לכם מידע מרתק אודות חייו של צ'רצ'יל לצד מידע על החדרים והחללים אותם תחקרו.

מידע חשוב

משך הסיור הינו כ-3 שעות, והוא מורכב מסיור מודרך באנגלית דרך רחובות העיר לונדון ולאחריו כרטיס כניסה לסיור עצמאי בחדרי המלחמה של צ'רצ'יל, מלווים במדריך אודיו בעברית (יש לבחור בשפה עברית בעת הזמנת הכרטיסים).

נקודת המפגש של הסיור הינה Criterion Theatre שסמוך לכיכר פיקאדילי המרכזית.

אל נקודת המפגש ניתן להגיע בקלות מרחבי לונדון, באמצעות קו טיוב (רכבת תחתית) אל תחנת Piccadilly Circus או קו אוטובוס שמגיע לאזור, ביניהם קווים מספר 6, 12, 14, 19, 22, 38, 88, 94, 159.

עלות הסיור: 175 פאונד למבוגר, 75 פאונד לילד בגיל 5-14, הסיור חינמי לילדים מתחת לגיל 5. 

יש להזמין כרטיסים מראש!

הסיור מתקיים בכל תנאי מזג אוויר, וכולל הליכה בחוץ, ולכן יש להתלבש ולהיערך בהתאם.

לסיכום, סיור ההליכה בעקבות סיפורו של ווינסטון צ'רצ'יל הוא אודיסיאה של ממש, הזדמנות להיכנס לנעליו של אותו אדם ולגלות דרכן את ההיסטוריה ופעימות הלב של האומה הבריטית, תוך ניסיון להבין את האיש שהפך עם מנהיגותו ורוחו למגדלור של תקווה עבור מיליונים. לכל פינה, לכל רחוב, לכל אנדרטה יש סיפור. בואו, בואו נגלה אותם ביחד.

Whatsapp
Facebook
Email
Telegram

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בחו"ל מתחילה כאן

error: Content is protected !!