Search
Close this search box.

סיור גרפיטי בברצלונה

שכונת אל רבאל (El Raval) בברצלונה היא אזור תוסס ועצבני שעבר שינוי משמעותי במהלך השנים. רוואל, הידועה בגיוון, בהיסטוריה העשירה ובתרבות העירונית העכשווית שלה, משמשת גם כקנבס לאמני רחוב המבטאים את היצירתיות שלהם על קירותיו. בסיור זה, גלו את העולם המהפנט של אמנות הרחוב והגרפיטי שהופך את רבאל לייחודי עוד יותר.

1. התחלה ברמבלה דל רבאל (Rambla del Raval)
התחילו את סיורכם ברמבלה דל רבאל הרחבה, עטורת העצים. לפני שאתם צוללים לתוך אמנות הרחוב, קחו רגע להתפעל מפסל חתול הברונזה המפורסם של אוסקר טוסקטס. מכאן, עשו את דרככם אל לבה של רבאל, תוך שמירה על עיניכם פקוחות עבור יצירות אמנות בלתי צפויות.

2. Carrer de la Riera Baixa
הרחוב הזה ידוע באווירה האלטרנטיבית שלו, חנויות וינטג' וחנויות תקליטים. כשאתם משוטטים, חפשו ציורי קיר וחתיכות קטנות של גרפיטי המעטרות תריסי חנויות, פתחים וקירות צדדיים. לעתים קרובות, אמנות הרחוב כאן משתנה לעתים קרובות, ומשקפת את הרוח ההולכת ומתפתחת של רוואל.

3. קארר דה חואקין קוסטה (Carrer de Joaquín Costa)
בתור אחד הרחובות התוססים ביותר ברוואל, קארר דה חואקין קוסטה לא רק שוקק ברים ומסעדות אלא גם מציג כמה יצירות איקוניות של אמנות רחוב. הקירות כאן הם עדות לאמנים מקומיים ובינלאומיים שהטביעו את חותמם.

4. פלאסה דה לה גארדוניה – Plaça de la Gardunya
מאחורי שוק בוקריה המפורסם, הכיכר הזו מוקפת בבניינים המהווים קנבסים לציורי קיר גדולים מהחיים. מהצהרות פוליטיות ועד לאמנות מופשטת, הכיכר מספקת פינוק ויזואלי למי שמתעניין בתרבות האמנות העירונית.

5. פארק שלוש הארובות (Parc de les Tres Xemeneies)
ממוקם בסמוך לקצה הנמל של שדרת Parallel, הפארק הזה הוא אזור גרפיטי חוקי, מה שהופך אותו למקום דינמי שבו אתה יכול למצוא לעתים קרובות אמנים בעבודה. האמנות כאן תמיד רעננה ומשקפת אינספור סגנונות ומסרים.

6. Carrer dels Tallers
רחוב זה פועל במקביל ל-La Rambla ומציע שילוב של חנויות מוזיקה, בוטיקים אלטרנטיביים ויצירות אמנות רחוב משמעותיות. ציורי הקיר כאן הם לעתים קרובות בשיתוף פעולה, ומציגים שילוב של סגנונות וטכניקות.

סיכום:
סיים את הסיור שלך ב-MACBA (מוזיאון ברצלונה לאמנות עכשווית). גם אם לא תיכנסו למוזיאון, הרחבה בחוץ היא מקום פופולרי לגלישה על סקייטבורד ולעתים קרובות כוללת גרפיטי זמני, מה שהופך אותה לסיום הולם לחקר אמנות הרחוב של רבאל.

טיפים:

אם אתה צלם נלהב, ודא שיש לך מספיק סוללה ואחסון, שכן יצירות האמנות הן פוטוגניות להפליא.

אמנות רחוב, מטבעה, היא ארעית. מה שאתה רואה היום עשוי להיות מוחלף ביצירה חדשה מחר. איכות דינמית זו היא חלק מהפיתוי של תרבות אמנות הרחוב.

שקול לשכור מדריך אמנות רחוב מקומי או להצטרף לסיור קבוצתי. הם יכולים לספק תובנות עמוקות יותר על האמנים, הטכניקות והסיפורים שמאחורי האמנות.

הערה: יש לכבד תמיד את האמנות וסביבתה. זכרו שבעוד שאמנות רחוב היא סוג של ביטוי, ונדליזם או השחתת רכוש ללא רשות אינם חוקיים. תהנה מהמסע הצבעוני שלך דרך רבאל!

משמעות היסטורית של רובע רבאל

התחלות ימי הביניים: במקור מחוץ לחומות העיר, רבאל שיכנה את התעשיות הראשונות, בתי חולים ומנזרים. היא פיתחה מוניטין של זרים, פועלים ובעלי מלאכה.

טרנספורמציה מודרנית: במאה ה-20, עם צמיחתה של ברצלונה, זכה רוואל לכינוי "Barrio Chino" (צ'יינה טאון) לא בשל אוכלוסייה סינית משמעותית אלא בגלל אופיו הבוהמייני, המוצל במקצת.

אטרקציות בולטות

MACBA (מוזיאון לאמנות עכשווית של ברצלונה): תוכנן על ידי האדריכל האמריקאי ריצ'רד מאייר, MACBA עומד כאייקון מודרני על רקע ההיסטורי. מלבד האוסף המרשים של אמנות עכשווית, הכיכר בחוץ היא מוקד לגולשי סקייטבורד.

שוק לה בוקריה: ידוע רשמית בשם Mercat de Sant Josep de la Boqueria, השוק ההומה הזה מציע עומס חושי, מתוצרת טרייה ובשרים ועד למעדנים מקומיים.

רמבלה דל רבאל (Rambla del Raval): בניגוד לשדרת לה רמבלה הצפופה, רמבלה דל רבאל מציעה אווירה נינוחה יותר, שלאורכה עצי דקל ובתי קפה. פסל החתול הענק ברונזה מאת אוסקר טוסקטס הוא מקום צילום פופולרי.

אל גאטו דה בוטרו (El Gato de Botero): פסל חתול ברונזה מאסיבי זה הפך ליצירה סמלית של נוף רוואל.

Palau Güell: אחת מיצירות המופת המוקדמות של אנטוני גאודי, אחוזה זו מציגה את הברק האדריכלי המסחרי שלו.

Antic Hospital de la Santa Creu: בניין גותי מפואר ששימש בעבר כבית חולים, מאכלס כיום את ספריית קטלוניה.

Whatsapp
Facebook
Email
Telegram

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בחו"ל מתחילה כאן

error: Content is protected !!