Search
Close this search box.

סיור באצטדיון הכדורגל של שטוטגרט

סיור באצטדיון הכדורגל של שטוטגרט (Mercedes-Benz Arena Stuttgart)

עולם הכדורגל הוא עולם מלא תשוקה, אחווה ואינספור רגעים מרגשים שנשארים חרוטים בזיכרונות האוהדים לעד. אצטדיון המרצדס- בנץ ארנה הממוקם בעיר הפסטורלית שטוטגרט, הוא היכל התהילה של אוהדי קבוצת הכדורגל של שטוטגרט, "האדומים", שנשארו נאמנים לקבוצה מאז הקמתה בשנת 1904 ועד היום.

אז בואו נצא לגלות את אצטדיון הכדורגל של שטוטגרט, מההיסטוריה העשירה שלו, דרך להט האוהדים ועד למתקנים החדישים שמציע למבקרים בו.

הצצה להיסטוריה:

לאצטדיון מרצדס בנץ ארנה היסטוריה עשירה ומעניינת המתפרשת על כמעט מאה שנים, בהן חזה האצטדיון במשחקי כדורגל חשובים לצד אירועים שהתרחשו במדינה הסוערת. 

האצטדיון נבנה בשנת 1933, בתקופת עליית המשטר הנאצי לשלטון בגרמניה. בראשיתו שימש האצטדיון לאירועי ספורט חשובים לצד עצרות פוליטיות ואירועים המוניים. לאחר מלחמת העולם השנייה, האצטדיון קיבל שם חדש, ונקרא "נקארסטדיון", על שם נהר נקר הזורם בסמוך אליו. התקופה שלאחר מלחמת העולם השנייה הייתה תקופת פריחתו של האצטדיון, שאירח אירועי ספורט רבים וצבר מוניטין כאחד מאצטדיוני הספורט המובילים במדינה. 

במונדיאל 1974 שנערך בגרמניה, נבחר האצטדיון לארח מספר משחקים בלתי נשכחים, ואוהדי כדורגל מכל רחבי תבל הגיעו לפקוד את כותלי האצטדיון.

בתחילת שנות ה-2000 נערך שיפוץ מאסיבי באצטדיון המיושן, שכלל הוספת מקומות ישיבה ומתקנים מודרניים. מאז אותו שיפוץ הוסרו מסלולי האתלטיקה שהיו בו והאצטדיון נהיה אצטדיון כדורגל בלבד. 

לאורך שנות פעילותו שימש האצטדיון כבית לקבוצת הכדורגל של שטוטגרט, והיה עד לניצחונות המתוקים וההפסדים הכואבים של משחקי הבית של הקבוצה הוותיקה. 

האצטדיון האייקוני מכיל כיום 60,000 מושבים, והוא עומד כמורשת המתמשכת של עולם הכדורגל בעיר שטוטגרט ועומד כסמל למחויבותה של העיר לחדשנות וקדמה. ההיסטוריה העשירה שלו מוסיפה רובד נוסף של משמעות לכל משחק שנערך בין כתליו. 

Mercedes-Benz Arena VfB Stuttgart
אצטדיון הכדורגל של שטוטגארט ''האדומים''

קבוצת הכדורגל VFB Stuttgart:

קבוצת הכדורגל VFB Stuttgart, הידועה רשמית בשם Verein für Bewegungsspiele Stuttgart, נחשבת לאחד ממועדוני הכדורגל הוותיקים והמצליחים בגרמניה. 

מועדון שטוטגארט הוקם כבר בשנת 1893, על ידי קבוצה של תלמידי תיכון, תחילה כמועדון רוגבי. בשנת 1904 נפתח אגף כדורגל למועדון הקטן ומאז העביר המועדון את המיקוד שלו לעולם הכדורגל, ספורט שהתפתח במהירות באותה תקופה. 

במשך עשרות שנות פעילותו, צבר המועדון הישגים ורגעים היסטוריים, עם תקופות מוצלחות יותר ופחות. תקופת השיא של המועדון (עד כתיבת שורות אלו) הייתה בשנות ה-80 עד שנות ה-2000, אז זכה המועדון בתואר הבונדסליגה, ליגת הכדורגל הבכירה בגרמניה, בשנים 1984, 1992 ו-2007, לצד התואר סגנית אלופת הבונדסליגה בו זכו מספר פעמים. גם בטורניר "הגביע הגרמני", הטורניר השני בחשיבותו לאחר טורניר הבונדסליגה, זכתה הקבוצה שלוש פעמים בהיסטוריה. 

מועדון הכדורגל של שטוטגרט ידוע בתכניות פיתוח נוער הכדורגל שלו, והוא צבר לאורך השנים מוניטין כמועדון המייצר שחקנים איכותיים שממשיכים למועדונים מובילים ברחבי העולם. שחקנים כמו סמי חדירה, סרג' גנאברי, טימו ורנר וג'ושוע קימיך הגיעו כולם מאקדמיית הנוער של שטוטגרט. 

אם תפקדו את אחד ממשחקי הקבוצה, ודאי תזכו לפגוש את הקמע של המועדון, פריצל, דמות תנין אהובה שנחשבת לסמל האהוד של המועדון מאז שנת 1992.

בשנים האחרונות מועדון הכדורגל של שטוטגרט חווה עליות ומורדות, כולל הדחות ועליות בין הבונדסליגה הבכירה לליגה השנייה של גרמניה. למרות האתגרים שפקדו ועדיין פוקדים את המועדון, הוא מצליח לשמור על קהל אוהדים נאמן ונלהב וממשיך להיות חלק חיוני מתקבות הכדורגל הגרמנית.

סיור מודרך באצטדיון הכדורגל של שטוטגארט

סיור באצטדיון הכדורגל של שטוטגארט הוא חוויה עוצמתית ובלתי נשכחת, שתיקח אתכם לגלות את עולמה של קבוצת הכדורגל שטוטגארט מאחורי הקלעים. הסיור מאפשר לכם לראות אזורים שסגורים לקהל בימי משחקים, וכן ללמוד על ההיסטוריה העשירה של מועדון הכדורגל VfB Stuttgart והאצטדיון הביתי שלו.

 

עם הגיעכם לאצטדיון מרצדס בנץ, יקבל את פניכם מדריך ידידותי מקצועי שייתן לכם סקירה כללית על הסיור שתעברו לצד סקירה על ההיסטוריה של האצטדיון. במהלך הסקירה תשמעו פרטים מעניינים גם על מועדון הכדורגל של שטוטגארט שקורא לאצטדיון בית.

לאחר ההסבר מתחיל הסיור הרגלי, בו תבקרו בין כותלי האצטדיון המרשים. במהלך הסיור תבקרו ביציעי האצטדיון, מהם ניתן להביט על המגרש מנקודות מבט שונות ולדמיין את האווירה ברגעי משחק בהם היציעים מלאים בעשרות אלפי אוהדים נלהבים.

הסיור כולל גם מקומות שבדרך כלל סגורים לציבור, כמו חדרי ההלבשה של השחקנים, בהם מתכוננת הקבוצה למשחקים, וחדרי העיתונות, בהם מתקיימים ראיונות לאחר משחקים עם שחקני הקבוצה ומאמנם.

עבור מבקרים רבים נקודת השיא של הסיור היא ההליכה דרך מנהרת השחקנים לכיוון המגרש. ברגע מרגש זה, תוכלו לדמיין את ההתרגשות והציפייה שחשים שחקני הקבוצה כשצועדים מחדרי ההלבשה שלהם למגרש הדשא.

במהלך הסיור תגיעו גם למרפסת התצפית, בה תזכו לראות נוף נהדר אל עבר העיר ומגרשי האימונים של הקבוצה. 

סיור באצטדיון מרצדס בנץ מיועד אמנם לחובבי כדורגל, אבל לא רק. זוהי הזדמנות נפלאה לצאת לסיור בפלא ארכיטקטוני מודרני, להבין וללמוד כיצד פועל אתר ספורט מרכזי, ולשמוע על התפקיד החשוב שכדורגל ממלא בתרבות המקומית ובהיסטוריה. 

סיור באצטדיון שטוטגארט- חשוב לדעת:

הסיור באצטדיון הינו סיור מודרך בשפה האנגלית, האורך כשעה וחצי.

יש להגיע כ-15 דקות לפני תחילת הסיור לשער הכניסה בכדי להבטיח את תחילת הסיור בזמן.

מיקום: האצטדיון ממוקם ברובע Bad Cannstatt שבמזרח העיר שטוטגארט.

הגעה מחוץ לשטוטגארט: ניתן להגיע בקלות מערי גרמניה הסמוכות באמצעות רכבת אל תחנת הרכבת המרכזית של שטוטגארט, ומשם קו S-Bahn לאצטדיון.

יש להזמין את כרטיסי הסיור מראש.

לסיכום, סיור באצטדיון הכדורגל של שטוטגארט הוא סיור ייחודי ומרתק, שייקח אתכם אל עולמה של קבוצת כדורגל וותיקה ומצליחה בליגה הגרמנית. הסיור יחשוף אתכם להיסטוריה של המועדון לצד ההיסטוריה של האצטדיון הוותיק, ויספק לכם שעה וחצי של בילוי מעשיר ומהנה.

Whatsapp
Facebook
Email
Telegram

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בחו"ל מתחילה כאן

error: Content is protected !!