חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

סדנת הכנת בושם צרפתי בפריז

סדנת הכנת בושם צרפתי

אמנות הבשמים, המכונה לעתים קרובות שירת החושים, שבתה את האנושות במשך מאות שנים. בשמים הם לא רק סימן היכר או ניחוחות, הם תערובות מורכבות של צמחים שנבחרו בקפידה שיכולים לעורר רגשות, זיכרונות, ואפילו להעביר אותנו למקומות רחוקים. 

סדנאות בשמים מציעות הזדמנות ייחודית להתעמק בעולם המהפנט הזה, ומאפשרות למשתתפים לחקור את סודות יצירת הבישום, להעריך את הניואנסים של הריחות, ובסופו של דבר לתת חותמת משלהם ולעצב בושם בייצור אישי. ברחובותיה הססגוניים והמרהיבים של פריז, תוכלו למצוא אינספור סדנאות, בתי עסק פרטיים ייחודים, ועוד המון דוכני רחוב ובוטיק שונים.

מאז ומתמיד העם הצרפתי היה מאופיין כעם מגונדר מאוד, חובב מותגי אופנה ובוטיק וכמובן חובבי בשמים בצורה מובהקת, אפילו מספרים על משפחות המלוכה בצרפת שהיו צרכני בשמים בצורה כל כך גבוהה עד בלתי מבוקרת. היום, נדבר על חוויה בלתי נשכחת בין סמטאות העיר פריז , סדנת בוטיק ליצירת הבושם המושלם עבורכם.

דמיינו לעצמכם בושם כזה ייחודי ומיוחד, בושם כזה רק שהוא רק שלכם, שנרקח בידיים שלכם לפי הטעמים והריחות המתאימים לכם. בסדנה תגלו את הסודות הקסומים של עולם הכנת בשמים, נלמד איך להכין בשמים יוקרתיים ומופלאים ממגוון צמחים ופרחים שונים ותכינו במו ידכם "ליין בשמים אישי " ותיקחו בקבוק בושם שלכם אתכם הביתה.

קצת על הסדנא ומה מצפה לכם

במהלך הסדנא, נצלול אל היסטוריית הבשמים ונלמד על השימוש הראשוני שלהם והבאתם לעולם. נספוג את האווירה במהלך טיול קצר במוזיאון הבשמים וכמובן, ננסה המון טעמים וריחות שונים של צמחים ובשמים מגוונים ומרעננים.

תחילה, נפתח בחידון חברתי קצר בין משתתפי הסדנא בו נלמד על ההיסטוריה של הבשמים ועל חשיבותו בעולם המודרני, נמשיך אל מעמקי הסדנא בה נתאים ריחות לבושם ונלמד על סוגי הבשמים הקיימים בשוק. נלמד ממה מורכב הבושם ואילו רכיבים נמצאים בכל סוג בושם, נבין מה הן שתי התכונות החשובות של המולקולות. נתנסה ונעבוד אל מול הצוות המקצועי של הסדנא, צוות ותיק ומנוסה המתמחה בבשמים, הן בייצורם והן בשילובם.

לאחר שקיבלנו את הידע המקצועי, נתחיל במלאכה… כל משתתף מקבל בקבוק של 50 מ"ל ( אפשר גם יותר, כרוך בתשלום נוסף) ובוחר איזה סוג בושם ירצה להרכיב לפי המרכיבים הזמינים.

השתתפות בסדנת בשמים מציעה מספר עצום של יתרונות מעבר ליצירת ניחוח אישי בלבד:

  • הגברת מודעות החושים – סדנאות בושם מגבירות את המודעות החושית של המשתתפים, ומלמדות אותם להבחין בהבדלים עדינים בריח ולהעריך את מורכבות הניחוחות בחיי היומיום שלהם.
  • התבטאות יצירתית –  יצירת בושם ייחודי היא פעולה של ביטוי אמנותי, המאפשר למשתתפים להעביר את אישיותם, זיכרונותיהם ורגשותיהם באמצעות ריח.
  • הפגת מתחים –  פעולת הערבוב וההתנסות בריחות יכולה להיות תרפויטית להפליא, ולהציע למשתתפים הפסקה מהלחצים של חיי היומיום.
  • חיבור חברתי –  סדנאות בשמים מספקות חוויה קהילתית, ומאפשרות למשתתפים להכיר  ולהתחבר לאנשים אחרים החולקים את תשוקתם לבישום ולטיפוח.

כמה דגשים חשובים לקראת הסדנא

  • הכניסה לילדים מתחת לגיל 10 אסורה
  • הסדנאות מתקיימות במגוון שפות ( אנגלית, צרפתית ועוד)
  • שימו לב לא לאחר לסדנאות, הסדנא ממוקמת יחסית במרכז פריז ולכן על מנת לא לאחר נמליץ להגיע לקרבת המתחם טרם שעת הסדנא.
  • אורך הסדנא הוא כ – שעתיים.
  • הגיעו סקרנים והקפידו לשמור על אווירה כיפית וחיובית במהלך הסדנא.

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בחו"ל מתחילה כאן

error: Content is protected !!