Search
Close this search box.

מה לארוז במזוודה לטיול לחו"ל

ישראלים רבים העומדים לפני טיול שוברים את הראש מה לארוז לקראת חופשה בחו"ל, בעיקר בקיץ, במהלכו באירופה יכול להיות גם מזג אוויר קר או גשום או בעונות מעבר, במהלכן לא ברור, האם להביא יותר בגדי קיץ או חורף, אנחנו גם עדים להרבה מקרים מצערים של שכחת פריטים קריטיים בבית, כמו רשיון הנהיגה, כך שהחופשה נהרסת, עת מתגלה כי אף חברת השכרה לא מוכנה להשכיר לכם רכב , אחרים שוכחים מטען לטלפון או פריט חיוני אחר ובשל כך, החופשה משתבשת והם צריכים להתעסק בחיפוש אנשים הטסים ליעד ונאלצים להסתמך על  אנשים זרים, כדי שיביאו להם את הפריט הנשכח.

החלטנו לפרסם מאמר שיהיה חיוני לקריאה לפני כל נסיעה, אשר בתקווה יסייע לכם בחופשה הבאה שלכם, כדי שלא תשכחו אף פרט חשוב וגם כדי לייעל לכם את הטיול.

החלטתם על היעד לחופשה המשפחתית השנתית ? צפון איטליה, אולי אוסטריה, החופים ביוון? אולי בכלל לשלב את לונדון ופריז?  טיול עליו חלמתם שנים לשוויץ ? לא משנה מה היעד , יש כמה דברים שמשותפים לכל טיול וזה אריזת המזוודה, כאשר מדובר באריזת מזוודה למספר בני משפחה, בהם ילדים…אנו נתקלים בהרבה שאלות ותהיות, אנחנו יודעים שזאת יכולה להיות משימה לא פשוטה לארוז מספר מזוודות ובהחלט ניתן בקלות לשכוח פריט חשוב עבור הילד שלכם, בדיוק בשביל זה החלטנו לכתוב את המאמר הזה, אז בואו נתחיל.

מזוודות -באיזה מזוודה כדאי לבחור?

כמובן שגודל המזוודה משתנה לפי היעד, זמן הנסיעה, ברור שבטיול של שבועיים תכולת המזוודה לא תהיה כמו לשבוע ימים, אלא אם אתם מתכוונים לכבס בחופשה, שזה לא תמיד הצב, רובנו נוסעים כדי לייהנות ולא לעסוק במטלות הבית .  אבל טעות נפוצה של רבים היא לקחת מזוודה גדולה ומגושמת, להעמיס עליה את כל הארון, לוקחים הרבה פריטים לא חיוניים שכלל לא מנצלים במהלך החופשה, הבגדים סתם חוזרים מקומטים, קחו אתכם לחופשה בת שבוע ימים מזוודה בגודל בינוני, קלה לנשיאה , מזוודה איכותית שלא תקרע או תישבר לכם באמצע הטיול, במיוחד אם אתם מתניידים בתחב"צ וזזים ממקום למקום בכל יום או יומיים. בחרו בגודל מזוודה המתאים לכל הביגוד שאתם צריכים לשבוע ימים ולמוצרי הטיפוח, את שאר הפרטים תוכלו לשאת בתיק גב שיהיה עליכם רוב הטיול, על כך נפרט מייד בהמשך.

אם אתם יוצאים לטיול תרמילאים, תמצאו תיק גב איכותי, מאחר שתשאו אותו מרבית הזמן על הגב, אל תעמיסו עליו ברמה שהוא יקשה עליכם להתנייד בטיול, ישנן שיטות לגלגל חולצות כדי שלא יתפסו מקום, לקחת רק מספר מצומצם של זוגות מכנסיים.

מה לגבי תיק יד?

אין צורך להעמיס במזוודה הכל, ניתן לקחת פריטים חיוניים כמו דרכון, כובע, קרם הגנה, פנס, מטען לטלפון , צעיף או מטריה, זוג משקפיים בתיק הגב שלכם, כמובן שיש להתייעל ולהביא כובע קטן או מטריה מתקפלת, כדי להקל על עצמכם בנשיאת המטען על הגב, קחו בחשבון שבקבוק המים יוסיף לו משקל בעת טיולים רגליים.

אם אתם חוששים מכיוסים וחטיפת תיקים, ראשית תערכו מחקר אודות רף הפשיעה ביעד אליו אתם נוסעים והשתדלו להימנע מאיזורים בהם שיעור הפשיעה גבוה, בכל מקרה ניתן לשים כסף בתוך פאוץ', כמו גם ניתן ללבוש את התיק מקדימה במקומות הומי אדם כגון שווקים וסמטאות.

ניתן גם לענוד עליכם במקום תיק גב,  תיק יד צולב  על הגוף עם רוכסן , כמובן השתדלו להחזיק כסף בתוך ארנק בתוך כיס פנימי וסגור בתיק , שקשה להגיע אליו באמצעות הושטת יד, כך שגם אם יהיה ניסיון כיוס, הוא יהיה כושל או שתבחינו בכך מבעוד מועד.

איך לארוז מזוודה
איך לארוז מזוודה

טיפ לגבי סדר וניקיון במזוודה

תמיד שאו אתכם לטיול שקית גדולה של אשפה, בה תוכלו לאחסן את כל הבגדים המיוזעים או המלוכלכים שלכם, כדי שיהיו בנפרד מהכביסה הנקייה והבגדים שטרם לבשתם, מעבר לעובדה שזה הגייני יותר, זה יקל עליכם את ההתארגנות בבקרים, במקום להתחיל לחפור במזוודה ולנסות להבחין מה נקי ומה לא, ההפרדה תהיה ברורה. נסו לשמור על סדר מסויים במזוודה, גם אם אתם זזים מדיי יום או יומיים למלון אחר ואם אתם באותו מלון כל השהות, מוטב להוציא את הבגדים אל הארון או השידה כדי לשמור על הבגדים שלא יתקמטו. 

מה עם ארנק ?

אל תשאו אתכם את כל הארנק מישראל, אתם לא צריכים כרטיסי קופת חולים, רב קו ואפילו לא את תעודת הזהות, קחו עמכם כסף, כרטיס אשראי בינלאומי, דרכון, רשיון נהיגה ישראלי ובינלאומי. כמובן שאו עמכם אישור רפואי לתרופות, במידת הצורך, או אישור נוטריוני למקרה שנוסע עימכם קטין שאינו הילד שלכם, מעבר לכך, אל תעמיסו על הארנק.

הבדלים בין אריזת מזוודה אל חופשת בטן גב לעומת חופשה אקטיבית

אם אתם יוצאים לחופשת בטן גב, כשרוב הזמן תהיו במלון יוקרתי ורק תעשו גיחות לכמה טיולים ואטרקציות, כאשר רוב הזמן תשכבו בבריכה או בחוף,, כדאי לקחת במקום גם תיק כבד, בעיקר בגדי ים, קרם הגנה, משקפי שמש וכמה בגדים קלילים, נעלי אצבע לחוף וזוג נעלי עקב או נעליים אלגנטיות לבילוי בערב, אין צורך להיסחב עם מטען כבד. לעומת זא אם אתם מתכוונים לעשות טיול של טרקים בהרים, תצטרכו נעליים מתאימות להליכות ממושכות, הרבה יותר זוגות גרביים, ציוד מתאים לטרקים.

לקחת תרופות אתכם לטיול?

טיפ חשוב הוא להצטייד במספר תרופות חיוניות, אנו שומעים אינספור סיפורים על מטיילים שחטפו התקררות ונאלצו להתחיל לחפש רופא במהלך הטיול, שכן עם כאב גרון או כאב אוזניים, קשה מאוד להמשיך בשגרת הטיול. אנו כמובן מייעצים לפנות לרופא במיידי במידה והדבר נדרש ולא להזניח את בריאותכם, אבל אם מדובר בהתקררות קטנה, כאב קל בגרון, כאב ראש או כאב בטן, בהחלט מומלץ לשאת משכך כאבים, לקחת עימכם תרופות כמו דקסמול להתקררות קלה והורדת החום, טיפות אוזניים ללא מרשם נגד כאבים, כדורי סטרפסילס להקלה בגודש וכאב בגרון, טיפות אף וכל תרופה ללא מרשם.

כמובן שאם אתם צורכים תרופות באופן קבוע, אל תשכחו להביא אותן אתכם לטיול , לרוב לא ניתן להעלות אותם בתיק הגב, אלא רק לבטן המטוס, בעיקר כשמדובר בנוזלים.

לארוז בגדים בקיץ האירופאי?

הקיץ באירופה יכול להיות חם מאוד בשנים האחרונות, עם ההתחממות הגלובלית , ישנם גלי חום קיצוניים כמעט בכל יעד באירופה, אבל הקיץ יכול להיות גם נעים בהרבה מבישראל, טמפרטורות מתונות המאפשרות להשתזף בחופים , לטייל בסימטאות העיירות , לראות ערים ארופאיות ואתרי תיירות מובילים, לטייל בכפרים ולטפס ברכבלים אל ההרים, בהם מזג האוויר אפילו קריר. אבל לצד כל זה מזג האוויר גם יכול להיות קר וגשום, בהרים כמעט אין שבוע בלי גשם, באוסטריה ששמונים אחוז ממנה האלפים או בהרי הדולמיטים , בשוויץ, באיזור שאמוני בצרפת או בפרינאים של ספרד, ביער השחור, באלפים הצרפתיים, באירלנד, באנגליה, סקוטלנד, סלובניה, בסלובקיה ואפילו בדרום איטליה ועוד, בכל אחד מהיעדים האלה, אתם עלולים להגיע רק עם בגדי קיץ בשיא הקיץ ולהיות מופתעים על ידי גשם זלעפות חזק מאוד שיכול להימשך רק כמה שעות, או אפילו כמה ימים, בעיקר באיזורי הטבע הגבוהים.

אז נכון אנחנו רגילים שבקיץ, יש שמש כל הזמן, אך אין זה המצב באירופה,  יכול להיות גם קר וגשום, וכדי להיות מוכן הצטיידו תמיד במעילי גשם ומטריה. קחו אתכם לפחות בגד אחד מחמם שניתן לפשוט במידה והעננים חולפים לאחר שעתיים, כך שניתן בקלות להתקלף ובמילים אחרות, התלבשו בשיטת הבצל, שכבות, חולצות קצרות, מכנסיים ארוכים, סריג עם רוכסן שניתן ללבוש או להוריד . לעתים קרובות גם אם יורד גשם, לא קר בכדי להיסחב עם מעיל כבד בשיא הקיץ של יולי או אוגוסט, אבל בספטמבר אנו ממליצים בהחלט לשאת אתכם גם מעיל.

מומלץ כן להביא ג'קט או מעיל קל לילדים קטנים גם בקיץ, זה גם לא תופס הרבה מקום במזוודה וגם לא כדאי לקחת סיכון מיותר שמא הילדים יתקררו ויהיו חולים במהלך חופשה.

אנחנו לא ניתן לכם כאן הוראות של כמה זוגות גרביים או תחתונים לקחת? כמובן שאם יוצאים לטיול של שבוע, רצוי לא לקחת בדיוק 7 זוגות, תמיד קחו יותר, אבל גם אל תיסחפו ותקחו אתכם את כל המגירה, הפעילו שיקול דעת ולטיול של שבוע, קחו אתכם עשרה פריטים.  זה תלוי בכם, בכמות הפעמים שאתם מתקלחים בחופשה, האם אתם הולכים לכבס או לא, האם אתם אוהבים לארוז רק דברים חיוניים ונעדרים מהחדר עד הלילה או אתם מגיעים למלון ומחליפים בגד לקראת בילוי בלילה, אם אתם אוהבים ללבוש כל יום חולצה נקייה וכו'.

זה תלוי גם לאן נוסעים, האם זה טיול טרקים, שבמהלכו סוחבים הכל על הגב, במקרה זה קחו מעט ביגוד ואפילו ליבשו את אותם מכנסיים , אם לעומת זאת אתם טסים למילאנו או לוצרן בשוויץ, האנשים שם ברחוב הם המתלבשים הטובים ביותר וחשוב לכם להיות מהודרים ולהתלבש בסטייל, במקרה זה ארזו את בגדיכם הטובים ביותר.

בטיול משפחתי רגיל, אנו ממליצים לא להיסחב יותר מדיי עם שמלות ערב מפונפנות ובגדים אלגנטיים, אלא לקחת בגדים פשוטים ונוחים לטיולים רגליים , במיוחד אם אתם עם אותו הבגד מהבוקר ועד הערב, קחו חולצות טי שרט נוחות ולא צמודות מדיי לגוף, כדי להימנע משפשפת והזעה, לבשו טייץ נמתח, הימנעו מחגורות מהודקות. בגדים פשוטים, גם בדרך כלל קלילים ותופסים פחות מקום במזוודה.

לשים במזוודה כובע

פריט חובה שאנו ממליצים לשאת עמכם בתיק הגב או יותר נכון על הראש, זהו פריט שאין לזלזל בחשיבותו, הוא ימנע מכם להישרף וימנע מכם כאבי ראש, בעוד השמש קופחת על ראשכם, בטח ובטח אם אתה גבר קירח. כובע הוא יותר מסתם אביזר אופנתי, אמנם מותר לכם לבחור בכובע מסוגנן, אך עליו להיות גם פרקטי, להיות נוח ולהסתיר את השמש ולא רק להיראת טוב על הראש או הפדחת שלכם.

לשים במזוודה משקפי שמש

 פריט חובה נוסף , במיוחד לנהגים שביניכם, הם משקפי שמש . חשוב מאוד לבחור במשקפיים איכותיות, מדובר בבריאות שלכם, אם אתם משתמשים במשקפי ראייה, בחרו במשקפי שמש באמצעותן תוכלו לראות ולא משקפיים בתור אביזר אופנתי שאולי יסתיר את השמש , אך יהיה קשה לראות איתן נופים או לנהוג עימן. חשוב מאוד לוודא שמשקפי השמש הישנות שלכם עדיין מותאמות לראייה בנהיגה, שהן ידות מספיק, שכן אתם הולכים לנהוג בכבישים שאתם לא מכירים באופן אינטנסיבי יותר מהיום יום, למרחקים ארוכים ובכבישים מפותלים, לכן חשוב מאוד לשים דגש ולשמור על העיניים שלכם.

אריזת מזוודה
אריזת מזוודה

לארוז במזוודה בגדים אלגנטיים

בקיץ רצוי שתשאי איתך גם כמה שמלות מקסי נחמדות , חצאיות קצרות  ומכנסיים קצרים , רק שימי לב שיש מקומות שלא ניתן להיכנס אליהן עם ביגוד חשוף, כמו כנסיות, קתדרלות, כל אתר דתי או מקדש, יש לכסות כתפיים ולהיות עם חצאית המכסה את הברכיים ולכן מומלץ להשאיר גופיות קטנות, חולצות בטן ומכנסיים קצרים לחוף או בילויים בערב.

לשים במזוודה עליונית

רצוי להביא איתך עליונית דקה בקיץ , גם ביעדים חמים הרבה פעמים מקררים מאוד עם מזגנים, אם הלכת להופעה, למסעדה או עלית לרכבת או אוטובוס או אם את רוצה להיות רוב היום בגופיה , אבל להיכנס לכנסיה, רצוי להחזיק בעליונית או שתיים, שתהיה איתך בתיק הגב וניתן  לקפל בקלות.

איך לארוז חולצות במזוודה?

בחרי חולצות ליומיום, אבל גם כמה חולצות לבילוי בערב, כך שאת יכולה להתארגן במהירות ובקלות ולשנות את הלוק מג'ינס כחול וחולצת טי שרט לבנה ופשוטה, להחליף לחולצה שחורה קלאסית עם שרשרת מעניינת וכך שינית את הלוק לאלגנטי ומתאים לערב, ללא מאמץ מיוחד, במיוחד אם חשוב לך לחסוך בזמן בעת הטיול.  בערב אין מגבלה ולכן את בהחלט יכולה לחשוף זרועות .

התאמת הבגד למזג האוויר-ז'קטים

שימו לב שגם בקיץ באירופה יכול להיות קריר אחר הצהריים  או בלילה ולכן תוכלי לשאת איתך ג'קט שתוכלי ללבוש על השמלה האלגנטית בלילה, כדי שתוכלי לעמוד מול השקיעה מבלי לקפוא.

אנו ממליצים לא להעמיס על המזוודה עם קרדיגנים או ז'קטים, מספיק לקחת אחד לחופשה של שבוע, שבועיים.

מכנסיים - איך לארוז?

אם אתם הולכים ליעד מאוד מאוד חם, כמו תאילנד, ספרד או סיציליה , הבחירה הנכונה ביותר עבור מכנסיים, יהיו מכנסי פשתן , תשלבו זאת עם גופייה וסנדלים  או נעלי ספורט במידה ואתם חורשים את העיר כל היום.

אם אתם בוחרים בג'ינס לטיול שלכם, אל תסתכלו רק על אופנה, קחו ג'ינס שלא יהיה הדוק מדיי באיזור המותניים או הבטן, הליכה במהלך היום עם בגד מהודק עלולה ליצור כאבי בטן ואדמומיות ושלפוחיות.

לטיולים רגליים והליכות ממושכות, אל תתביישו ללבוש מכנסי טרנינג, עדיין תוכלו לבחור בטרננינג שנראה עליכם מצויין, אופנתי ויגרום לכם להרגיש בנוח, כיום יש הרבה חליפות טרנינג טרנדיים מאוד.

אנו ממליצים להימנע במהלך טיולים רגליים ממכנסיים קצרים , בנוסף באירופה מזג האוויר הפכפך ואם תמצאו את עצמכם עם מכנסיים קצרים , עלול להיות לכם קר, בניגוד לגופיה, עליה תמיד ניתן ללבוש עליונית. בנוסף, במהלך טיול אתם עלולים לשפשף את הברכיים או להישרט ברגליים מאבנים, קוצים, צמחייה או ליפול, אם תהיו עם מכנסיים ארוכים הנזק ייקטן, בנוסף תימנעו מעקיצות יתושים או יצורים אחרים, מכנסיים קצרים יהיו בסדר כשאתם משתזפים בחופים או יוצאים לשתות בירה, במידה ולא קר מדיי בערב.

איך אורזים נעליים במזוודה?

אם אתם חורשים יעד מהבוקר עד הערב, בין אם זה טראק להרים או מטיילים בעיר אירופאית, מומלץ להימנע מסנדלים כפכפים ונעלי עקב, באירופה המדרכות עתיקות מאוד והליכה עם נעל לא מתאימה עלולה להוביל לפציעות, מעבר לאי הנוחות וכאבי הרגליים, הטיול עלול להשתבש, לא תוכלו להתנייד בקלות, תצטרכו להוציא יותר כסף על תחבורה ציבורית ובסוף היום תגלו אדמומיות, פצעים ואפילו עלולה להיגרם דלקת שתגרום לרגל להתנפח. בחרו זוג נעלי ספורט נוחות במיוחד לאורך כל היום, קחו עמכם זוג נעליים אלגנטיות לבילוי בערב. סנדל או כפכף יהיה טוב להסתובבות במלון , ליד הבריכה ובחופים.

איך לקחת במזוודה מוצרי טואלטיקה והגיינה?

ישנם מוצרי טיפוח שלא חייבים לקחת כמו סבון גוף, שמפו, מרכך או מסיכה, שלרוב ניתן למצוא בכל מלון, גם הפשוט ביותר, אלא אם אתם משתמשים רק במוצרים אורגניים מרכיבים טבעיים או חוששים מתגובות אלרגיות למוצרים שאתם לא מכירים , קחו עמכם מי ניקוי  או חלב ניקוי או סבון פנים בו אתם משתמשים , ניתן תמיד לרכוש מוצרי טואלטיקה בפארמים בחו"ל, אבל אם אתם לא רצים לבזהז זמן או כסף, הביאו עמכם מוצרי טיפוח מהבית.

הכי חשוב קחו אתכם תיק איפור ותיק נפרד למוצרי הטיפוח, כדי להימנע מסרבול ובלאגן במזוודה וגם כדי לשמור על המוצרים וכדי שהמייק אפ לא יתערבב ויכתים את החולצה הלבנה שלכם. אנו ממליצים לנימנע מלהשאיר מוצרי איפור למשך זמן ממושך בתוך רכב סגור בימי קיץ חמים, שכן המוצר צפוי להתחמצן ולהיהרס כליל.

מה לשים בתיק כלי רחצה –

 • עם סכיני גילוח, מברשת ומשחת שיניים, חוט דנטלי ומי פה
 • קרם הגנה
 • מכשיר חשמלי להסרת שיער , מכונת גילוח לגבר
 • קרם לחות לפנים ליום וללילה. (בשנים האחרונות מחקרים מראים שקרם לילה עושה יותר נזק מתועלת, שכן העור שלנו מתקן עצמו בלילה ורצוי שהעור יהיה חשוף) כדי לחסוך מקום ניתן להשתמש בהם גם בתור קרם לידיים.
 • בקבוק בושם ,דֶאוֹדוֹרַנט
 • מברשת שיער או  מסרק

מה לשים בתיק האיפור-

קודם כל מברשת איפור או ספוגית, אלא אם את מתאפרת רק בידיים, שזה כמובן הכי הגייני ומומלץ

 • מייק אפ וקונסילר
 • סוֹמֶק
 • פינצטה
 • שפתון

פריטים שאינם חובה לנשיאה בטיול:

 • קרם או ספריי לשיער
 • קרם ידיים
 • מעגל ריסים או הדבקת ריסים
 • איפור גבות
 • מַסקָרָה
 • אייליינר 

נסי להימנע ממוצרים כבדים שלא תעשי בהם שימוש בטיול, זכרי כי מוצרים עלולים להיתקלקל במהלך טיול, בעיקר במזג אוויר חם, כמובן שגם האיפור לא תמיד עמיד בקיץ.

מה לארוז לבילוי בים בחופשת בטן גב?

בגד ים שלם או ביקיני , מכנסיים קצרים ונוחים לגבר או בגד ים.

מומלץ לקחת תיק מיוחד לחוף ולהימנע מלהכניס לחולות את התיק שאתם נושאים עמכם לטיולים, כי כל מה שתשאו עימכם יתמלא בחול, בחרו בתיק קל לנשיאה שתוכלו לקחת בו את הדברים החיוניים בלבד לחוף.

קחו כפכפים  או נעלי אצבע.

אם התמזל מזלכם ואתם במלון יוקרתי, וודאי לא תצטרכו לשאת עמכם מגבת מהחדר או מהבית, אבל אם אין זה המצב החזיקו בתיק מגבת גוף ארוכה כדי שתוכלו לצאת ממנה ולהתעטף כדי להימנע מהבדלי טמפרטורה.

אם אתם הולכים לבלות הרבה זמן בשמש, הביאו משקפי שמש, קרם הגנה, כובעים, בקבוקי מים , אם אתם בחוף פרטי של המלון, אין צורך להצטייד במזון או שתיה, תוכלו להזמין מהבר, אבל אם הלכתם עד לחוף מבודד לבילוי רומנטי הרחק מההמון, קחו לכם מהמלון קצת פירות ובקבוקי מים כדי לא להתייבש.

 אם אתם עם חברים, תוכלו לקחת כדור ולשחק כדור עף חופים, תוכלו לקחת ספר עד שסוף סוף יש לכם זמן לרבוץ.

דברים נוספים לארוז שאסור לשכוח!

מתאם אוניברסלי

טסים לארץ זרה והשקעים שונים מהארץ? אתם חייבים מתאם אוניברסלי להטענת כל המכשירים החשמליים שלכם!

מחשב נייד

אם אתם צריכים להיות בקשר עם העבודה או הלימודים, קחו איתכם את המחשב הנייד , בנוסף קחו מתאם, שכן מחשב נייד לא ניתן לטעינה בכל מקום.

טלפון

הטלפון  הוא ללא ספק אחד הפריטים הכי  חיוניים בנסיעות לניווט, מעקב אחר מזג האוויר, כמובן יצירת קשר עם המשפחה בבית. בחרו בסים או חבילת גלישה  כדי לחסוך עלויות, הימנטו מלדבר בטלפון אם לא עשיתם חבילת גלישה, שכן מדובר בעלויות גבוהות מאוד, ניתן לבחור בחבילה בסיסית של גלישה באינטרנט ולדבר בווטצאפ בלבד, אבל שימו לב שלא תוכלו להתקשר לטלפונים מקומיים, למשל למלון שלכם כדי להודיע שאתם מאחרים או צריכים מים חמים.

מצלמה

באופן עקרוני לכולנו היום יש מצלמה בטלפון, אבל אם אתה צלם חובב או צלם מקצועי, רצוי להביא מצלמה מקצועית ואת כל הציוד הנדרש לך כדי להוציא את המיטב מהתמונות של הנופים המרהיבים. 

מטען

בטיולים אנו מנווטים המון ופעמים רבות זה זולל לנו את הסוללה וכבר בצהריים אנו מגלים שנשארנו עם אחוזים בודדים, שאו עמכם תמיד מטען לסוללרי בתיק הגב, היכנסו אל מסכדה או בית קפה ואל תתביישו לבקש להטעין, בנוסף ישנם מטענים לרכב או מטענים ניידים באמצעותם ניתן להטעין את הטלפון הסלולרי, אם נתקעתם עם בטריה חלשה.

מטריה גם בקיץ וביגוד לחורף

ופריט אחרון וחביב, אל תשכחו לארוז מטריה (במדינות רבות, כמו שוויץ , אוסטריה או אנגליה  יורדים הרבה גשמים בקיץ) אם שכחתם תמיד אפשר לרכוש שם.
בחורף הצטיידו בביגוד מותאם וחם, כולל כפפות וצעיף לצוואר, בגדים תרמיים, גרביים עבות ועוד.

Whatsapp
Facebook
Email
Telegram

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בחו"ל מתחילה כאן

error: Content is protected !!