Search
Close this search box.

מופע ברודוויי ספר המורמונים (The Book of Mormon)

מופע ברודוויי ספר המורמונים (The Book of Mormon)

המופע ספר המורמונים הוא מחזמר סאטירי המשלב הומור, מוזיקה ופרשנות חברתית. הוא נוצר על ידי הצוות עטור פרס הטוני מאחורי סדרת הטלוויזיה המצוירת "סאות' פארק", טריי פארקר ומאט סטון, יחד עם רוברט לופז, שותף ליוצר המחזמר ("Avenue Q") וכותב השירים של ("Frozen").

הסיפור סובב סביב שני מיסיונרים מורמונים צעירים, הקשיש קווין פרייס והקשיש ארנולד קנינגהם, הנשלחים מחייהם הנוחים בסולט לייק סיטי לכפר מוכה עוני באוגנדה. כשהם מנסים להפיץ את תורתו של כנסיית ישוע המשיח של קדושי אחרית הימים, הם נתקלים באתגרים שונים, כולל אדון המלחמה המקומי, הבדלי תרבות וספקנות של תושבי הכפר.

לאורך התוכנית, "ספר המורמון" משתמש בהומור כדי להתמודד עם נושאים כמו דת, אמונה, אימפריאליזם תרבותי וצמיחה אישית. הוא משתמש בשפה חסרת כבוד ולעתים קרובות מפורשת, פורצת את גבולות התיאטרון המוזיקלי המסורתי. המופע ידוע במילים החכמות, בשירים הקליטים ובשנינות החדה שלה.

המחזמר כולל מגוון שירים בלתי נשכחים, ביניהם (Hello!", "I Believe", "You and Me (But Mostly Me) (ו-"Hasa Diga Eebowai") . המוזיקה משלבת אלמנטים של מנגינות מופעים מסורתיות בברודווי עם סגנונות עכשוויים, המשלבת גוספל, פופ ואפילו קריצה למחזות זמר של דיסני.

ספר המורמונים ערך את הופעת הבכורה שלו בברודווי בתיאטרון יוג'ין אוניל במרץ 2011 וזכה במהירות לשבחי המבקרים. הוא קיבל תשעה פרסי טוני, כולל המחזמר הטוב ביותר, וזכה להצלחה מסחרית, ומשך אליו קהל רב בעקביות.

ספר המורמונים המופע של יוצרי סאות' פארק

ספר המורמונים הוא מחזמר מצחיק וחסר כבוד שמסתכל על דת, הבדלי תרבות וצמיחה אישית. הוא משלב כתיבה חכמה, שירים קליטים ושנינות חדה כדי לספק חוויה משעשעת ומעוררת מחשבה. התוכנית עוקבת אחר מסעם של שני מיסיונרים מורמונים צעירים, הבכור קווין פרייס והקשיש ארנולד קנינגהם. 

הם משובצים לכפר נידח באוגנדה, שם הם נתקלים בעוני, במחלות ובאיש מלחמה שמטיל אימה על הקהילה. המיסיונרים, חמושים באמונתם ובנחישות, מנסים לחולל שינוי באמצעות הפצת תורת דתם. עם זאת, כשהם מתמודדים עם המציאות הקשה של העולם וספקנות מצד תושבי הכפר, אמונותיהם ותפיסת עולמם מאותגרים. 

האישיות המנוגדת של שני הגיבורים מוסיפה לדינמיקה הקומית, אלדר פרייס אידיאליסטית וממוקדת בהשגת גדולות, בעוד אלדר קנינגהם מגושם, נוטה להגזמה ולעתים קרובות ממציאה דברים. ספר המורמונים משתמש בהומור וסאטירה כדי לחקור נושאים שונים, כמו דת, אמונה, התנגשויות תרבותיות ומשמעות החיים. 

הם ממש לא נרתעים מללעוג למורמוניזם עצמו או להיבטים אחרים של דת מאורגנת, אבל זה גם מדגיש את כוחה של האמונה ואת חשיבות הקהילה. המחזמר כולל שילוב של סגנונות מוזיקליים, כולל מנגינות מופע בברודווי, גוספל ופופ עכשווי. 

השירים קליטים וכתובים בחוכמה, עם מילים הומוריסטיות שלעתים קרובות מצמידות מנגינות קלילות עם נושא אפל יותר. בעוד שמופע ספר המורמונים משתמש בהומור ופארודיה, הוא גם מספק רגעים לבביים ורגעים של צמיחה אישית לדמויות. 

הוא מאתגר את הדעות הקדומות, מעודד הזדהות ומזמין את הקהל להרהר באמונות ובערכים שלו. חשוב לציין שספר המורמונים מכיל שפה ותכנים מפורשים, אשר עשויים שלא להתאים לכל הקהלים. עם זאת, למי שמעריך את ההומור החד והפרשנות החברתית שלו, הוא מציע חוויה תיאטרלית משעשעת ומעוררת מחשבה.

מידע שימושי על מופע ברודווי ספר המורמונים

מופע ברודווי ספר המורמונים (The Book of Mormon) הוא מחזמר בברודווי שהוצג בבכורה בתיאטרון יוג'ין אוניל בניו יורק במרץ 2011. הוא נוצר על ידי טריי פארקר, רוברט לופז ומאט סטון. משך ההצגה הוא כשעתיים ו-30 דקות, כולל הפסקה אחת.

כדאי לקחת בחשבון שהמופע ספר המורמונים מכיל שפה שיכולה להיות מעט קשה, הומור למבוגרים ונושאים שנוי במחלוקת. ייתכן שהוא לא מתאים לכל הקהלים, במיוחד לאלה שנפגעים בקלות או שלא בנוח עם קומדיה חסרת כבוד.

ניתן לרכוש כרטיסים למופע ברודווי ספר המורמון", ניתן לקנות את הכרטיסים באינטרנט ואף רצוי להזמין כרטיסים מראש, מכיוון שהמופע פופולרי מאוד ולעיתים קרובות הכרטיסים עלולים לאזול. הגבלת גיל, ההצגה מומלצת לקהל בוגר בשל התוכן המפורש שלה. בדרך כלל זה לא מומלץ לילדים מתחת לגיל 12.

מופע ברודווי ספר המורמונים זכה לשבחים רבים, כולל תשעה פרסי טוני, כולל המחזמר הטוב ביותר, הפרטיטורה המקורית הטובה ביותר והספר הטוב ביותר במחזמר. הוא גם זכה בפרס גראמי לאלבום התיאטרון המוזיקלי הטוב ביותר.

נגישות, המופע מספק אפשרויות נגישות לאנשים עם מוגבלות. זה עשוי לכלול מקומות ישיבה נגישים לכיסא גלגלים, מכשירי האזנה מסייעים ושירותי כיתוב. רצוי ליצור קשר עם התיאטרון או מוכר הכרטיסים מראש כדי לברר לגבי מקומות נגישות ספציפיים. 

סחורה של ספר המורמונים, כולל הקלטות צוותים, חולצות ומזכרות אחרות, זמינות לרוב לרכישה בתיאטרון או דרך קמעונאים מורשים.

כתובת התיאטרון ברודוויי שבו מוצג (The Book of Mormon) היא:

Eugene O'Neill Theatre 230 West 49th Street New York, NY 10019.

שעות פעילות המופע משתנות ונתונות בהתאם ללוח הזמנים המעודכן. מומלץ לבדוק את לוח המופעים באתר בעת רכישת הכרטיסים לקבלת מידע מעודכן.

כדי להגיע לתיאטרון (Eugene O'Neill) מתוך מרכז ניו יורק או ממיקום אחר בעיר, ניתן להשתמש בתחבורה הציבורית או במכונית. האופציות הנפוצות הן, תחבורה ציבורית, מטרו: תחנת מטרו הקרובה ביותר היא 49th Street Station, שבקווים N, Q, R.

אוטובוס: ישנן מספר תחנות אוטובוס בקרבת התיאטרון. ניתן להשתמש באפליקציות תחבורה ציבורית מקוונות או לעיין באתר של (Metropolitan Transportation Authority MTA) לקבלת מידע עדכני על קווי האוטובוסים המתקרבים. מכונית, חניה: בקרבת התיאטרון ישנן אפשרויות חנייה שונות. מומלץ לבדוק מראש את אפשרויות החניה ולקחת בחשבון שבזמן מופעים עסוקים ייתכן שהחניות יהיו מלאות.

מתכננים טיול לניו יורק? מחפשים מופעי ברודווי מומלצים? כל מה שחשוב לשאול על מופע ברודווי ספר המורמונים

המופע (The Book of Mormon) בברודוויי מיוחד במספר דרכים, הומור סטייל סאות' פארק המופע נכתב על ידי טרי פארקר ומאט סטון, שהם יוצרי הסדרה הטלוויזיה המצליחה "סאות' פארק". המופע משתמש באותו סגנון חד חד ערך של הומור, המשלב ציניות, והתבטאות חריפה. המופע מציג סאטירה ביקורתית על דתות, בעיקר על הכנסייה המורמונית ואמונותיה. הוא מבקש לעסוק בשאלות דתיות, עצימת עיניים ומנהגים חברתיים בצורה מצחיקה ופוגענית. המופע מציע מוזיקה מגוונת המשלבת בין שירי ברודוויי מסורתיים לבין ג'נרים עכשוויים כמו פופ וגוספל. השירים מכילים מילים מרתקות ומצחיקות שמתמקדות בנושאים חשובים.

מופע ספר המורמונים בברודווי הוא מופע בועט ומיוחד אשר מושך אליו בכל ערב אינספור מבקרים שמגיעים לחוות את אחת מחוויות התיאטרון הייחודיות. לכן מומלץ לרכוש את הכרטיסים למופע מראש וכך תוכלו להבטיח את מקומכם. מחיר של כרטיס למופע הוא 289 שקלים לאדם, הכרטיס כולל כניסה למופע מרהיב אשר מתמשך שעתיים וחצי וכולל הפסקה אחת של רבע שעה.

מופע ברודוויי ספר המורמונים מכיל תוכן מבוגר וביטויים פוגעים, ולכן זה עשוי לא להתאים לכולם. הוא מכיל שפה לעיתים קשה ונושאים שיכולים להיות מעוררי מחלוקת. בגלל זאת, המופע מומלץ לקהל בוגר בעיקר, ומרחיב את הגבולות המוסיקליים והקומיים המקובלים בתיאטרון. חשוב לציין שההחלטה האם לצפות במופע או לא תלויה בהעדפות וברגישות האישיות של כל אדם. יש לקחת בחשבון שהמופע מתמקד בקריקטורות, ולכן הוא עשוי להיות מרתיע או לא נעים למספר אנשים. אם אתם אוהבים את הסגנון היצירתי של פארקר וסטון, ומוכנים להתמודד עם תוכן מרתיע וביטויים לא נעימים לאוזן, ככל הנראה תהנו 

כתובת התיאטרון Eugene O'Neill בברודוויי היא: Eugene O'Neill Theatre 230 West 49th Street New York, NY 10019 ניתן להגיע לתיאטרון במסלולים הבאים. תחבורה ציבורית, מטרו: תחנת 49th Street של קווים N, Q ו-R. – אוטובוס, קיימות תחנות אוטובוס בקרבת התיאטרון. מומלץ לבדוק את אפליקציות התחבורה הציבורית המקומיות למידע מדויק על הקווים המתקרבים. רכב פרטי חניה, קיימות אפשרויות חניה בקרבת התיאטרון. מומלץ לבדוק מראש את אפשרויות החניה ולקחת בחשבון שבזמן המופעים החניונים עשויים להיות מלאים.

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בחו"ל מתחילה כאן

Powered by GetYourGuide
error: Content is protected !!