חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

המוזיאון הלאומי לאמנות מודרנית – מרכז פומפידו בפריז

פריז היא בירת תרבות עולמית, וכיאה לאחת כזו נמצאים בה המוזיאונים לאמנות הטובים ביותר בעולם. בשנת אלף תשע מאות שישים ותשע החליט הנשיא הצרפתי ז'ורז' פומפידו להקים את המוזיאון הלאומי לאמנות מודרנית וגם עכשווית במבנה ארכיטקטוני ייחודי בלב ליבה של פריז.

מרכז פומפידו מכיל את המוזיאון לאמנות מודרנית, ספרייה ציבורית גדולה, מרכז ליצירה תעשייתית ומרכז למחקר ויצירה מוזיקליים כולם תחת קורת גג אחת. הנשיא פומפידו היה חובב אמנות נלהב והוא אמר את המשפט, אני רוצה בלהט שיהיה בפריז מרכז תרבותי שבו אמנות פלסטית הולכת יד ביד עם מוזיקה, סרטים, ספרים ועוד.

עבודות הבנייה של המבנה הייחודי החלו במאי אלף תשע מאות שבעים ושתיים שני אדריכלים צעירים, רנצו פיאנו וריצ'רד רוג'רס, היו אחראים לתכנן מבנה יוצא דופן, בצער רב פומפידו מת שנתיים אחרי זה, לפני שהספיק לראות את מרכז פומפידו השלם. המרכז נחנך על ידי יורשו של פומפידו ולרי ז'יסקארד ד'אסטינג בינואר אלף תשע מאות שבעים ושבע.

כיום מרכז פומפידו הוא אחת האטרקציות הכי שוות בפריז, המוזיאון הלאומי לאמנות מודרנית העשיר ביותר באירופה, כמו גם המרפסת של המרכז שבה תקבלו נופים מרהיבים על העיר פריז.

מרכז פומפידו תערוכות

תערוכות שמתקיימות עכשיו בתוך מוזיאון פומפידו

המוזיאון הלאומי לאמנות מודרנית - מרכז פומפידו בפריז

אחד האוספים החשובים ביותר של אמנות מודרנית במרכז פומפידו

לפריז יש לא מעט סמלים אייקונים חשובים, אך כמובן שיש כמה בולטים יותר מהשאר. מרכז פומפידו אשר ממוקם בלב פריז הוא ללא ספק אחד הסמלים החשובים של העיר. המבנה הייחודי שתוכנן בצורה הפוכה מבפנים לבחוץ הוא אחד המבנים המיוחדים שנבנו במאה העשרים ברחבי העולם.

גולת הכותרת של ביקור במרכז פומפידו זהו המוזיאון הלאומי לאמנות מודרנית ועכשווית, אשר מכיל את אחד מאוספי האמנות הגדולים ביותר באירופה. יצירות מודרניות ועכשוויות, אשר כוללת מגוון תחומי יצירה ואמנות כגון, אמנות פלסטית, ספרים, עיצוב, מוזיקה וקולנוע. 

האוסף המרשים של המוזיאון הלאומי לאמנות מודרנית ועכשווית מכיל באוסף שלו יותר ממאה אלף יצירות של אמנים מודרנים כמו למשל, פבלו פיקאסו, רוברט דלאוני, פרננד לג'ר, פרנטישק קופקה, אנדרה ברטון, אלברטו ג'קומטי ז'אן דובופה ועוד.

כרטיס הכניסה למוזיאון כולל גם תערוכה זמנית אחת בה אתם יכולים לצפות ביצירות מדהימות של מיטב האמנים ברחבי העולם. אין ספק שכדאי לקחת את הזמן במוזיאון ולסייר כמה שאתם יכולים, בכל מקרה לא תספיקו לראות את כל התערוכות והיצירות אך לפחות תנסו לראות את מה שחשוב.

מידע שימושי על המוזיאון הלאומי לאמנות מודרנית במרכז פומפידו בפריז

מרכז פומפידו בפריז הוא מסוג המקומות שלא כדאי לפספס. זהו אחד מאתרי התיירות הפופולריים ביותר בפריז כאשר בכל שנה מבקרים במקום מיליוני תיירים מכל רחבי העולם. את הכרטיסים למרכז בהחלט מומלץ בחום לקנות מראש באינטרנט ולהבטיח את מקומכם, כמו גם לחסוך לא מעט זמן המתנה בקופות.

מחיר של כרטיס כניסה למרכז פומפידו הוא חמישים ותשעה שקלים לאדם, הכרטיס כולל, כרטיס כניסה למוזיאון האמנות, כניסה לתערוכה זמנית אחת, עלייה לתצפית של מרכז פומפידו. לאחר ביצוע ההזמנה תקבלו את הכרטיסים למייל. אין צורך להדפיס את הכרטיס מפני שהוא כרטיס דיגיטלי. 

אם אתם מגיעים עם ילדים הכניסה היא חינם לילדים עד גיל שמונה עשרה, כך שאין צורך לקנות עבורם כרטיסים, במידה ונבצר מכם להגיע מכל סיבה שהיא יש אפשרות לבטל את הכרטיסים עד עשרים וארבע שעות לפני הביקור במרכז. מרכז פומפידו הוא ללא ספק אטרקציה חובה לכל מי שמכגיע לטיול בפריז כאשר תעלו למפרסת של המרכז ותראו את הנוף האייקוני של קו הרקיע של פריז תבינו על מה מדובר.

מרכז פומפידו בפריז הוא מבנה ייחודי בלב העיר אשר מכיל את המוזיאון הלאומי לאמנות מודרנית ועכשווית, ספרייה ענקית, מרכז יצירה תעשייתית, מרכז למחקר ויצירה מוזיקליים כולם באותו המבנה, מרכז פומפידו הוא אחד מאתרי התיירות החשובים בפריז שבהלחט מומלץ לבקר שם.

את כרטיסי הכניסה למוזיאון האמנות המודרנית במרכז פומפידו מומלץ לקנות מראש באינטרנט. מחיר של כרטיס כניסה הוא 59 שקלים לאדם, הכרטיס כולל כניסה למוזיאון האמנות, כניסה לתערוכה זמנית ועלייה לתצפית המרהיבה של המרפסת של מרכז פומפידו.

מרכז פומפדו בפריז פתוח כל ימות השבוע מלבד ימי שלישי. המרכז פתוח למבקרים החל מהשעה 10:00 עד 21:00, מומלץ להשקיע בביקור במקום לפחות שעתיים כדי שתספיקו לראות חלק נכבד מהוסף העצום של המוזיאון אשר מונה יותר ממאה אלף יצירות אמנות של האמנים המובילים בעולם.

מרכז פומפידו ממוקם באזור שוקק חיים בלב ליבה של פריז בכתובת: Place Georges-Pompidou, 75004 Paris, ניתן להגיע באמצעות תחבורה ציבורית מכל רחבי העיר, אך אם אתם יכולים להרשות לעצמכם הדרך הכי טובה היא פשוט לטייל ברגל באזור המקסים.

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בחו"ל מתחילה כאן

error: Content is protected !!