חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

וויקד ברודווי (Wicked Broadway)

וויקד ברודווי (Wicked Broadway)

וויקד הוא מחזמר מוזיקלי אמריקאי המבוסס על הרומן "מרשעת: תולדות חייה וזמנה של המכשפה הרעה מהמערב" מאת גרגורי מגווייר משנת 1995. המחזמר מתרחש ביקום דמיוני של ארץ עוץ, ועוקב אחר סיפורן של שתי המכשפות המרכזיות בסיפור המקורי של לואיס קרול: אלפבה, המכשפה הרעה מהמערב, וגלינדה, המכשפה הטובה.

המחזמר עלה לראשונה בברודוויי ב-30 באוקטובר 2003, בתיאטרון גרשווין. הוא זכה להצלחה מסחרית וביקורתית רבה, והפך לאחד ממחזות הזמר המצליחים ביותר בכל הזמנים. עד 2023, וויקד ראה מעל 60 מיליון צופים ברחבי העולם, והכניס מעל 5.6 מיליארד דולר.

העלילה של וויקד מתרחשת 16 שנה לפני אירועי "הקוסם מארץ עוץ". אלפבה היא נערה צעירה עם עור ירוק, שנולדה למשפחה של מכשפות טובות. היא נזרקת מהבית שלה לאחר שהיא מפוצצת בטעות את בית הספר לקוסמים, ומתחילה את חייה כמגורשת.

גלינדה היא נערה צעירה עם עור בהיר, שנולדת למשפחה של איכרים עניים. היא חולמת להגיע לעיר קנזס, שם היא מאמינה שהיא תמצא את האושר. שתי הנערות נפגשות במקרה, וגלינדה מציעה לאלפבה לסייע לה למצוא את דרכה לעיר קנזס. במהלך מסען, שתי הנערות הופכות לחברות קרובות, וגלינדה עוזרת לאלפבה למצוא את המקום שלה בעולם.

וויקד הוא מחזמר מוזיקלי מרהיב, עם שירים זכירים, תלבושות מרהיבות, ואפקטים מיוחדים מדהימים. המחזמר הוא גם מבט מעניין על נושאים של קבלה, חברות, וכוחו של הטוב. אם אתם מחפשים מחזמר מוזיקלי מרגש ומעורר השראה, וויקד הוא הבחירה המושלמת עבורכם.

וויקד מחזמר על קבלה, חברות, וכוחו של הטוב

העלילה של וויקד מתרחשת ביקום דמיוני של ארץ עוץ, ועוקב אחר סיפורן של שתי המכשפות המרכזיות בסיפור המקורי של לואיס קרול: אלפבה, המכשפה הרעה מהמערב, וגלינדה, המכשפה הטובה.

העלילה מתחילה 16 שנה לפני אירועי "הקוסם מארץ עוץ". אלפבה היא נערה צעירה עם עור ירוק, שנולדה למשפחה של מכשפות טובות. היא נזרקת מהבית שלה לאחר שהיא מפוצצת בטעות את בית הספר לקוסמים, ומתחילה את חייה כמגורשת.

גלינדה היא נערה צעירה עם עור בהיר, שנולדת למשפחה של איכרים עניים. היא חולמת להגיע לעיר קנזס, שם היא מאמינה שהיא תמצא את האושר. שתי הנערות נפגשות במקרה, וגלינדה מציעה לאלפבה לסייע לה למצוא את דרכה לעיר קנזס. במהלך מסען, שתי הנערות הופכות לחברות קרובות, וגלינדה עוזרת לאלפבה למצוא את המקום שלה בעולם.

העלילה של וויקד היא מורכבת ומרתקת. היא עוסקת בנושאים רבים, כגון קבלה, חברות, וכוחו של הטוב. המחזמר מראה כיצד שתי נשים שונות מאוד זו מזו יכולות להפוך לחברות קרובות, וכיצד הן יכולות להשפיע זו על זו לטובה.

הדמויות המרכזיות במחזמר

* אלפבה: המכשפה הרעה מהמערב. היא נערה מוכשרת ויפה, אך היא גם בודדה ורגישה. היא נחשבת למרשעת רק בגלל שהיא שונה.

* גלינדה: המכשפה הטובה מהצפון. היא נערה חסרת ביטחון, אך היא גם טובת לב ונדיבה. היא רוצה להיות טובה, אך היא לא תמיד יודעת איך לעשות זאת.

* פיירו: חברו הטוב של אלפבה. הוא אדם טוב לב ונדיב, אך הוא גם קצת אידיוט. הוא מאוהב באלפבה, אך הוא לא יודע איך לבטא את רגשותיו.

* סטלה: יריבתה של אלפבה בבית הספר לקוסמים. היא נערה יפה ותחמנית, אך היא גם קנאית ואכזרית.

וויקד הוא מחזמר מרהיב ומספק, שיכול להעניק לצופים חוויה בלתי נשכחת.

מידע שימושי על המחזמר וויקד

המופע וויקד הוא אחד ממחזות הזמר המצליחים ביותר בברודווי, לכן את הכרטיסים למופע מומלץ בחום לקנות מראש ולהזמין את הכרטיסים באינטרנט, מחיר של כרטיס למופע הוא ארבע מאות ועשרים שקלים לאדם והוא כולל מופע מרהיב באורך של שעתיים וחצי, כמו כן יש הפסקה של רבע שעה

התיאטרון גרשווין ממוקם בשדרות ברודווי 50, במרכז מנהטן. ניתן להגיע אליו באמצעות תחבורה ציבורית, כגון מטרו, אוטובוס, או מונית.

באמצעות מטרו: התחנה הקרובה ביותר לתיאטרון היא 42nd Street Station, הממוקמת בשדרות ברודווי 42. ניתן להגיע לתחנה באמצעות קווים 1, 2, 3, 7, N, Q, R, S, W, ו-4.

באמצעות אוטובוס: ישנם מספר קווים של אוטובוסים שמגיעים לתיאטרון גרשווין. הקווים העיקריים הם M1, M2, M3, M4, M5, M7, M8, M10, M11, M12, M14, M15, M20, M22, M23, M27, M31, M32, M34, M35, M42, M45, M50, M57, M60, M66, ו-M100.

באמצעות מונית: ניתן להגיע לתיאטרון גרשווין באמצעות מונית. זהו האופציה הנוחה ביותר, אך היא גם היקרה ביותר.

איזה מופע ברודווי אסור לפספס? האם וויקד מציג לאורך כל השנה? כל מה שחשוב לשאול על המחזמר וויקד בברודווי

המופע "וויקד" (Wicked) בברודווי הוא אחד ההצגות הפופולריות והמוצלחות ביותר שייצגו על במות הכיכר הגדולה. המופע, המבוסס על הספר של גרגורי מגווייר, חוקר את סיפורה של אלפאבה, המכשפה הירוקה מהמערב, והיחסים בינה לגלינדה, שתיהן צעירות הן נפגשות במכללה. באמצעות שירים מרהיבים וסיפור מרתק, "וויקד" מציע הצצה מיוחדת לפרטים שלא נכנסו לסיפור המקורי של הקוסם מארץ עוץ. המופע מתאר את האתגרים שביניהן, דילמות מוסריות, ואת הפרטנרות המורכבת בין שתי הנשים. זהו חוויה בלתי נשכחת המקנה לצופים רגעים של צחוק, דמעות, והרבה השראה.

המופע "וויקד" מתקיים בתיאטרון גרשווין (Gershwin Theatre) הממוקם בברודווי, במיקום מרכזי במנהטן, ניו יורק. התיאטרון ממוקם בכתובת 222 West 51st Street, בקרבת כיכר הזיכרון (Times Square). ניתן להגיע לשם באמצעות הרכבת התחתית של ניו יורק, והתחנות הקרובות ביותר הן תחנת ה-50th Street על קווים C ו-E, או תחנת ה-49th Street על קו ה-N, R, ו-W. בנוסף, האזור כולל מספר אפשרויות לחנייה, אם כי עלול להיות יקר בשעות ההצגה. מומלץ להגיע מראש כדי למצוא חנייה ולא להחמיץ את ההצגה.

לפני שמזמינים כרטיסים למופע "וויקד" בברודווי, יש לדעת את הדברים הבאים: ראשית, חשוב לבדוק את הזמנים הזמינים ולהתאים את ההצגה לתוכניותיכם. שנית, כרטיסים למופעים פופולריים כאלה עשויים להימכר במהירות, ולכן מומלץ להזמין מראש. שלישית, כדאי לבחון את המחירים בכמה אתרים או קופות כדי להבטיח את הדיל הטוב ביותר. רביעית, בעת ההגעה לתיאטרון, ייתכן שיהיה צורך להגיע מראש בשביל לעבור ביקורת אבטחה או למצוא מקום ישיבה טוב. לבסוף, כדאי לבדוק אם יש הנחות או מבצעים לקבוצות, סטודנטים או תושבים מקומיים.

המופע וויקד הוא ממחזה זמר מצליח ביותר בברודווי, לכן את הכרטיסים למופע מומלץ בחום לקנות מראש ולהזמין את הכרטיסים באינטרנט, מחיר של כרטיס למופע הוא ארבע מאות ועשרים שקלים לאדם והוא כולל מופע מרהיב באורך של שעתיים וחצי, כמו כן יש הפסקה של רבע שעה. כדאי לקחת בחשבון שיש  ביקוש מאוד גדול עבור המופע לכן ככל שתקדימו תוכלו להבטיח את מקומכם וגם למצוא מושבים טובים יותר בתיאטרון.

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בחו"ל מתחילה כאן

error: Content is protected !!