חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שייט בפריז – סיורי השייט השונים בפריז

חוויה בלתי נשכחת בעיר האורות

נהר הסיין, תכשיט נחש המתפתל בלב פריז, תמיד היה יותר מסתם עוד נתיב מים – הוא נשמת אפה של עיר האורות, פריז, ועד היום נחשב לממש עדות חיה ונושמת לשטיח העשיר של היסטוריה, תרבות ואמנות של הבירה הצרפתית.

עם היסטוריה סוערת כמו הזרמים שלו, הסיין העיד על עלייתן ונפילתן של אימפריות, למהפכות האמנותיות של האימפרסיוניסטים ולהגיגים פיוטיים של ענקי ספרות.

כל אדווה מספרת סיפור, כל עיקול מסתיר סוד, וצבע המים הכהה של הנהר, אפשר לראות את פניה המתפתחות ללא הרף של פריז עצמה.

סיור שייט בנהר האגדי הזה הוא לא רק מסע על פני מים, אלא מסע בזמן, המציע הצצה לעבר, ההווה והעתיד של עיר האור,

בואו לצלול אל עבר מעמקי הנהר האדיר הזה, כאשר אנו חושפים את מסתוריו וחוגגים את משמעותו.

קצת על נהר הסיין

נהר הסיין שבצרפת, במשך שנים רבות כבר נחשב לאחד מסמליה המסחריים של עיר הבירה הצרפתית, פריז , הוא זורם לאורך של כ – 777 ק”מ, השני באורכו בצרפת, ובנוסף גם מחבר בין פריז לכמה ערים בפריפריה הצרפתית.

הנהר עצמו מחולק לחמישה מקטעי זרימה…

הראשון, הסיין הקטן, הוא המקטע שמתחיל במוצא הנהר בעיירה הציורית סורס – סיין , פירושה המילולי בצרפתית הוא מוצא הסיין והמקטע מסתיים בעיירה מונטריי.

המקטע השני של הנהר הוא הסיין העליון, שמתחיל במונטריי ומגיע עד לפריז עצמה.

הקטע השלישי הוא הנתיב בו זורם הנהר ברחבי העיר פריז עצמה,

הקטע הרביעי הוא הסיין התחתון שמוביל לרואן, ומשם הקטע האחרון עד לשפך הנהר בתעלה האנגלית הלא היא תעלת למאנש המפורסמת.

אל השייט המסעיר בנהר הסיין היפהפה שבעיר האורות פריז, תוכלו לצאת במגוון רחב של סיורים שונים, כל אחד לפי מה שמתאים למבקרים.

בין אם זה שייט בנוסח Hop-on&Hop-off שבו תוכלו לרדת ולעלות באמצעות כרטיס חופשי לבחירתכם, או שייט מסודר עם יינות ומעדנים מקומיים לאור השקיעה המרהיבה בפריז, האופציות בלתי נגמרות והחוויות מדהימות בכל צורת דרך שהיא.

במהלך הסיור, לא משנה איזה סיור, תראו אבני דרך מהגדולות והמפורסמות ביותר בפריז. 

המראה הראשון שמושך את עיניכם בעת היציאה הוא מגדל אייפל המלכותי. עומד גבוה וגאה, ענק הברזל הזה הוא מגדלור של חדשנות ויצירתיות צרפתית.

כשהסירה מתרחקת בעדינות מהרציף, המגדל מתחיל לסגת, ומציע נופים פנורמיים שהם לא פחות ממהפנטים.

הנוף העירוני של פריז נפרש כמו ספר סיפורים מאויר להפליא, גדות הסיין מרופדות בבניינים עתיקים ומרהיבים בני מאות שנים, שלכל אחד יש סיפור משלו.

ארמונות מפוארים, פעם בתי המלוכה, המשמשים כיום כמוזיאונים וגלריות, בעוד שבתים מוזרים מכוסי קיסוס לוחשים סודות של רומנים ומהפכות מימים עברו.

כשהשייט נמשך, קתדרלת נוטרדאם מתנשאת לעין, הצריחים הגותיים ותומכיו המעופפים הם עדות לגאונות האדריכלית של תקופת ימי הביניים.

הקתדרלה, אף על פי שמצולקת בשריפות ובזמן, עומדת בעמידה, מהדהדת את רוח הפריזאים. מדריך בשייט חולק סיפורים על הגיבן של ויקטור הוגו ועל אלפי הפריזאים שהתאספו כאן לאירועים היסטוריים משמעותיים.

בקרוב תגיעו גם למוזיאון ד'אורסיי, מקדש לאמנות השוכן בתחנת רכבת לאמנויות יפות, לוח השעון הענק שלו מציץ למטה אל הנהר, מזכיר את התקופה שבה קיטור ופחם היו קווי החיים של העיר. בפנים, העבודות של מונה, ואן גוך ודגה ממתינות, מה שהופך אותו לאוצר שבור לחובבי אמנות.

עם זאת, לא רק נופי האדריכלות והמבנים המפוארים מרתקים, הקסם האמיתי של הסיין טמון ברגעיו הקטנים יותר.

אמני רחוב מלהטטים ורוקדים על גדות הנהר, אוהבים צועדים יד ביד מתחת לחופות עלים, גונבים נשיקות סודיות, פיקניקים מאולתרים צצים על שפת הנהר, עם פריזאים ותיירים כאחד מתענגים על שמחת החיים המדבקת של העיר.

כשהשמש מתחילה לרדת, הסיין משתנה. הגוונים הזהובים של אור היום מפנים את מקומם לאינספור אורות מנצנצים. גשרים כמו פונט אלכסנדר השלישי מאירים את המים עם המנורות המעוטרות שלהם, ויוצרים השתקפויות נוצצות הרוקדות עם אדוות הנהר העדינות.

אז, קצת על כל מבנה היסטורי שתזכו לראות במהלך הסיור

  • מגדל אייפל – מגדל אדיר זה, המתנשא במלכותיות בשמי לב פריז, עומד כעדות ברזל לכושר ההמצאה האנושי וליכולת הארכיטקטונית.

נקודת ציון איקונית זו, שהוגה במוחו המבריק של גוסטב אייפל ליריד העולמי של 1889, נתקלה בתחילה בספקנות, רק כדי להתפתח לסמל עולמי של אהבה, אמנות וחדשנות צרפתית.

המגדל משתרע  לגובה של כ – 324 מטרים לשמיים, הוא מסנוור את המבקרים עם נוף פנורמי שאין שני לו, מה שהופך אותו למגדלור שאי אפשר לפספס בעיר האורות, פריז.

מדי לילה, האורות הנוצצים של המגדל רוקדים בתצוגה מהפנטת, המגלמת את הרוח הנצחית של פריז, מופע שבהחלט אסור לפספס!

  • מוזיאון ד'אורסיי – שוכן לאורך גדות הסיין, מוזיאון ד'אורסיי הוא אוצר של אמנות והיסטוריה, השוכן בתוך תחנת רכבת מדהימה ביופיו.

בתוך המסדרונות המפוארים שלו, המוזיאון מציג אוסף ללא תחרות של יצירות מופת אימפרסיוניסטיות ופוסט-אימפרסיוניסטיות, עם גופי מאורות כמו מונה, ואן גוך ודגה תופסים את הבמה. הכניסה פנימה דומה למסע אחורה אל המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20, כאשר אמנים עיצבו מחדש באופן קיצוני את גבולות היצירתיות.

הארכיטקטורה המרשימה שלו, בשילוב עם האוסף העצום שלו, הופכת את מוזיאון ד'אורסיי למסע עלייה לרגל חיוני לחובבי אמנות ברחבי העולם, המטמיע את עצם המהות של התרבות הפריזאית.

  • איל דה לה סיטה ( אי העיר ) – בלב ליבה של פריז, איל דה לה סיטה מגיח כמו קפסולת זמן מוקפת במים הזורמים של הסיין.

 מקום הולדתה של עיר האורות, האי הזה פועם עם אלפיים שנות היסטוריה. הנתיבים הצרים שלו לוחשים סיפורים על פריז מימי הביניים, בעוד שנקודות הציון האייקוניות שלה, כולל קתדרלת נוטרדאם מעוררת היראה וסנט-שאפל היפהפייה המדהימה, עומדים כמונומנטים לפאר אדריכלי.

כשאתם מטיילים בגדותיה או משוטטים ברחובותיה, אתם צועדים בכרוניקות של פריז עצמה, שבה נראה שכל אבן ופינה מהדהדות בסיפורי העבר, מה שהופך את איל דה לה סיטה למוקד בלתי נשכח של המורשת הפריזאית.

  • קתדרלת נוטרדאם – הקתדרלה, השוכנת על איל דה לה סיטה, היא יצירת מופת גותית שצופה על פריז כבר במשך מאות שנים.

הקתדרלה היא סימפוניה של אמנות וארכיטקטורה עם הצריחים הנישאים שלה, חלונות הוורדים הלוכדים את הקשת בענן, והגרגוילים שנראים מתעוררים לחיים בשעת בין ערביים. מעבר לחזית שלו, הוא מכיל סיפורים על מלכים, מהפכות וחוסן של עיר.

אש איימה פעם להשתיק את סיפורה, אבל כמו עוף החול, רוחה של נוטרדאם נותרת בלתי ניתנת לכיבוי.

בין אם הוא שטוף באור יום או מואר בלילה, הזקיף הזה של פריז מזמין נשמות מרחבי הגלובוס לחזות בפעימות הלב של ההיסטוריה והתרבות הצרפתית.

  • מוזיאון הלובר – בלב פריז, מוזיאון הלובר ניצב כזקיף של אמנות, תרבות והיסטוריה, ללא תחרות בהדרו.

שוכן בתוך ארמון מלכותי עתיק, המסדרונות העצומים שלו שופעים אוצרות מהעת העתיקה ועד לעידן המודרני.

בכל צעד, מבקרים חוצים מאות שנים, יבשות ותרבויות' כניסת פירמידת הזכוכית האייקונית משמשת כפורטל, וקוראת לחובבי אמנות ומוחות סקרנים כאחד לצאת למסע בלתי נשכח דרך דברי ימי היצירתיות האנושית.

האטרקציות מרובות והנופים האדריכליים גם הם, סיורי השייט ברחבי העיר מאוד מומלצים, ובהן צדק נחשבות לאחת האטרקציות המרעישות שיש לעשות בעיר האורות, פריז!

אטרקציות נוספות בפריז

כדאי לדעת לפני שמגיעים

שייט בסיין אינו רק סיור אלא חוויה בלתי נשכחת מכל הבחינות. זה ניפוץ רך של גיטרה מפינת רחוב רחוקה, צחוק של ילדים רודפים אחרי יונים על גדות הנהר, ניחוח משכר של לחם טרי ומאפים המתנופף באוויר.

למעשה זוהי חגיגה של החיים, האהבה והרוח הבלתי ניתנת לניתוק של פריז.

חברות סירות רבות בבירה הצרפתית עובדות על נהר הסיין, וכולן מכסות כמעט את אותו מסלול, פחות או יותר.

ההבדל ביניהם נשאר בנקודת ההתחלה, האפשרויות וכמובן החוויה עצמה שעל הסיפון.

זמני השייט בנהר הסיין זהים פחות או יותר עבור כל החברות, מ-10 בבוקר עד 22:30.

כלל הסירות מותאמות למבקרים עם מוגבלויות (נגישות לכיסאות גלגלים).

שייט בנהר הסיין בפריז (רק סיורים) נמשך בדרך כלל בין 60 דקות ל-90 דקות, והם זמינים בכל יום בשבוע. חלק מההפלגות הללו מציעות כוס שמפניה, משקאות אחרים וחטיפים כאופציה.

שייט לילי בסיין יכול להיות עם או בלי ארוחת ערב, שייט בארוחת ערב בנהר הסיין נמשך בדרך כלל בין שעה ו-15 דקות ל-3 שעות, והוא מגיע עם או בלי מוזיקה.

רוב ההפלגות הללו בנהר הסיין עם ארוחת ערב מציעות תפריטים שונים עם מנות צמחוניות וטבעוניות, וזה משהו שתצטרכו לציין לפני ההגעה, כבר במהלך תהליך ההזמנה.

לסיכום,

לשייט בסיין זה להרגיש את פעימות הלב של פריז. זה מסע שמזכיר לנו שבעוד ערים עשויות להיות בנויות מאבן ופלדה, המהות האמיתית שלהן טמונה בסיפורים שהן מספרות ובזיכרונות שהן יוצרות. פריז, עם הסיין זורם בליבה, היא עדות לאמת נצחית זו.

Whatsapp
Facebook
Email
Telegram

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בחו"ל מתחילה כאן

error: Content is protected !!