חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

סיור בעקבות המאפייה האיטלקית בסיציליה

גלו את המראות המובילים בפאלרמו מזווית ייחודית בסיור רגלי מודרך. כל עצירה היא הזדמנות לעצור למחשבה על המציאות של המאפיה ולהבין את התנועה האזרחית נגד כוח המאפיה.

תפגשו את המדריך שלכם והתחילו בהרפתקה בנושא המאפייה ברחובות פאלרמו. לחקור את תיאטרו מאסימו, את השוק הפתוח איל קאפו ואת פיאצה דלה ממוריה (אנדרטת זיכרון המוקדשת לתובעים ושופטים שנהרגו על ידי המאפיה).

לאורך הקסארו נתקלים במקומות עם מדבקות כתומות על חלונותיהם, המייצגים בעלים שאמרו לא לתשלום הסחיטה ונרשמו לקמפיין הצרכן האתי pago chi non paga (אני משלם מי שלא משלם).

לאחר שיטוט ליד אתרים כמו פיאצה ביטי פאולי, קתדרלת פאלרמו ובית העירייה, נסיים את הסיור בלב מרכז העיר העתיקה של פאלרמו. תוכלו לקבל טיפים מהמדריך כיצד להמשיך את הביקור והיכן לטעום את מיטב הקולינריות הסיציליאניות.

רוצים מסלול של שבוע בעקבות המאפייה האיטלקית בסיציליה באופן עצמאי?

להלן הצעה למסלול טיול של שבוע:

יום 1: פאלרמו

התחל את סיורך בפלרמו, בירת סיציליה, העשירה בהיסטוריה של המאפיה. בדוק מקומות כמו תיאטרו מאסימו, בית האופרה הגדול ביותר באיטליה, שבו צולמו הסצנות האחרונות של הסנדק חלק שלישי. בקרו במוזיאון האנטי-מאפיה, "Museo della Mafia", כדי לקבל סקירה כללית על ההיסטוריה של הארגון.

יום 2: פאלרמו

המשך את סיורך בביקור בכנסיית סנט רוסליה ובפיאצה מרינה, שלשתיהן חשיבות משמעותית בהיסטוריה של המאפיה. בערב, שקול להשתתף בהרצאה של פעיל או עורך דין מקומי נגד המאפיה.

יום 3: קורליאונה

שום סיור במאפיה לא יהיה שלם בלי ביקור בקורליאונה, העיירה שהתפרסמה על ידי סרטי הסנדק. הסרטים אמנם לא צולמו בקורליאונה, אבל לעיירה יש עבר מאפיה משלה. בקרו ב-CIDMA (מרכז המאפיה והאנטי-מאפיה הבינלאומי) המחזיק בארכיון וספרייה נרחבים על המאפיה, ההיסטוריה שלה ויחסיה עם החברה.

יום 4: Capaci ו-Cinisi

צאו לטיול יום לעיירות קפאצ'י וצ'יניסי, הידועות ברציחות האכזריות של השופטים נגד המאפיה ג'ובאני פלקונה ופאולו בורסלינו. אתה יכול לבקר באנדרטת עץ פלקון ובביתו של פפינו אימפסטטו, פעיל פוליטי שהתנגד בגלוי למאפיה.

יום 5: טראפני ומרסלה

בקרו בחלק המערבי ביותר של האי, הידוע במחבתות המלח ובטחנות הרוח שלו, אך גם בהיסטוריה של המאפיה. האזור הוא מעוז הקוזה נוסטרה, המאפיה הסיציליאנית המסורתית.

יום 6: קטניה והחוף

עברו לצד המזרחי של האי, בקרו בעיר היפה קטאניה, וחקרו את עיירות החוף הקטנות שבהן פעילויות המאפיה, במיוחד ההברחות, השתוללו במהלך המאה ה-20.

יום 7: הר אטנה

סיים את הסיור בביקור בהר אטנה, אחד מהרי הגעש הפעילים בעולם. אולי אין לזה קשר ישיר להיסטוריה של המאפיה, אבל זה נקודת ציון איקונית של סיציליה שלא תרצו לפספס.

זכרו, בעוד שהמאפיה היא חלק מההיסטוריה של סיציליה, היא גם הביאה סבל רב לאי ולאנשיו. לכן, תוך כדי חקר, הקפידו לעשות זאת מתוך כבוד למקומיים ולחוויות שלהם.

שימו לב שאמנם מרתק להתעמק בהיסטוריה של המאפיה, אבל חיוני להכיר בנזק ובסבל העצומים שגרם ארגון הפשע הזה. לפיכך, יש לראות בסיור זה דרך לחנך ולהעלות את המודעות, במקום להאדיר פעילות עבריינית.

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בחו"ל מתחילה כאן

error: Content is protected !!